reklama
 

Pět rad, jak nezůstat sama: Ženy, čtěte!

Jste sama a už vás to nebaví? Tak s tím něco udělejte. Nejdřív si sepište, co jste za poslední měsíc podnikla, abyste někoho zajímavého potkala. Pokud zjistíte, že kromě kolegů z práce pravidelně potkáváte pouze zaměstnance potravin z místní samoobsluhy, servilního pošťáka a upovídaného souseda z přízemí, je něco špatně.

Foto: Profimedia.cz

Jste sama a už vás to nebaví? Tak s tím něco udělejte. Nejdřív si sepište, co jste za poslední měsíc podnikla, abyste někoho zajímavého potkala. Pokud zjistíte, že kromě kolegů z práce pravidelně potkáváte pouze zaměstnance potravin z místní samoobsluhy, servilního pošťáka a upovídaného souseda z přízemí, je něco špatně.

Jarní únava by měla už dávno odeznít, tak si položte otázku, proč nikam nechodíte. Kamarádky jsou zaneprázdněné svými vlastními partnery a na vás nemají tolik času, kolik byste potřebovala? Kolegyně z práce spěchají většinou za dětmi, a když náhodou někam společně vyrazíte, odcházejí k rodině ve chvíli, kdy se zábava začíná slibně vyvíjet? Mohlo by se zdát, že vám osud nepřeje, ale jestli se s někým seznámíte, neovlivní vaše kamarádka ani kolegyně. Musíte chtít hlavně vy sama a nespoléhat se v tomto směru na nikoho.

Pět zásad, jak se dostat ven z bludného kruhu

1. Zaveďte si pravidla, která budete dodržovat.

 Každé ráno, když vstanete, usmějte se na sebe do zrcadla a řekněte si „vypadám k světu". A udělejte dvacet dřepů. Ptáte se proč? Procvičíte hýžďové a stehenní svaly, prokrvíte celé tělo a uvolníte endorfiny, které vám zlepší náladu. Pokud je budete dělat pravidelně, zpevníte si časem zadeček. A to je dobrá vyhlídka.

2. Úpravě zevnějšku se věnujte s takovou péčí, jako byste šla na rande.

Dobrý pocit ze sebe sama z ženy vyzařuje a na muže působí jako vějička. Zdravě sebevědomá žena přitahuje chlapy se stejnou intenzitou jako naleštěné ferrari.

3. Proberte skříň a zbavte se upjatých a špatně padnoucích svršků.

Svým známým tak můžete udělat malou módní přehlídku s pohoštěním. Žádejte je, aby vás nešetřili a byli upřímní. Pro tyhle chvíle je nejvhodnější dobrá kamarádka, homosexuální kamarád nebo nemilosrdný bratr či kolega, ale rozhodně ne maminka. Ta by k vám nebyla dostatečně krutá. Pokud u nějakého modelu někdo utrousí „není to špatné", vyhoďte ho, dejte nepříteli nebo na charitu. Nechte si pouze ty kousky, u kterých vaši přátelé vydechnou super. Uvidíte, kolik dobré zábavy se dá při vyklízení šatníku zažít.

4. Snažte se usmívat i ve frontě na poště.

Je to těžké, ale snažte se. Úsměv je to nejkrásnější a přitom nejjednodušší, co dokáže člověk vyčarovat. Boří pomyslné hradby, které nevědomky kolem sebe vytváříte, dělá vás přístupnější a milejší. Mužům navíc dodá odvahu, aby vás oslovili.

5. Vyrazte ven sama.

Nemusíte být pokaždé, když jdete do společnosti, v závěsu přátel. Osamostatněte se a uvidíte, jak vás to osvobodí. Odpadne vám telefonování typu „nešla bys, nemáš čas..." Poučte se od žen ze Skandinávie. Tam rovnoprávnost došla tak daleko, že v parcích vídáte muže tlačící kočárky stejně často jako ženy. Křehké polovičky tady nemají problém vyjít si do restaurace či klubu samotné. Nikoho to nepobuřuje ani ženu neznevažuje. Když může jít na pivo muž, tak proč ne žena.

Ne každá z vás se na to cítí, ale jsou i jiné možnosti

Kino, vernisáže, koncerty, různé sportovní aktivity nebo třeba i snídaně v oblíbeném bistru. U čerstvého croissantu můžete udělat terno. Narazíte tu na spoustu nezadaných mužů, kterým doma snídani nikdo nepřipravuje. Navíc máte jistotu, že když už vyhlédnutí adepti na seznámení mají na snídani, budou mít i na večeři. Není nic horšího než si na sebe pověsit příživníka. Pak už je to jen na vás. Pohled z očí do očí při upíjení cappuccina, tajemný úsměv, pootočení těla směrem k objektu zájmu atd.

Pokud se do měsíce s nikým neseznámíte, neházejte flintu do žita a pokračujte v zavedených pravidlech. A mějte se hlavně ráda. Smůla se jednou unaví a láska přijde i k vám.


 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama