reklama

Signály, které prozradí, že má o vás muž opravdu zájem

Jak poznat, že o vás muž, se kterým jste se třeba právě seznámila, má zájem? Odborníci se shodují, že existuje několik jasných signálů, u kterých se nespletete. Muže prozradí nejen chování, ale i řeč těla.

Foto: iStock

Má dobrá kamarádka Kateřina je krásná a myslím, že se nenajde moc mužů, kteří by se mnou nesouhlasili. Ovšem ona sama má sebevědomí trochu nad bodem nula. To, že by ji nějaký muž balil, si, i přes jasné signály, připustí jen málokdy. Možná jste jako ona, a tak vám tento článek může, no trošičku napovědět.

Přiznám se, že u tohoto bodu jsem trochu skeptik, protože si sama nedokážu představit, že bych jako ostříž sledovala, jestli se muž nahrbí nebo vytočí špičku doprava, ale výzkumy o signálech, kterými muž dává najevo zájem, mluví jasně, proto je nutné tyto poznatky aspoň rámcově zmínit.

Naučte se číst v jeho gestech

Když jste muže zaujala, začne si bezděčně upravovat vlasy, což značí to, že se snaží zkrášlit a být pro vás sexy, tvrdí experti a pokračují. Pokud muž, kterému jste třeba byla právě představena na večírku, automaticky skloní hlavu ke straně, je to signál, že jste ho začala zajímat a chtěl by se o vás dozvědět víc. Signálem by měl být i upřený pohled, kterým vás intenzivně sleduje. Když najednou muž nahrbí ramena, dává prý najevo svůj ochranitelský pud, je připraven vám stát po boku a chránit vás.

Chování zamilovaného muže

Jak jsem říkala, já osobně signály těla nedokážu v těchto situacích asi zodpovědně sledovat. Mnohem bližší mi pak je samotné chování mužů. Pokud je "ten váš" zamilovaný, nebo se mu aspoň opravdu líbíte, měl by se podle psychologů projevovat asi takto:

Touží po vaší blízkosti - proto se s vámi snaží často být v kontaktu, a pokud to není možné, tak aspoň zavolá nebo napíše. Je samozřejmé, že někdy může mít moc práce nebo jiné aktivity, ale přesto aspoň jednou denně se vám ozve.

Nechá vás nahlédnout do soukromí - pokud se seznámení i první rande povedlo a vypadá to, že je vám spolu dobře, měl by pomalu začít odhalovat karty, i když je třeba introvert. Nemyslím tím, že by vám psal seznam bývalých milenek, ale určitě by měl trochu říct o minulosti, o rodině a třeba i o plánech do budoucna.

Bavit se o budoucnosti není problém - stejně tak jako poodhalit minulost, není problém plánovat budoucnost. Nemyslím tím nějaké dalekosáhlé plány, ale třeba to, že za týden půjdete do kina nebo byste mohli následující víkend vyrazit na výlet. Ochota plánovat, což muži ve vztazích nijak nevyhledávají, je rozhodně ukazatel, že to s vámi myslí vážně.

Ostatní ženy už pro něj "neexistují" - je jasné, že mužský pohled krásná žena vždycky přitáhne. Nemělo by to ale vypadat tak, že jdete po ulici a on se otočí za každou sukní. Stejně tak není zrovna dobré, když se vám vychloubá, kolik měl před vámi žen, moc seriózně to nepůsobí.

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama