reklama

Sex s vlastním manželem? To je fakt za trest!

Také si myslíte, že milování mezi manžely po více než deseti letech by mělo být trestné, protože jde de facto o soulož mezi příbuznými? Naše čtenářka Věra je o tom přesvědčená.

Foto: Profimedia.cz

Také si myslíte, že milování mezi manžely po více než deseti letech by mělo být trestné, protože jde de facto o soulož mezi příbuznými? Naše čtenářka Věra je o tom přesvědčená.

„S manželem mě to už v posteli dávno nebaví, ale přesto spolu pořád spíme, protože on to chce. Jenže já musím zatnout zuby: je to prostě nuda... Stejný chlap, stejná vůně, stejné chování, stejné hlazení... Všechno stejné. Já se z toho stereotypu snad zblázním! Je to fakt za trest, v manželství prostě odchází chuť na manžela. Je to za trest! Sice ho mám pořád moc ráda, ale na sex prostě potřebuju milence!" napsala nám.

Nuda, nuda, nuda...

Je to takový zamotanec. Navenek a vlastně i za zdmi vašeho hnízdečka lásky vše „jakoby"  klape. Máte se rádi, večeříte spolu, chodíte do kina, mezi přátele, jezdíte společně na dovolenou. I nedělní návštěvy rodičů probíhají bez problémů - zkrátka nikdo nic nepozná, ani netuší. Jen vy a vaše hlava trpí! Proč? Protože vás milování doma prostě nebaví.

Váš muž se přitom za těch deset let tolik nezměnil. Pořád je to pěkný mužský, za kterým se ostatní otáčejí. Nemá ani bříško, ani pleš, je úspěšný a přitom milý. Jenže vy potřebujete, aby vás někdo pomiloval - něžně, vášnivě, rychle, dlouze - ale hlavně jakkoli jinak než on. Prostě chcete někoho jiného. Jenže to se někde musela stát chyba - a rozhodně ne pouze na straně vašeho muže.

Než bude pozdě

Někde to totiž muselo začít. Ta plíživá nuda, opakující se poloha, nespokojenost jednoho či obou z páru. Jenže vy jste o tom nemluvili v duchu filozofie „nevidím zlo, neslyším zlo"...

„Ve vztahu je třeba především komunikovat. Oblíbený mužský přístup Nechci nic řešit - to je začátek konce. jakmile něco ve vztahu neklape, je třeba o tom mluvit. I o sexu. Jinak totiž hrozí ztráta touhy," konstatuje pražská psycholožka Vlasta Svobodová. „Jednoho dne se zkrátka probudíte a jiskření bude pryč. Nebudete už potřebovat právě jeho dotek, jeho polibek, jeho teplo. Budete ho stále milovat jako otce vašich dětí a nejbližšího člověka. Ale bez vášně. A to už pak také může být pozdě i na návštěvu manželské poradny."

Už mě nevzrušuješ!

Tak takhle byste ani začít neměli, spíš o hodně dřív. Už to v posteli není ono? Neodkládejte do nekonečna ten den, kdy si spolu sednete a vyložíte karty na stůl. Nebaví vás to s ním? Přijde vám tlustý, nehezký, zevšedněl? Řešte to včas!
 
Když si vyjasníte, že ve vztahu není jiný člověk ani nehrozí rozchod, můžete začít hledat problém. Je otázkou, jak dalece k sobě dokážete být upřímní. Mějte na paměti, že mluvíte s člověkem, se kterým chcete strávit život, stud by měl jít stranou. Otevřete proto svou třináctou komnatu a vyslovte tajná přání.

Hedvábná pouta?

Kožené rukavice, nebo dokonce důtky? Skupinové hrátky. Milování ve vodě jako lachtani? Že to třeba někdo může považovat za úchylky? Co na tom! Důležité je, jestli vaše touhy dokáže sdílet partner! Pokud ano, máte vyhráno. Třeba se i on ostýchá říct vám to samé...

Máte pocit, že to nezvládnete? Svěřte se do rukou odborníka! Možná se partner bude bránit argumenty typu „Proč bychom zrovna my dva měli chodit do poradny? Já to nemám zapotřebí!" Je v tom přirozený stud mluvit o intimnostech před někým cizím. Zkuste ho přesvědčit, třeba takto: „Milujeme se, chceme spolu být, jen nám to neklape v posteli, a já to chci změnit. Dovolíš mi to?"

Ale ať už to bude jakkoli, mluvte, mluvte, mluvte! V tomto případě pořekadlo „mlčeti zlato" skutečně neplatí!

Co si o tomto tématu myslíte vy? Je nudný, nezáživný, nebo i žádný sex daň za jinak spokojené, pohodové manželství? Je to holt tak na tom světě?

Tento a další podobné soukromé problémy bude už tento čtvrtek řešit Dámský klub na rádiu Frekvence 1. Váš názor tak možná zazní i na vlnách tohoto rádia.

--------------------------------------------------------------------------------

Pomůže vám manželská poradna?

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama