reklama

Sexuolog radí: Pomůže plastika?

Záleží při sexu na tom, jak velká jsou vaše ňadra a kolik měří penis vašeho partnera? Ptali jste se, odpovídal MUDr. Zlatko Pastor.

Záleží při sexu na tom, jak velká jsou vaše ňadra a kolik měří penis vašeho partnera? Ptali jste se, odpovídal MUDr. Zlatko Pastor.

Na otázky ohledně velikostí a délek jste se mohli ptát od pondělí prostřednictvím mailu [email protected] gynekologa a sexuologa Zlatko Pastora. Exkluzivně pro Ženu zodpověděl tři nejzajímavější dotazy.

Pomůže plastika?

Dotaz: Zajímalo by mě, co si myslíte o plastických operacích intimních ženských míst, konkrétně se jedná o zmenšování stydkých pysků. Může mi taková operace pomoci odhodit sexuální stydlivost?

MUDr. Zlatko Pastor: Plastická operace vám asi potíže se stydlivostí nevyřeší. Chirurgická korekce malých stydkých pysků se provádí nejčastěji ze zdravotních důvodů, když ženě působí problémy jejich nepravidelnost nebo přílišná velikost, například při dlouhém sezení nebo při sportu. Operace z čistě estetických důvodů by se měla pečlivě zvážit. Některé ženy nejsou spokojeny se svým tělem nikdy a vždy bychom měli mít na mysli, že upravovat se dá ledacos, i opakovaně, ale to, co se jednou zkrátí, se prodloužit obvykle už nedá.

Lze prodloužit penis?

Dotaz: Je mi 25 let, můj penis měří zhruba 15 centimetrů. Poslední dobou se hodně hovoří o prodloužení penisu extenzí - natahováním. Rád bych vědět, jestli taková operace skutečně funguje, případně jak moc je nebezpečná. Může se stát, že například nebude fungovat erekce?

MUDr. Zlatko Pastor: Penis po ukončení pohlavního vývoje už nevyroste. Některá pracoviště operační prodloužení penisu sice nabízejí, ale jedná se však pouze o protětí závěsného vazu, kterým je penis zachycen ke stydké kosti, čímž se kořen penisu o něco sníží a tím se opticky zhruba o dva centimetry prodlouží. Vždy se však jedná o zásah do mužského organismu, který může mít nežádoucí komplikace, jejichž důsledkem mohou být i potíže s erekcí.

Když sex bolí

Dotaz: Můj manžel má nadprůměrně vyvinutý penis, soulož s ním mi není příjemná, někdy cítím i bolest. Dá se s tím něco dělat? Dočetla jsem se, že průměrná délka pochvy je asi 10 centimetrů, je to pravda?

MUDr. Zlatko Pastor: Pochva je poměrně elastický orgán a při dostatečném vzrušení a zvlhčení se tam vejde i velký penis. Avšak v některých situacích, a asi tam patří i ta vaše, mají přesto partnerky mužů s velkými penisy problémy. Rady jsou pouze technického charakteru. Předpokládám, že délka předehry a lubrikace jsou dostatečné a partner ohleduplný. Kdyby tomu tak nebylo, je právě tady velký prostor na zlepšení. Je-li to však v pořádku, pak zbývá volba takových poloh, které vám přináší nejmenší problémy, používání dostatečného množství lubrikačního gelu, omezení zasunutí celého penisu do pochvy či se věnovat převážně nekoitálním sexuální aktivitám. Komplexní a detailní řešení by vyžadovalo osobní pohovor k upřesnění všech detailů.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama