reklama

Najít "toho pravého" a máte vztah navěky. Jsou to jen mýty, tvrdí Vojtko

Ten pravý mi zařídí štěstí

Mnoho lidí má pocit, že ten pravý nebo ta pravá mu zařídí štěstí. Chcete znát pravdu? Nezařídí to. Na světě to dokáže jen jeden člověk a to jste vy sami. Váš partner nebo partnerka tomu mohou jen maximálně pomoci. Párový terapeut Honza Vojtko této problematice věnuje ve své knize Vztah a mýty hned první kapitolu a nastiňuje konkrétní situaci - přijdete z práce domů, partner se vás ptá, kde jste tak dlouho, vás to naštve a je oheň na střeše, protože to ve vás po celém dni v práci samozřejmě vyvolá negativní emoce. 

Ohnivé emoce ale nevyvolal váš partner, ale váš mozek a myšlení, které je ovlivněné rodinou, výchovou, zkušenostmi nebo například postoji ke světu. Vaše polovička tak spustila procesy, které do těchto negativních emocí vyústí.

Řešením tak je si uvědomit, co tyto emoce spouští, a partnera požádat, ať s vámi takto nemluví nebo "to" nedělá. "Jestli chcete mít klidnější, zdravější, úspěšnější vztah, pokuste se z mýtu, že mé štěstí zařídí ten druhý, vystoupit. Je to jen a jen vaše práce," píše Vojtko. 

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama