reklama
 

Rozvod je za vámi? Máme pro vás 5 kroků, jak žít dál

Rozvod je pro nás dle celosvětových průzkumů druhou, nejvíce stresovou záležitostí v životě. Přitom, v České republice se každé druhé manželství rozvede, a tak je jasné, že stresu se vystavuje velké množství z nás. Jak tedy po rozvodu emočně zrehabilitovat?

Foto: Zdenka Tomis, Profimedia.cz

Rozvod je pro nás dle celosvětových průzkumů druhou, nejvíce stresovou záležitostí v životě. Přitom, v České republice se každé druhé manželství rozvede, a tak je jasné, že stresu se vystavuje velké množství z nás. Jak tedy po rozvodu emočně zrehabilitovat?

Jistě - občas se některé manželství rozvede v poklidu a s úsměvem na rtech, není výjimkou, že se z rozvedených stanou nejlepší přátelé. Obvykle je to ale přesně naopak! Přečtete si několik rad odbornice Lenky Černé, která už pomohla spoustě rozvodem zdeptaných žen i mužů.

Vaše nové bydlení nebude mít nic ze starého světa

Pokud si to můžete dovolit, nakupte si co nejvíce nových věcí a to staré vyházejte. Když peněz není po rozvodu tolik, dělejte to postupně. V každém případě si v novém bydlení nenechávejte staré věci, které vám jednoduše budou připomínat minulost. Zapomeňte také na nějaké staré fotografie, vaše svatební dary a prostě všechno to emoční, co vám bude připomínat minulost.

Najděte si novou aktivitu, která vás bude bavit 

Možná to zní trochu ohraně, ale ruku na srdce, co jste za poslední léta zkusili nového? Jsem si zcela jistá, že existují aktivity o kterých sníte, ale neměli jste odvahu se do nich pustit. A tak si vezměte tužku a papír a napište si svůj seznam vysněných aktivit. A tenhle seznam přání si začněte plnit. Můžete začít chodit na keramiku, do posilovny, můžete začít studovat vysokou školu. Prostě cokoliv, důležité je, abyste to nedělali o samotě. Ideální je, když se přihlásíte někam do kurzu, kde potkáte nové lidi. I když, pokud vám udělá dobře běhání v lese, proč ne. Důležité je, že vám nová aktivita přinese kýžený dobrý pocit.

Vezměte si po tom všem dovolenou

Někdy máme tendenci zvládnout úplně všechno a do toho máme plný pracovní výkon. Naše síly ale nejsou bezedné a může se vám po tom všem stresu stát, že upadnete do únavového syndromu a budete úplně vyčerpaní. To vám však tělo nezahlásí dříve a pod tím stresem prostě nepoznáte, že tělo už nemá sílu. Proto vám doporučuji, až budete po rozvodovém stání a uklidní se první obrovská vlna, vezměte si na sebe čas a tu vaší dovolenou nebudete trávit úklidem v novém bytě nebo zařizováním. Budete si jí užívat pouze pro sebe.

Odhalte si vaše emoční naprogramování

To, že jste se dostali do dnešního stavu, není náhodou. Všechny vaše životní situace jsou pouhým výsledkem vašeho emočního naprogramování a pokud tohle vaše naprogramování neznáte, nejste vládcem vlastního života. Emoční rovnice jsou určité programy ve vaší hlavě, které zde máte nastavené z 80% z doby vašeho dětství. Fungují na vás tak, že jednak formují vaše chování a také, mají tendenci se vám v životě potvrzovat. To znamená, že pokud znovu nechcete prožívat stejné bolesti ve vztazích, musíte si vaší hlavu opravit. Jinak je dost pravděpodobné, že si budete stále dokola vytvářet ty samé vztahy a budete prožívat pořád ty samé situace dokola.

Naučte se zdravému životnímu stylu

To znamená, naučte se zdravě jíst, starejte se o své tělo a hýbejte se. Když se nebudete ve svém těle cítit dobře, jak se chcete posunout dále? Zdraví máte jen jedno a tělo si nikde v obchodě nevyměníte.Investice do vašeho zdraví je tou nejlepší investicí, kterou můžete udělat. Věřím, že na vás zanechal rozvod následky nejen psychické, ale také fyzické. Mnoho žen po rozvodu zbytečně přibere a tak si můžete vytyčit po rozvodu nový cíl, který pro vás bude dobrou motivací. Zhubněte nebo naopak osvalněte, a zamakejte na sobě!

Rozvod manželství není pro nikoho z nás příjemnou životní událostí. Je pro nás natolik stresující, že může ovlivnit negativně zbytek našeho života. A to si myslím, že by byla obrovská škoda. Proto, berte vaši životní situaci jako šanci k tomu, abyste váš život změnili k lepšímu. Rozvod vás ve finále může posunout směrem k novému a zdravému životnímu stylu.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama