reklama
 

Nevěra: Bylo by mi lépe, kdybych nic nevěděla?

„Nikdy předtím by mě nenapadlo, abych Romanovi „projela“ mobil, ale když vůči mně začal být chladný jako psí čumák, a navíc jsem se doslechla, že byl viděn s nějakou „kolegyní“, udělala jsem to,“ napsala do redakce Žena.cz paní Hanka z Kolína. Tady je celý její příběh.

Foto: Profimedia.cz

„Nikdy předtím by mě nenapadlo, abych Romanovi „projela“ mobil, ale když vůči mně začal být chladný jako psí čumák, a navíc jsem se doslechla, že byl viděn s nějakou „kolegyní“, udělala jsem to,“ napsala do redakce Žena.cz paní Hanka z Kolína. Tady je celý její příběh.

Svatbu jsem si doslova vydupala!

S Romanem jsme spolu začali chodit, když nám ještě nebylo osmnáct. Protože on byl můj první kluk a já jeho druhá známost, nikdo z okolí našemu vztahu moc šancí nedával. Když jsem ve dvaceti mámě řekla, že se chceme vzít, hodně jsme se pohádaly. „Oba jste ve věku, kdy byste měli užívat života a ne se hnát do manželství! Bydlete spolu a uvidíš, jak vám to bude klapat.“ O to víc jsem se šprajcla a do čtyř měsíců byla svatba.

Nastěhovali jsme se do domku po mojí babičce a trvalo dva roky, než jsme baráček dali jakž takž do kupy. Krátce na to jsem otěhotněla a po osmi měsících na svět přivedla naše sluníčko Elišku. I když jsme kvůli opravám byli zadlužení a museli si hodně věcí odříct, byla jsem spokojená a věřila, že Roman je na tom stejně.

Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

Roky běžely a díky práci a starostem kolem domácnosti jsem nevnímala, že se Roman změnil. Z práce stále častěji chodil až večer, moc toho nenamluvil a sex mu stačil jednou týdně. Ale díky splácení dluhů chodil o víkendech na brigády a já to brala tak, že je prostě utahaný.

„Hrozně nerada ti to říkám, ale už dvakrát jsem Romana viděla s nějakou ženskou,“ jednou mi ustaraně řekla máma. Okamžitě jsem na ni vyjela. „Vidíš Romana jít s kolegyní a už si domýšlíš bůhví co! Víckrát takový věci neříkej!“ Manželovi jsem věřila a večer mu o debatě s mámou řekla. Jen se tomu zasmál.

Když mi ale o půl roku později to samé řekla kamarádka, začala jsem si chování Romana víc všímat. A bohužel hodně věcí nasvědčovalo tomu, že na řečech mámy i Kláry je hodně pravdy. Roman, když jsem s ním na tohle téma zavedla řeč, všechno popřel a ještě byl uražený, že ho podezírám.

Jeho obranou byl útok a uraženost!

Jenže červík v hlavě hlodal a jednoho dne jsem udělala to, co se nemá – když Roman odešel do sprchy, vzala jsem jeho mobil a otevřela zprávy. Nalhávat jsem si nic nemohla – esemesky od jisté „Myšičky (nebo Divošky) Dády“ byly hodně intimní, až peprné. Navíc některé vzkazy byly staré skoro dva roky! Sotva Roman vyšel z koupelny, hodila jsem před něj jeho mobil a zakřičela, že čekám, co mi k tomu řekne.

Jeho reakce mi vyrazila dech – seřval mě, že se hrabu v jeho věcech a nic mi vysvětlovat nebude! Od té doby je uražený a moje snahy o rozhovor odbývá tím, že se mnou nemá o čem mluvit a kdybych mu nevlezla do mobilu, mohlo být všechno v pohodě. V tu chvíli jsem se neovládla a před dcerou na něj zařvala: „V pohodě?! To jako že bys mi dál zahýbal a já držela pusu a krok?!“

Po této hádce Roman spí na sedačce v obýváku, komunikuje pouze s dcerou, a když se ho ptám, jak to s námi bude dál, mlčí, nebo odsekne, že to záleží jenom na MNĚ. Nechápu to - celou dobu našeho manželství o sebe dbám, hlídám si figuru, sex mám ráda, tak proč si našel jinou ženskou, navíc oproti mně tlustší a starší?! Může mít máma pravdu, když říká, že se to stalo proto, že jsme se vzali moc mladí a takzvaně si před svatbou nic neužili? Jsem zoufalá a nevím, co mám dělat!

Jak to máte vy?

  • Máte s nevěrou partnera zkušenosti?
  • Jak byste se na místě Hanky zachovala vy?
  • Myslíte si, že byste partnerovi nevěru dokázala odpustit?
  • Dokázala byste v takové situaci partnerovi ještě věřit?

Zapojte se do diskuze pod článkem a podělte se o svůj názor a své zkušenosti s ostatními!

Tento a další podobné soukromé problémy bude už ve čtvrtek řešit Dámský klub na rádiu Frekvence 1. Váš názor tak možná zazní i na vlnách tohoto rádia.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama