reklama

Zamilovaná do kriminálníka: Lhal mi i o vlastním jménu, teď s ním čekám dítě

Její dosavadní existence byla jedna velká party. Ačkoliv má tři sestry, z čehož té nejmladší jsou dva roky, neměla k dětem žádný vřelý vztah. V okamžiku, kdy potkala jeho, bezstarostné dospívání skončilo a do cesty jí vstoupil život.

Foto: Thinkstock

Naše první rande trvalo šestnáct hodin a bylo hrozně akční. Pořád jsme si měli o čem vyprávět, a taky že mi toho navyprávěl hodně. Až s odstupem času jsem zjistila, že téměř všechno byla lež. Včetně jeho křestního jména,” začíná smířeně třiadvacetiletá Tereza s Aničkou v břiše, vyprávět svůj příběh.

Seznámili se přes internet. Byla to taková hra, kterou sdílela se svými kamarádkami. Holky se bavily tím, že si psaly s různými kluky, ale s nikým se nikdy nesešly. Až jednou jí napsal ON.

“Strašně mě okouzlil: krásný, šarmantní, galantní kluk, o kterém se mi vlastně ani nesnilo. Hrozně jsem se zamilovala, on mě chtěl okamžitě představit mámě a já si ho brzy nastěhovala k sobě domů. Pohádka.”

Sladký život s vysněným klukem

Na první pohled všechno působilo ideálně. Byl to opravdu takový holčičí 'dream boy'. Automobilový závodník, živící se coby testovací řidič v prodejně aut, každé ráno odešel spořádaně do práce a v podvečer se vrátil. Občas se na čas vypařil, ale vždycky moc dobře trefil zpátky. Tereza ho představila partě svých kamarádů, rodičům a rodině. Všichni z něj byli nadšení. Po měsíci zjistila, že je těhotná. Ona? Holka, co si chce založit bar a děti rozhodně neplánuje? Bála se, co tomu řekne on a co tomu řekne její máma, která má sama doma batole.

“Byl nadšený, doslova mi svou prvotní reakcí vyrazil dech, ale bylo to asi spíš tím, že měl dost upito. Po vystřízlivění už přemýšlel realističtěji a začali jsme se oba obávat, jak to zvládneme. Finančně i partnersky, vždyť jsme spolu byli jen několik týdnů. Já měla tehdy novou práci, takže nárok na mateřskou nemám. Mamka a teta mě hodně podržely a díky nim jsem vlastně nešla na potrat, o kterém jsem jednu dobu hodně vážně přemýšlela. Dneska mi to přijde úplně šílené, protože Aničku už teď strašně miluju a to ještě není na světě,” dodává upřímně Tereza.

Třitýdenní dovolená pro mou nejdražší

A přišly svátky klidu a míru. Dream boy daroval Tereze pod stromeček poukaz na dovolenou na Maledivách. A byla u toho celá její rodina. Slušný a perspektivní hoch to pro všechny byl. Ale Tereza měla někde 'vzadu' divný pocit. Intuici, která jí dávala jasné signály, že je něco špatně, ale umlčela srdcem.

Po novém roce se vypařil a sním se vypařil i poukaz na Maledivy. A jak Tereza záhy zjistila, žádný ani neexistoval. Kdo ale existoval, byla další žena v jeho životě. No, žena, spíš dívka. Bylo jí šestnáct a měla bohatého tatínka....  “U mě bydlel, ráno místo do práce odcházel k ní, a 'po práci' zase chodil ke mně." Když ale její otec utnul zdroj financí, testovací řidič ujel o dům dál. Rozhodně to tak neudělal poprvé. "Před tím, než potkal mě a tu slečnu, měl o generaci starší ženu, která si ho vydržovala a platila mu, takže zase nějaké peníze měl.”

A za co všechno mu jeho ex platila? “Buď jí říkal, že po něm jdou lichváři a má dluhy a musí si od ní půjčit, nebo že má v servisu auto, ale nemá peníze na opravu, a když tu opravu nezaplatí, tak si to auto nechají, což je nesmysl. Jeho bývalá přítelkyně mu také kupovala oblečení a různé spotřební zboží. "Tohle mi přiznal, ale stejně dál lhal. Dovolenou na Maledivy, kterou nikdy nekoupil, musel 'prodat', aby zas někomu jinému něco zaplatil, protože jinak by už nebyl mezi živými..."

Potřeboval se zbavit toho neexistujícícho závazku, kterým se u Terezy vyznamenal. Chyběly mu další peníze, takže šel ještě dál. Chtěl po Tereze, aby zastavila své auto. Opojená láskou mu chtěla vyhovět, ale když viděla podmínky lichváře, naštěstí zvítězil rozum a auto zastavit odmítla. Protože u ní nepochodil, zmizel. Občas se vrátil s tím, že má strašně moc problémů, které řeší a ji milosrdně a ohleduplně do problémů nechce zatahovat. Jednou si půjčil její auto a nevrátil jí ho. Po týdnu, kdy mu Tereza začala vyhrožovat, že to nahlásí na policii, auto přivezl. “Pohádali jsme se, omlouval se, pořád to hrál na to, že po něm někdo jde. Jednou se neozval a neviděli jsme se měsíc."

Čtyři hodiny na policii

V té době jsem si začala dávat jedna a jedna dohromady a dala jsem se do pátrání po tom, co je vlastně zač”, vypráví Tereza. Seznámila se se všemi jeho přítelkyněmi a pseudopřítelkyněmi, současnými i minulými, a podaly na něj trestní oznámení. “Čtyři hodiny jsem proti němu vypovídala na policii a stejně se zase ozval. Pořád se omlouvá, ale já už s ním nepočítám. Dodnes nechápu, jak jsem mu mohla všechno věřit. Spíš jsem mu hrozně chtěla věřit. Ale co dál? Kdoví…"

Tereza je na podpoře, pomáhá jí rodina. Domluvila se s kamarádkou, že jí bude po porodu vypomáhat v realitní kanceláři, aby si přivydělala. A jaké místo bude mít v jejím životě otec její dcery? “Byli jsme spolu podepsat otcovství, chodí se mnou ke gynekologovi na kontroly. Sledujeme malou na ultrazvuku. Beru ho jako tátu svého dítěte a přála bych si, aby měl o Aničku zájem. Ale nepočítám s ním a držím si ho od těla. Také nevím, jak dopadne soud…,” konstatuje Tereza. Na otázku, co k bájnému lháři, který si mění identitu na počkání a parazituje na ostatních, dnes po tom všem vlastně cítí, odpovídá jednoznačně beznadějně: Pořád ho miluju.”

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama