reklama

Nevěra bolí, ale dá se zvládnout. Jak na to?

Jedním z nejčastějších důvodů k rozchodu nebo k rozvodu je paralelní milenecký vztah jednoho z partnerů. I když tomu svému bezvýhradně důvěřujete a nemáte vůbec důvod ho z nevěry podezírat, je dobré být připravena.

Foto: Profimedia.cz

Jedním z nejčastějších důvodů k rozchodu nebo k rozvodu je paralelní milenecký vztah jednoho z partnerů. I když tomu svému bezvýhradně důvěřujete a nemáte vůbec důvod ho z nevěry podezírat, je dobré být připravena.

 To, že vás podvádí, většinou snadno poznáte. Váš partner bude totiž jako vyměněný. Najednou dbá na své oblečení a hygienu, odbíhá do koupelny psát esemesky, bývá často na služebce. Jen na skutečně otrlých a zkušených záletnících nic nepoznáte.

(Ne)vtipná otázka - proč nevěra vzniká?

Příčiny nevěry jsou různé. Může vzniknout náhodně. Muž potká fascinující a neodolatelnou ženu a zblázní se do ní. Nebo si chce dokázat, že má na to někoho sbalit. Důvodem může být i pomsta partnerce a často i to, že to doma v posteli neklape.

Když to zjistíte…Je to šok a pořádně velký!

Hlavně pro ty, které se s nevěrou partnera zatím nesetkaly. Co dělat? Určitě jste toho plná a potřebujete se vybrečet a vypovídat. Tady vám pomůže kamarádka. Vyvarujte se toho, že na záletníka okamžitě vše vybalíte, budete křičet, hysterčit a vyčítat. Ještě horší je řešit to před dětmi. Pokud vám to duševní stav dovolí, postupujte takto. Nechte aspoň dva až tři měsíce zdánlivě vše při starém. Jen nenápadně zařiďte, aby doma vše klapalo na jedničku a ten váš si uvědomil, o co by přišel. Jenže on je možná tak mimo, že si toho všimne opravdu až za nějaký čas, protože je milenkou a hlavně sexem s ní úplně posedlý. Trochu víc na sebe dbejte, vyražte si aspoň jednou týdně s přítelkyní na víno. Neseďte doma a netopte se v slzách ani v alkoholu.

Pokud by vám bylo hodně zle, svěřte se odborníkovi. Na nějakou dobu vám mohou pomoci prášky na uklidnění nebo na spaní. Věnujte se sportu, nákupům, jeďte na výlet. Pokud ani po delší době milenecký vztah vašeho muže neodezní, a vy se s tím nesmíříte, budete muset problém začít řešit. Výhoda je teď na vaší straně. Už budete klidnější a přistupovat k tomu můžete s chladnější hlavou.
Řešení bývají nejrůznější, záleží na dohodě mezi partnery. Důležitý je i společný majetek, děti, firma.

Zuzana: Na jeho milenky jsem si časem zvykla

„Manželovi se podařilo rozjet úspěšný podnik a po několika letech se nám začalo velice dařit. Ale jak to bývá, s postavením a penězi přišla první nevěra. Měli jsme spolu dvě děti a za sebou 10 let manželství," vypráví Zuzana (40).

„Když jsem se dozvěděla o té první milence, myslela jsem si, že to nepřežiju. Ale snažila jsem se nedat najevo, že něco vím. O to víc jsem slídila v jeho kapsách, mobilu a samozřejmě jsem nacházela drobné důkazy: účet z hotelu, paragon na značkový náramek, erotické esmesky. Bylo mi z toho blbě." Po nějaké čase Zuzana zjistila, že je po všem. Ale brzy se objevila jiná.

 „Tentokrát už jsem to zvládala líp. A asi po měsíci jsem si s manželem promluvila. Řekla jsem mu, že vím i o té první. Překvapilo mě, jak se mu ulevilo, že je to venku. Řekl mi, že mě má rád, miluje děti a pokud na tom nebudu trvat, rozvádět se nechce. Ale na rovinu mi řekl, že nemůže zaručit, že se aférky nebudou opakovat." Zuzana byla v šoku. Čekala, že jí manžel bude slibovat, že už nikdy žádnou milenku, ale to ne. Prostě jí nelhal a nechal jí, ať se s tím vyrovná.

„Prožila jsem děsných 14 dní. Pak jsem si ale uvědomila, že se s tím dá žít. Dohodli jsme se, že jeho milenky nikdy nebudou zasahovat do běhu rodiny, všechny svátky a dovolené bude muž trávit se mnou a dětmi. A jak to funguje? Docela dobře. Ekonomicky jsme zabezpečení, manžel je milejší než kdy jindy a já jsem se s tím naučila žít. Má sice občas bokovky, ale na prvním místě je rodina." I Zuzana už měla milence a nebrání se tomu. „Musím říct, že když jsem se se vším srovnala, trochu to přebolelo, mi manželství s vyloženýma kartami na stole připadá fér."

Jitka: Nulová tolerance

Na rozdíl od Zuzany jsou ale i ženy, které nevěru vůbec netolerují. „Já už jsem se jednou kvůli manželovým záletům rozvedla a vím, že to nebudu tolerovat nikdy. Ani kvůli dětem ani kvůli penězům," tvrdí rozhodně sedmatřicetiletá Jitka. „Když jsem manželovi na milenku přišla, zhroutil se mi svět. A city k němu odumřely. Prostě jsem se přes to nemohla přenést. Přestože on poměr ukončil, byly jsme i v manželské poradně, nemohla jsem s tím žít a podala žádost o rozvod." Dnes má Jitka druhého manžela a přiznává, že je velmi podezíravá. „Vím, že je to špatně, ale kdybych se zklamala i tentokrát, zase to neskousnu."

Sára: Úlet jsem odpustila. A tajně oplatila!

„Mě manžel podvedl klasicky na firemním večírku s kolegyní. Byli oba opilí," vypráví osmatřicetiletá Sára. „Asi bych se nic nedozvěděla, kdyby manželova spolupracovnice nechtěla z úletu na jednu noc vykřesat vztah. To můj muž nedovolil a ona mi poslala anonym. Byla jsem, jako když do mě udeří blesk. Když jsem mu mail ukázala, vše přiznal. A já se ptala, co dál? Muž se omlouval, nechtěl, abych od něj s oběma malými dětmi odešla."

Sára vzala rozum do hrsti a zůstala. Ze začátku se nevyhnula častým výčitkám, neměla chuť se s ním milovat. Vždy si představila, jak to dělal s tou druhou. Dnes už je to pryč, dokonce i ona sama měla krátkodobý poměr, o kterém se její partner nedozvěděl. „Přiznávám, že ten románek s mým trenérem z fitka byl trochu natruc, ale pomohl mi se s problémem nevěry vyrovnat," uzavírá svůj příběh Sára.

Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama