reklama

Nejdůležitější data v životě ženy: Máte to stejně?

Jaké jsou nejdůležitější mezníky v životě ženy a v kterém věku se většinou odehrávají?

Foto: Foter.com

Jaké jsou nejdůležitější mezníky v životě ženy a v kterém věku se většinou odehrávají? Kdy ženy zažívají první polibek, v jakém věku většinou nacházejí toho pravého partnera, nebo kdy přestávají nosit bikiny? 

Na všechny tyhle a jim podobné otázky se zaměřil britský průzkum, jehož výsledky zveřejnil on-line deník Daily Mail. Vyšlo z něj, v kolika letech průměrná žena zažívá následující důležité chvíle. 

Souhlasí to s vašimi zkušenostmi?

12

Zhruba ve věku 12 a půl let dívka dostane svoji první menstruaci. Mimochodem, podle vědců z Londýnské univerzity ji dcera dostane zhruba ve stejném věku jako kdysi její matka.

14

Průměrně ve 14 letech přichází období puberty se všemi záchvaty vzteku, pohrdání rodiči a podobně. Dívky se tehdy také začínají zajímat o kluky, začínají používat make-up.

16

Touhle dobou už mají dívky zhruba rok od prvního polibku a teď je začíná trápit první sex. O téhle věkové hranici se dohaduje spousta průzkumů, ale nejpravděpodobnější je zřejmě věk 16 let.

18

Sexuální život dívka sice provozuje už dva roky, ale zhruba v 18 dosáhne svého prvního orgasmu s partnerem.

20

Sex přichází o mnoho dříve než první vážnější vztah. Na něj si dívky zpravidla počkají do dvacátých narozenin.

22

Touhle dobou se nám zpravidla kompletně mění chutě (přičemž řeč není tentokrát o sexu, ale o jídle). Chuťové buňky jsou vyzrálejší a najednou dokážeme ocenit i výraznější chutě, které nám možná doteď vadily.

25

Ve věku 25 let mívají ženy tu nejnižší sebedůvěru, především co se sexu týče. Trápí se tím, že nemají dokonalé tělo, a přemýšlí, jestli jsou dostatečně dobré v posteli.

27

Žena se prý zamiluje v průměru čtyřikrát za život. Ve věku 27 se začne usazovat a většinou s tím třetím v pořadí.

28

V tomhle věku většina žen žije v nějakém delším a stabilním vztahu, ale právě tehdy se u nich zase probouzí silná chuť zkusit ještě něco jiného. V tomhle věku nejčastěji podvádíme.

29

Tohle je zřejmě ideální věk pro pořízení trvalého bydlení s partnerem. Ženy si většinou obstarají svoje bydlení ještě předtím, než mají děti.

30

V Británii je třicítka průměrným věkem, kdy se žena vdává a také si pořizuje první dítě.

32

Ve dvaatřiceti konečně nacházíme ideální účes, se kterým jsme bez výhrad spokojené.

34

Ve 34 letech průměrná žena už sice dítě má, ale podle odborného časopisu Journal of Health and Social Behaviour je právě tohle ten nejlepší věk. Nemusí to sice všechno proběhnout tak snadno a hladce jako o deset let dřív, ale po psychické stránce je to pro ženu nejvýhodnější.

35

Rodina, práce... Tohle je věk, kdy se žena ve svém životě cítí nejvíce vystresovaná. Někdy je to dané i tím, že se právě v tomto věku pokouší o dítě, jenže se nedaří.

38

Přichází zlom. Žena se buď začíná soustředit na svoji kariéru, případně začne cestovat, protože si to konečně může dovolit. Její plat se zvyšuje a za rok dosáhne maxima.

40

Spousta žen má v tomto věku pocit, jakoby život znovu začínal. Právě ve 40 se totiž nejčastěji rozvádí.

47

V tomhle věku ženy zahazují dvoudílné plavky a začínají preferovat jednodílné. Najednou mají pocit, že se k jejich tělu hodí víc.

49

Žena cítí, že by se znovu ráda starala o dítě, a začne ji poprvé napadat, že by se pomalu ráda stala babičkou.

50

V padesáti se zbavujeme všech dluhů a cítíme se svobodnější. Zároveň nás ale trápí stárnutí, které v tomto věku nelze přehlédnout, učíme se s tím žít.

51

Tohle je průměrný věk, kdy obvykle přichází menopauza. Zároveň ženy začínají mít pocit, že se už žádnému muži nemohou líbit a že se už nenajde nikdo, kdo by jim alespoň ochotně podržel dveře...

52

V tomto věku si ženy (alespoň ty v Británii) začínají pohrávat s myšlenkou na plastickou chirurgii. Nejčastěji si nechávají zvednout oční víčka nebo podstupují celkový lifting obličeje.

55

Tohle je věk, kdy se žena ještě stará o mladší generaci svých příbuzných, ale zároveň se o její síly začíná hlasit ta starší. Musí se tedy starat jak o děti, tak o své rodiče.

58

Žena najednou dochází k jakémusi uklidnění, má všechno pod kontrolou. Najednou všechno zvládá, začíná žít zdravě a dokonce má i čas užívat si života.

60

Dokonce i sex dostává nový rozměr. Odpadá strach z otěhotnění, děti neruší. 37 procent párů starších 60 let prý mají sex minimálně jednou týdně.

65

Přišel odchod do důchodu, ale ani to ženám nebrání v udržování sexuálního života. Každá osmá žena v tomto věku dokonce v průzkumu prozradila, že s partnerem v posteli stále zkoušejí nové věci.

82

Současná průměrná žena zemře v nedožitých 83 letech, ovšem jen za posledních sedm let se věk o rok zvýšil, takže kdo ví, jak to s námi nakonec bude...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Potvrzeno: Vybíráme si partnery podobné našim rodičům

Láska v 80: Dojemné video, které bourá internet

Jak si udržet lásku v manželství i po deseti letech

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama