reklama

Nemáte smysl pro humor? Pak jste asi oškliví

Možná vás to překvapí, ale smysl pro humor není jen docela pěkná a příjemná vlastnost. Údajně je to i velmi důležitý faktor, který ovlivňuje to, jak moc jste pro vaše okolí přitažliví.

Foto: Profimedia.cz

Možná vás to překvapí, ale smysl pro humor není jen docela pěkná a příjemná vlastnost. Údajně je to i velmi důležitý faktor, který ovlivňuje to, jak moc jste pro vaše okolí přitažliví.

Člověk, který má smysl pro humor, bývá příjemný společník, mívá spoustu kamarádů a čím je jeho smysl pro humor vytříbenější a vyvinutější, tím více je svým okolím oblíben a zbožňován. A podle vědců se druhým zdá i mnohem víc sexy bez ohledu na to, jak hezký doopravdy je.

Sexy ošklivka?

Takže ano, můžete se radovat - pokud nejste od přírody žádná velká kráska či fešák, nic není ztraceno. Můžete to u svých potencionálních protějšků dohnat vtipem, bystrým úsudkem a pohotovými reakcemi.

Anebo naopak - možná, že když zalovíte v paměti, vzpomenete si, že už jste nejednou potkali někoho, kdo se vám na první pohled zdál "nic moc", ale jakmile jste poznali jeho ostrovtip, vlastně už vůbec tak hrozný nebyl...

Vtipné rande

Odborníci z Texaské univerzity v Austinu si chtěli potvrdit, že to takhle skutečně funguje u drtivé většiny z nás, a pozvali na velké hromadné rande zhruba sto padesát lidí. Každý měl na nějakou chvíli mluvit s každým a po rozhovoru vždycky zhodnotit, jak hezký a jak vtipný se mu dotyčný zdál.

DOPORUČUJEME: Smích je na hubnutí lepší než cvičení

Lidé, kteří dokázali druhé rozesmát, získávali zároveň i víc bodů v hodnocení vzhledu. Naopak pokud se někomu ten samý člověk nezdál vtipný, připadal mu i méně přitažlivý. Prostě a jednoduše, z bodového hodnocení vyplynulo, že mezi vtipností a krásou platí přímá úměra. Čím vtipnější jsme, tím krásnější svému okolí připadáme, a naopak - čím jsme krásnější, tím snadněji nás druzí mají za vtipné.

Vtipy utužují vztahy

"Smysl pro humor navíc urychluje navazování vztahů a pomáhá utužovat mezilidské vazby," dodává autor pokusu, psycholog Norman P. Li.

Nezbývá než dodat, že smysl pro humor se (bohužel) nedá naučit, a pokud se budete snažit být vtipní za každou cenu, pravděpodobně to bude mít přesně opačný efekt než studie pana Li. Buďte tedy přirození a sami sebou, to vždycky funguje nejlíp...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Stejně chytří, stejně hezcí: Základ ideálního vztahu

Jaké je žít s tyranem? Těšíte se na jeho smrt

Nemůžete usnout? Drastický recept pro zoufalé nespavce

 

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama