reklama

Sex s ex aneb Proč si užíváme s bývalým?

Asi už se vám to stalo… Sice jste se rozešli a vy víte, že je to tak správné. Jenže na sex s ním prostě nemůžete zapomenout. A tak s ním jdete do postele. Jednou, dvakrát, potřetí...

Foto: Thinkstock

Asi už se vám to stalo… Sice jste se rozešli a vy víte, že je to tak správné. Jenže na sex s ním prostě nemůžete zapomenout. A tak s ním jdete do postele. Jednou, dvakrát, potřetí...

Zkusme několik teorií...

Je to pár dní, co jste vystoupila ze svazku partnerského a vydala se po čase opět na sólovou dráhu. S nastalou situací se snažíte tak nějak vyrovnat tím, že začnete podnikat věci, na které předtím nebyl čas. Kromě tradičních záležitostí a práce se začnete mnohem častěji vyskytovat na večírcích. Co by taky ne, přeci nebudete sedět doma u televize. Nikdy! Jenže i po čase vás tohle přestane bavit. I když nebudete mít hned po rozchodu chuť na další vztah, přestane vám všechno to kolem stačit, protože to nebudete mít s kým sdílet. Začne vám chybět to, co vám kámošky holt nedají.

Co si budeme nalhávat...

...sex a přítomnost osoby opačného pohlaví je fajnová záležitost, tak proč si ji odpírat. Jenže v dnešní době nezřízeně sexovat není nejchytřejší a najít spolehlivého partnera do postele je taky takový malý překladatelský oříšek.

Co teď?

Po několika bouřlivých orgasmech vlastní výroby dospějete k závěru, že takhle to dál nejde. Říkáte si - buď se stanu jeptiškou, nebo provedu něco neřestného… Co čert nechtěl, potkáte se čirou náhodou s ex-přítelem a první, na co pomyslíte, jsou chvíle vášně v posteli. Slovo dá slovo, vy si domluvíte kafe a tak…

Jak to dopadne?

Zkrátíme to... Skončíte spolu u vás nebo u něj doma, protože si máte najednou co říct, a vy jste přeci ještě neviděla fotky z jeho poslední horolezecké výpravy. A pak vás na jednu takovou výpravu na vrcholy hor vezme. Jako tenkrát se pomilujete, co víc, bude to ještě lepší, dáte si spolu třetí kafe, on vás při troše fantazie odveze domů, pohladí a zase zmizí… A za pár dní se zase ozve, že by si to zopakoval.

Vlastní past

Jo, to je vcelku hezká představa. Ovšem za předpokladu, že mezi sebou máte jasno. Pokud vám jde oběma o sex, a věřte, že v jeho případě nemusíte pochybovat, nemělo by vám už nic bránit. Jen pozor, abyste se nezapletla do vlastních pastí. Stejně jako muži umíme být i my ženy vcelku domýšlivé a vysvětlujeme si některé chování našich mužských protějšků až příliš růžově.

Pokud se v jeho zorném poli zrovna neobjevila žádná, která by za to stála, bude rád i za vás a udělá cokoliv, aby si vás udržel jako takovou malou jistotu. Bodejť by ne, když s vámi nemusí řešit nákupy a sobotní návštěvu u rodičů. Abyste se znova nezamilovala. Je totiž možné, že si potom budete šťastně ležet v náruči a při nejlepší vůli si nevzpomenete, proč jste ho vlastně vyhodila z bytu.

On to bere vážně…

Měla byste ovšem počítat, že objekt vašeho sexuálního zájmu to tak brát nemusí. Mohla byste se divit, ale i muži mají někdy problém pomilovat se s ženou jen tak, čistě pro potřebu. Zvlášť když jí ještě před pár měsíci říkali miláčku. A nevěřte mu, ani když říká, že už to má srovnané. Pohled do vědeckých zápisů říká, že muž se ze vztahu vzpamatovává tak dlouho, jak samotný vztah trval.

Pokud vás opravdu miloval, přistoupí na váš styl komunikace v rovině přátel a bude hrát vaši hru se sebezapřením, jen aby mohl být s vámi. I když jde z vaší strany jen o sex, nemůžete jen tak hazardovat s něčími city. A vůbec, dokážete si tak jednoznačně říct, že jde jen o sex? Vždyť fyzicky někoho sdílet znamená danou osobu sdílet i duševně. Vždyť prostřednictvím těl si navzájem odkrýváme i tu nejhlubší duši.

Dvakrát do stejné řeky?

Ex-partner znamená:

Partner, který sdílel můj život a teď už ho nesdílí. Pokud patříte k těm, kteří berou buď všechno, nebo nic, jednoduše tenhle způsob hry neustojíte. Protože to zase může být tak hezké, důvěrně známé a možná ještě náruživější než dřív. A najednou jste zase ve vztahu, který jste se třeba po dlouhém přemýšlení rozhodla jednou provždy ukončit.

Pokud víte, že...

...už mu nechcete dát šanci, nemá smysl udržovat něco, co nikam nevede. Jen do postele. A může být vůbec báječný sex s někým, o kom víte, že už nemá co nabídnout a s nímž si neplánujete žádnou budoucnost? Může. Ale pak budete pořád chodit v kruhu. A tyhle příběhy by neměly zůstávat nedopsané.

Pokud neumíte pálit mosty...

...a dokážete s ex-partnery udržovat vcelku pohodový přátelský vztah o tom, že když se uvidíte, v klidu se pobavíte a pusou na tvář se rozloučíte, můžete si docela dobře užít. Pokud vás váš ex přitahuje stejně silně jako před časem, může mít sex s ním vcelku vášnivý náboj.

Ale může se taky stát, že tohle vůbec nebudete řešit, protože se vzájemně už nepřitahujete a ani v duchu by vás nenapadlo jít s ním do postele… Zkrátka každý podle svého gusta.

Stává se vám pravidelně, že se vracíte do starých vztahů?

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama