reklama

Rande klaplo na jedničku, tak proč nevolá?!

Proč, když jste se včera večer s novým objevem tak skvěle bavila, druhý den nepřijde ta napjatě očekávaná smska? Třeba vám napoví naše anketa…

Foto: Isifa/Thinkstock

Ráda bych řekla, že tohle se mi nikdy nestalo, že všichni kluci nebo chlapi se kterými jsem v průběhu mladých i starších let randila, mě milovali až za hrob, bohužel pravda je jinde…

Takže si na pocit, kdy čekáte na zavolání velmi intenzivně pamatuji. Proč ale objekty naší touhy nevolají, když nám spolu bylo tak dobře? Udělala jsem malou anketu mezi muži i ženami a byla jsem docela překvapená…

Jak to vidí ženy…

“Doba je krutá!” oznámila mi aktuálně nezadaná kamarádka Maruška, vysoká, štíhlá blondýna, která nevypadá, že by měla mít o zájem opačného pohlaví nouzi. “Snažím se najít normálního chlapa už snad rok a nedaří se. Buď jde jen o sex nebo o vztahy bez závazků a na ty nejsem zvědavá,” svěřila se mi. Před rokem a kousek ukončila po mnoha letech partnerství, je jí přes pětatřicet a o nezávazné vztahy nestojí. “Nechci nikoho »dusit«, lepit se na chlapa, nepustit ho na fotbal a držet ho za ruku. Ale nechápu, když už najdu někoho s kým si dobře rozumíme, proč, když mu nejde jen o jednu noc, si se mnou hraje jako kočka s myší. Jednou je jak milius a pak týden nenapíše, nemám na to nervy.”

Kristýna, které je kolem třiceti má podobné zkušenosti. Na rozdíl od Marušky se rozhodla lovit ve vodách bývalých partnerů, protože si myslela, že je to, tak nějak bezpečnější. “Asi je to ulítlý, ale zkusila jsem randit se třemi bývalými partnery – všichni mě milovali a rozcházela jsem se s nimi před lety já, ne ve zlém… Takže realita po letech, první si chtěl jen podrbat ego – jedna noc, pak mi napsal sms, které jsem nerozuměla já ani kamarádka, ale došlo mi že je to sbohem. Druhý mi zapomněl říct, že má stálou partnerku, takže dny plné milých sms střídaly týdny beze slova, tak jsem se na něj trochu poptala a zjistila, že je zadaný. A třetí si pořád nebyl jistý, jestli ano nebo ne. Každopádně všichni tři jsou jako vyměnění, z hodných kluků co jsem znávala, jsou protřelí chlápci, kteří se chovají na můj vkus až moc sebevědomě,” uzavírá vyprávění Kristýna.

Co na to psycholožka

Nevím jestli vás to uklidní, ale ani muži v jiných zemích 'to nemají hozené jinak'. Skypovala jsem s kamarádkou ze Skotska, řeší s muži stejný problém a odkázala mě na zajímavý článek své psycholožky Kenny McGarth, která píše: “Doba se změnila, konec 20. století uzavřel vztahy starého typu a otevřel uspěchané, moderní vztahy 21. století. Dnes už romantiku řeší málokdo, tedy ženy jí sice řeší, ale většinou jen uvnitř, na povrchu se snaží vyrovnat mužům, být jako oni a vlastně si tím ubližují. Zavolá nebo nezavolá – to je vlastně takový boj o moc, o převahu ve vztahu,” konstatuje ve svém článku ta moudrá skotská žena a já mám pocit, že je pravdě na stopě.

Tak tedy konečně – co na to muži?

Bylo mi jasné, že názor 'obžalovaných' vás bude zajímat nejvíc – vyptávala jsem se proto vlezle všude a tady jsou odpovědi:

"Když se chlap neozve do tří dnů, tak by vám mělo být jasný, že prostě... až tak moc tě nežere," sejmul mě hned na začátku dobře vypadající úředník Martin (32).

"Popravdě, kdybych zavolal nebo napsal ještě večer po rande, nebo druhý den ráno, přišel bych si jako blb, prostě že moc tlačím na pilu, takže když se ozývám často, dávám si pak pauzičku, třeba i týden, když to vydržím – nechci být za blba," upřímně mi řekl Kristián (24).

"Já tyhle věci neřeším, klidně napíšu hned, ale nemám čas ani zajít na tenis natož rozmazlovat nějakou holku – v práci je stres a pres, takže seriózní vztahy zatím nejsou pro mě, až budu boháč, bude to jiné…" řekl mi Petr (42). A jen dodávám, že si v tomhle věku přijde mladý a na děti nezralý…

"Hele, když mám být upřímný, mně jde o to mít navrch, chci být ve vztahu chlap. Takže i když je holka skvělá, na začátku jí prostě vydusím. Neozvu se, dokud nezavolá ona. Pak vím, že je chycená a vím, že dost věcí bude probíhat podle mého,” mrká na mě Jirka (36), až mi z něj taky začne cukat oko, bere to jako souhlas a dodává: “Moje aktuální přítelkyně je super, máme se rádi a neměnil bych, ale od začátku bylo jasno, že nebudu její domácí otrok…"

"Sorry, ale tohle mi přijde trochu debilní dotaz, dámy dnes jsou tak emancipované, když chci za holku zaplatit v hospodě, pomalu mě umlátí svojí peněženkou, jako že si za sebe zaplatí sama, jednou dokonce zaplatila i za mě a já ji nechal, protože jsem byl v šoku. Takže holky drahý, co tohle budete číst, když chcete být jako chlapi, tak zahoďte romantiku a buďte chlapi se vším všudy. Můžete klidně napsat jako první, ne?" slovně mě ubil Max (28).

A co když holka napíše jako první?

Dala jsem jako doplňující otázku vybraným pánům – je to dobře nebo špatně?

"Vím, že jí mám jistou, když se mi líbí hodně, ok – jinak to mám tak, že se jí třeba zkusím ozvat za půl roku, většinou má pořád zájem." vysvětli mi Martin.

"Nepřijde mi na tom nic špatnýho, někdy jsem i rád, vidím, že má taky zájem a pak už se nemusím tak hlídat," odpověděl Kristián.

"Jak jsem řekl s nikým se přetlačovat nechci, já dřív ona dřív, vlastně jsem radši když holka trochu nahání…," řekl mi Petr.

"Super, mám ji ná háku," zasmál se umrkaný Jirka.

"Když moc machruje a pak napíše hodinu po našem rande, docela mě to pobaví, ale i otráví. Když je to prima holka, která mě zajímá, tak je mi to jedno," uzavírá kolečko Max.

Slova útěchy na závěr

Musím říct, že když jsem sbírala materiály na tenhle článek, začala mě trochu chytat depka. Ženské jsou teda převlečení chlapi a podle toho je nutné se k nám chovat? Auuu… Ale nakonec tahle anketa nedopadla tak zle, protože všichni se mi svorně, mimo záznam, přiznali, že holky se kterými vyrazili na rande nenápadně stalkují na facebooku, Whatsappu a jiných sociálních sítích, kde je vidět co 'vyvolená' dělá, jestli je online apod.

Takže důvodem, že muži vyčkávají s sms nebo zavoláním je fakt hlavně o boji o moc. A samozřejmě všichni nejsou stejní, princové prostě pořád existují – určitě!

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama