reklama
 

Recept na šťastný vztah: Udělejte si svůj program a buďte někdy bez partnera

Jedna duše, jedno tělo, mít stejné zájmy, okruh přátel a snad i podobný styl oblékání. Jestli vám to zní jako cíl, kterého byste chtěli ve svém partnerství dosáhnout, je čas zařadit zpátečku.

Foto: Shutterstock

Tenhle problém se týká žen i mužů. Jen co si najdou partnera, začnou veškerý svůj život přizpůsobovat tomu druhému. Je to přirozené, chceme být s tím, s kým je nám dobře. Důležitá je ale hranice, abychom neztratili svou vlastní osobnost.

Když mimo práci trávíte čas jen se svým protějškem, vaše názory a životní postoje se začínají slévat. Už nevíte, co si myslíte doopravdy vy a co jste převzali od muže/ženy svého srdce. Podle párových terapeutů je ale zdravý vztah ten, kde jsou oba vyrovnaní s tím, jací jsou, a nemají potřebu se výrazně měnit podle přání svého protějšku. Být odlišný, a přesto milovaný je úžasný aspekt kvalitního vztahu. Jak poznáte, že jste se svým drahým / svou drahou už příliš?

Přátelé s vámi nepočítají

Tuší, že pozvání na pivo, narozeniny či jinou akci stejně odmítnete, protože chcete být spolu doma. Je to ale velká chyba, přestat si pěstovat přátelské vztahy, zatímco s někým chodíme nebo žijeme. Nikdy nevíte, kam se váš život otočí, a kamarády potřebujeme všichni.

S partnerem ve všem souhlasíte

Je nepřirozené na 100 procent se shodnout s jinou lidskou bytostí. I s tou nejpodobnější vašemu charakteru tam vždy bude alespoň drobný nesoulad. A to je v pořádku, proto v sobě neduste názor, i když se tomu druhému nemusí líbit.

Rezignovali jste na své koníčky

Jezdili jste dříve na kole, ale vaše partnerka cyklistiku nesnáší, nebo chodili tančit flamenco, ale přítel či manžel si myslí, že je to ztráta času? Je velká škoda vzdát něco, co vás bavilo, jen proto, že to vaší lásce nic neříká. Pamatujte, sdílet opravdu nemusíte všechno. To, co nás baví, je součástí nás samých, osobní prostor, který si stojí za to uhájit.

Nedokážete být sami

Když náhodou odjede partner/partnerka na služební cestu, máte pocit, že vám chybí ruka nebo noha. Jasně, všem se nám stýská po těch, které máme rádi, ale dospělý člověk se dokáže v pohodě zabavit a čas pro sebe uvítá.

Nemáte své vlastní cíle

Nechcete se nikam posouvat kvůli sobě, veškeré plány spřádáte okolo vztahu. Takhle úplně zapomenete na to, kým vlastně jste a do koho se to člověk, kterého ve své představě tak milujete, zamiloval.

Související

reklama

Komerční tip

reklama