reklama

Sex jen o svátcích? A proč ne?!

Je mi jasné, kolik košilatých narážek by se na moji a manželovu hlavu sneslo, kdyby příbuzní a přátelé věděli, jak to v našem manželském sexu máme nastavené.

Foto: Profimedia.cz

Je mi jasné, kolik košilatých narážek by se na moji a manželovu hlavu sneslo, kdyby příbuzní a přátelé věděli, jak to v našem manželském sexu máme nastavené.

Vždyť i my sami si z našich svátečních milostných radovánek děláme legraci." Nad emailem paní Jitky asi hodně lidí zakroutí hlavou, ale důležité je, že jí a jejímu manželovi to tak vyhovuje...

Až se zamiluješ, na sex změníš názor

O tom, že jsem ani jako mladá holka po sexu netoužila, svědčí fakt, že svůj „věneček" jsem si hlídala až do čtyřiadvaceti let. Po pár krátkých sexuálních pokusech jsem se ujistila, že tahle aktivita mi zas až tak moc neříká a před potenciálními životními partnery jsem dávala přednost kamarádkám, přátelům a svým zájmům. Sice mi můj život vyhovoval, ale na druhou stranu jsem s každým rokem víc a víc toužila po dětech. I když jsem stydlivá a asi i puritánka, jednou jsem se svěřila Věře a pracně ze sebe dostala i dotazy týkající se sexu. Kamarádka to viděla jasně. „To, že tě doteď sex nijak nechytnul, není při tvý citlivý a romantický nátuře nic divnýho. Ale piš si, že až se zamiluješ, tak na erotický hrátky změníš názor. A kdyby náhodou ne, tak nebudeš ani první, ani poslední ženská, která milování strpí jen kvůli partnerovi. Nelam si s tím hlavu - až se objeví ten pravý, budeš mít jasno." Ten pravý se objevil pár týdnů před mými sedmadvacátými narozeninami.

Nechuť k milování? Pro nás velká úleva

Luděk byl o čtrnáct let starší, rozvedený a zaimponoval mi svojí klidnou povahou, sečtělostí a galantním chováním. Chodili jsme do kina, na výstavy, večeře, nebo se jen tak procházely kolem řeky a já se do Luďka zamilovala. K sobě mě pozval až po třech měsících a snad proto, že na mě nespěchal a byl velice něžný, tak i když jsem vyvrcholení nedosáhla, poprvé mi sex byl příjemný. Po dalších dvou měsících se mě přítel zeptal, jestli bych se k němu nechtěla nastěhovat. Když jsem po delším váhání souhlasila, řekl něco, co mělo patrně být varováním, ale mě to naopak potěšilo.

„Jitko, ještě než spolu začneme žít, bude fér, když tě na něco upozorním. Chci abys věděla, že to, že jsme se za pět měsíců milovali třikrát, není náhoda. Není to proto, že by ses mi nelíbila, ale mně prostě sex moc neříká. I proto se se mnou bývalá žena rozvedla. Jsi proti mně mnohem mladší a samozřejmě pochopím, když ti tak sporadický milování nebude stačit a náš vztah ukončíš." Pohladila jsem ho po tváři a ujistila ho, že jsem na tom podobně a naopak já se obávala, že na můj „vkus" bude sex vyžadovat příliš často. To, co by mezi 99% lidí bylo důvodem k rozchodu, nám způsobilo velkou úlevu.

Dva, tři svátky v roce nám bohatě stačí

Po roce jsme se vzali a protože jsme oba toužili po dítěti, milovali jsme se i dvakrát do měsíce, což v našem případě bylo až až. Kupodivu se mi otěhotnět podařilo už za tři měsíce. Do narození Aničky, a samozřejmě ani v mém šestinedělí, jsme sex neměli a když mi manžel v legraci navrhnul, že bychom se na oslavu dcerky mohli pomilovat, nepřišlo mi, že naposledy jsme si „to" odbyli před osmi měsíci. Protože jsem si nebyla jistá, jestli tolik měsíců půstu už i na Luďka není moc dlouhá doba, zeptala jsem se ho. Rázně zavrtěl hlavou. „Když budu upřímný, tak mně by stačilo se milovat jenom o svátcích. Třeba na Velikonoce a o Vánocích. Ale jestli se ti to zdá málo, tak bychom ještě mohli přidat 1. máj." I když nad námi jistě hodně lidí nechápavě kroutí hlavou, my se na tomto návrhu nejen shodli, ale taky se nám hodně ulevilo.

Od naší „dohody" uběhlo šest let a jediná změna, která v našem soužití nastala, byla ta, že Anička v září nastoupila do první třídy. Sex praktikujeme pouze o dohodnutých svátcích a díky mnoha zájmům a aktivitám, které s manželem máme, bych se klidně vsadila, že oproti párům, které mají sex mnohem častěji, je naše manželství spokojenější a pestřejší.
Jitka, Kralupy nad Vltavou

Máte podobnou zkušenost? Vlastní, nebo jen z doslechu?

Co si o tomto tématu myslíte vy? Povídejte...

Tento a další podobné soukromé problémy bude už tento čtvrtek řešit Dámský klub na rádiu Frekvence 1. Váš názor tak možná zazní i na vlnách tohoto rádia.

 

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama