reklama

Poznejte nevěru včas: Příznaky, kterých si všímat

Buďte chytří a poznejte nevěru včas. Příznaky, které ji odhalí...

Foto: Thinkstock

Říká vám instinkt, že je něco ve vztahu v nepořádku? Přinášíme pár tipů, jak se nenechat od partnera ponižovat a přijít na nevěru včas. Rozpoznejte příznaky...

Než se pustíte do odhalování, ujasněte si, zda chcete vůbec znát pravdu. Nejistota patří mezi nejhorší pocity a najít odhodlání, které by mohlo změnit celý život, je velmi těžké. Konfrontovat druhého můžete kdykoliv, jen si v klidu projděte, co bude s dětmi, financemi, bydlením a vůbec s vámi. Netvrdíme, že máte tiše přihlížet, jen se na chvíli zamyslete.

Extrémně pozorný

Květiny, pusinkování, dárky, hlazení a další drobnosti, které do té doby nebyly na denním pořádku. Za vším stojí pocit viny, kterými trpí podvádějící partner. Tento příznak se však objevuje jen na začátku "aférky", s přibývající dobou se vše vrátí do normálu a vy nebudete mít šanci nevěru už rozpoznat.

Přehnaná péče o zevnějšek

Nový parfém, oblečení, sprchování dvakrát denně, časté pohledy do zrcadla. Nepatří-li péče o zevnějšek k běžným činnostem vašeho partnera, přesto o sebe v současné době přehnaně dbá, nejspíš vše nedělá pro vás, ale kvůli novému "objevu".

Nepřesné informace

Zeptáte-li se ho, kde byl včera, v jakém podniku nebo snad na další detail a on jen mlží, pak byste ho měla začít asi podezřívat. Pokud nic neprovedl, nemá důvod vám neříct více informací. Ale buďte opatrná, výslech nevede k ničemu dobrému.

Častější hádky

Nechápete, proč na vás protějšek tak často a bezdůvodně startuje, což vede k nepříjemným hádkám. Způsob, jak následně odejít z domu za milenkou a manželka se bude cítit provinile, že vás hádka vyštvala pryč. Chytré, že?

Ukrývání telefonu

Skvělý tip, jak poznat, že se něco děje. Nevadilo mu do této doby mít položený telefon celý den na stole, ale teď jej  neupustí z ruky, odnáší si ho do koupelny a v noci ho má pod polštářem? Přesně tak se chová člověk, který něco skrývá.

Sledujte jeho řeč

Neobvyklá slova, fráze, gesta či zlozvyky? Nejspíš je odkoukal jinde (od nějaké jiné). Zkuste ho nenápadně na změnu upozornit a sledujte, jak se při vysvětlování zachová.

Nervozita

Lidská mysl dělá s tělem velké divy, obzvlášť, pokud před životním partnerem skrýváme vtajemství. Sledujeme často hodinky, telefon, více se lekáme nebo začneme zrychleně dýchat, když se nás dotyčný ptá nebezpečným způsobem, který by nevěru mohl prozradit.

Sluníčko/měsíček

Náladovost partnera by vás měla přivést k pozornosti. Odchází-li z domu nadšený a s vámi se jen mračí nebo je zadumaný, buďte opatrná, protože se nejspíš něco děje.

Izolace

Nevadily partnerovi otevřené dveře, když byl v koupelně, ale teď je dokonce zamkne? Jde o způsob izolace. Psychicky a fyzicky se drží stranou.

Obrovská láska versus odmítání

Existují dva extrémy. Partner, který je nevěrný se buď o vás přestane zajímat a už vůbec mu nebude vadit, že se nechcete milovat, nebo se naopak promění v sexuální mašinu a přehnaného romantika. V druhém případě má totiž pocit, že vám musí vše vynahrazovat.

Nebojí se mluvit o konci vztahu

Když dojde k hádce, objevují se věty: Co bys dělala, kdybych odešel. Jestli se ti to nelíbí, tak já si klidně sbalím věci a půjdu. Nemusím tu s tebou být, klidně si najdu jinou, která o mě bude stát.

Špatný spánek a únava

Několikrát za noc se budí, ráno je unavený, jako by vlastně vůbec nešel spát. Nejspíš ho "hryže" svědomí a co víc, udržovat dva vztahy je fyzicky hodně náročné.

Všechny "příznaky" samozřejmě platí i ve chvíli, kdy je nevěrná partnerka. Ať už se rozhodnete přijít celé věci na kloub, rozmyslete si, zda opravdu chcete dělat scény. I ty nejvyhrocenější situace dopadnou lépe, když se řeší klidně a s odstupem.

Jak to máte vy? Poznali byste nevěru partnera/partnerky? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

20 vět, kterými nám rodiče zničili sebevědomí

Nepracuje, protože chodí do školy přebalovat dceru

Jak se stravovat a cvičit, když v práci jenom sedíte?
Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama