reklama

Sex po vánočním večírku: Bude z toho vztah nebo jen úlet?

Prosinec a doba adventní nejsou jen časem k rozjímání, ale také dobou vánočních party, které občas končí i láskou na jednu noc. Jak s takovými románky naložit?

Foto: iStock

Vztahy na jednu noc jsou brány jako věc, na kterou je lepší raději zapomenout. Jenže psycholožka Alison Grady říká, že jen málokdo si vybírá, byť na jednonoční dobrodružství člověka, který je mu lhostejný.

"Ano, někdy hraje roli čistě sexuální přtažlivost, ale to není tak časté, tedy hlavně ne u žen. V jejich podvědomí je totiž muž, se kterým prožijí noc, často ten, který se jim už delší dobu líbí," konstatuje psycholožka.

Nemusí to být jen na jednu noc

Každopádně když se ráno probudíte v jeho posteli a skládáte si v hlavě střípky z předchozí noci, snažte se překonat chuť utéct z postele, posbírat oblečení a prchnout do ranního kuropění. Je totiž možné, že by tenhle muž mohl ve vašem životě sehrát trochu zajímavější roli, než je tahle jednonoční.

Tím samozřejmě netvrdím, že tohle je dobrý základ vztahu, ale pokud během předchozích pár hodin nedošlo k zásadnímu trapasu, není to pro vás celé velký omyl nebo není ženatý, zkuste s ním aspoň vypít ranní kávu.

Počkejte na jeho reakci

Místo úprku z ložnice tedy vplujte do koupelny a snažte se dát do pořádku, jak je to jen možné. Až získáte aspoň kapku své ženské sebejistoty, vraťte se na místo činu a vyčkejte jeho probuzení. Důležitá je totiž první reakce.

"Když mu v obličeji vyčtete znechucení, provinilost nebo paniku, na nic nečekejte a jděte pryč, další kontakt v tomhle duchu by neměl cenu. Jestli je jen trochu v rozpacích, ale pozve vás na snídani, není to vůbec špatné," popisuje Grady. I on pro vás možná má už nějaký čas slabost a alkohol jen uvolnil nastavené blokády. Vzpomeňte si na oblíbený romantický film Láska nebeská.

Snídaně rozhodne

Tak tedy, čistě hypoteticky, už dlouho ho sledujete, ale nevšimla jste si, že by se na vás díval jinak než na ostatní kolegyně, a pak došlo k tomuhle nočnímu dobrodružství. Ráno se probudil a nevypadá, že by vás chtěl "vypakovat", naopak, je trochu rozpačitý, ale zve vás do blízké kavárny na snídani. Jděte do toho. Právě tam zjistíte situaci.

Muži si nelibují ve složitých vztazích. Když se k vám bude chovat čistě přátelsky, ani náznak malého flirtu, je jasné, že je to, v rámci situace, gentleman, který nechce, abyste se cítila špatně, ale stojí jen o přátelsky-pracovní vztah. Když vám začne brzy vyprávět o přítelkyni, se kterou mu to docela klape, a v jedné větě pochválí zážitek s vámi, chce vás prostě jako občasnou milenku.

Ovšem pokud bude přátelský, ale také trochu flirtující, je možné, že i on by měl zájem o něco víc. V tomto případě je dobré dát najevo, že nikoho nemáte, případně že se vám líbí. Nemyslím tím žádné dramatické náznaky a prohlášení, ale dost žen nechce ztratit tvář a mluví tak, že muži nedokážou dešifrovat, jestli jsou zadané nebo ne. Tak není od věci uvést ve známost vaši aktuální situaci a úmysly.

Rozhodně tímhle článkem nechci nikomu vkládat do hlavy planné naděje. A jednonoční dobrodružství ve většině případů asi zůstanou v téhle škatulce. Jenže na city a emoce pravidla neexistují a v lásce už vůbec ne…

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama