reklama
 

Nebraňte se mu: Jarní úklid vašeho vztahu!

Chystáte se na jarní úklid domu nebo zahrady? A co takhle si uklidit nejen ve svém domově, ale i ve vztahu? Využijte jara a provětrejte tak trochu i váš vztah!

Foto: Profimedia.cz

Chystáte se na jarní úklid domu nebo zahrady? A co takhle si uklidit nejen ve svém domově, ale i ve vztahu? Využijte jara a provětrejte tak trochu i váš vztah!

Nečekejte na dobu, kdy už je na úklid ve vašem vztahu pozdě. Jak mi vyprávěla moje klientka Kamila: "Když bych věděla, jak náš vztah dopadne, starala bych se o něj dávno předtím. Jenže s manželem jsme byli pořád zaměstnaní, do toho děti a starosti kolem domu. On si pořád stěžoval, že spolu už ani nespíme, já jsem si to ale omluvila tím, že jsme spolu už moc dlouho na to, abychom v posteli řádili každý den. Až když jsem měla rozvodové papíry na stole, došlo mi, že jsem náš vztah svou hloupostí prostě zabila."

Pojďte si tedy se mnou v dnešním článku osvojit základní praktiky, jak ve vztahu trochu uklidit a pustit do něj jarní vítr. Pro začátek jen upozorňuji, že jarní úklid nepomůže vztahu, který prochází těžkou manželskou nebo partnerskou krizí. Musí zde být alespoň částečná spokojenost, aby níže uvedené techniky fungovaly.

Kolik a jak kvalitního času spolu trávíte?

Daří se vám každý týden zajít na večeři nebo do kina? Máte společnou aktivitu, sportujete a máte společné přátele? Zkuste si ohodnotit, zda si nejdete tak trochu každý svou cestou a nevzdalujete se. Pokud máte pocit, že upadáte ve vašem vztahu do stereotypu, vymyslete si společnou aktivitu, která vás bude bavit a dejte si ji napevno do svého kalendáře.

Neřešíte příliš mnoho opakujících se banalit?

Z mé praxe vím, že mnoho vztahů má šanci z hlediska partnerské kompatibility fungovat, avšak vztah se jim rozpadne díky neschopnosti komunikovat o problémech. Každý vztah má své mouchy a nikdy se nestane, že byste s partnerem nenatrefila na rozdílné názory, pohledy. Pokud se vám takové situace stávají pořád dokolečka, musíte si s partnerem sestavit dohodu, jak váš rozpor budete řešit. Neshody si pište a v rámci jarního úklidu se dohodněte.

Máte vyřešené společné finance?

Jak řekla moje babička: "Když není co na pekáči, ani láska není". Něco na tom přísloví bude, určitě to, že kvůli penězům se může vytrácet z našeho vztahu pohoda. Jsme společnost materiální a tak musíme o finance pečovat. Moji klienti si poměrně často stěžují na neshody a nejasnosti, které ve vztahu kolem financí zažívají. Zkuste si v rámci jarního úklidu s partnerem vyjasnit, v jakých oblastech vám komunikace a správa financí nefunguje. Zvládáte šetřit, máte domácí rozpočet a máte již vymyšlený rozpočet na dovolenou? To všechno mohou být otázky pro váš jarní úklid.

Další možné oblasti vašeho jarního úklidu

  • plánování dovolené
  • intimní spestření
  • děti a vše kolem nich
  • delegování a rozdělení práce doma a na zahradě
  • návštěva příbuzných a přátel
Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama