reklama

5 důvodů, proč se šťastné páry nevystavují na sociálních sítích

Kdysi dávno se láska stala oficiální díky zásnubám. Teď stačí kliknout na ikonku "ve vztahu". Protože co není online, jako by se nestalo. Je to ale opravdové štěstí?

Foto: iStock

Každému z nás se asi už stalo, že jsme uviděli na sociálních sítích rozesmátou partnerskou fotografii svých přátel a místo radosti nás zavalil spíš pocit závisti. "Proč nejsem taky tak šťastný? Sice jsme byli minulý týden na večeři, ale takhle skvěle nevypadala." Začne našeptávat vnitřní hlas…

Je ale vůbec co závidět? S tím, že to tak nemusí být, přišel britský sever Business Insider, který tvrdí, že naopak opravdu šťastné páry jsou ty, které nepředvádí svou lásku na Facebooku a Instagramu. Proč tomu tak je?

1) Tady a teď

Pokud jste spokojený se svým životem (i vztahem), pak mu věnujete co nejvíce času. Když jste s partnerem, který vás zajímá a přitahuje, plně ho vnímáte a nemáte potřebu neustále kontrolovat mobil a sociální sítě. Natož sami postovat statusy a fotografie. Žijete svým momentem, ne momenty druhých.

2) Neshody jsou soukromé

I jinak spokojené a stabilní partnerství jednou za čas postihne spor. Ať už je malý, či větší, nikdy není vhodné řešit ho online - ani jemnými narážkami, které druhého píchnou u srdce. Nejen pro sociální média, ale i obecně platí, že čím víc lidí z vašeho okolí je do problému zasvěceno, tím je sám problém větší. Řešte tedy neshody pouze s partnerem a nedejte šanci bublině, aby se nafoukla. 

3) Jeden versus všichni

Pokud jsou partneři ve vztahu spokojeni, stačí jim ocenění toho druhého. Nepotřebují postováním na Facebooku a dalších sítích hledat ocenění ve formě "lajků" od někoho jiného. 

4) Nemusí nikomu nic dokazovat

Lidé ve šťastném partnerství zároveň nepotřebují nikomu dokazovat, že to, co cítí, je opravdové. Vědí, že jejich láska je pevná. Nežijí v iluzi, že pokud budou mít vyplněnou kolonku "ve vztahu", pak je to teprve skutečnost.

5) Chci to, co on

To nejpodstatnější na konec: Vědci zjistili, že lidé, kteří příliš nevyužívají sociální sítě, jsou celkově šťastnější. Proč? Neustále se nesrovnávají s okolím. A známe přece staré pořekadlo o tom, že jinde se tráva vždycky zdá být zelenější… Často zapomínáme, že to hlavní je náš reálný život, opravdové vztahy a skutečné pocity, nikoli pouze honba za vrtkavým uznáním virtuálního světa.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama