reklama

Návod na život, díl 1. Nevěřte předsudkům

Spoustu let pracovala ještě jako Hubínková v magazínu Elle. Pamatujeme si ji jako skvělou a výraznou autorku, která se nikdy nebála říct svůj názor a kašlala na předsudky. A pak se vdala a zmizela na mateřskou. Jsme moc rádi, že se Anna Machová vrací právě na našem webu.

Foto: archiv Anny Machové

Dneska jsou to čtyři roky. Neděle jako každá jiná. Líně jsem vstala a z postele se odploužila k rychlovarné konvici…

Sáček jasmínového čaje jsem vložila do toho největšího hrnku, který byl v Praze k mání, a čekala, až se voda uvaří. Po snídani jsem se nasoukala do džín a obešla s Pajdou dvakrát blok. Když jsem si o pár desítek minut později kupovala kávu, stál tam. Vysoký, hubený a děsně pěkný. Pozvala jsem ho na limonádu. 

Dneska celé ráno prší. Postupně tahám z postele manžela i dceru, která se k nám přišla schoulit nad ránem. Prasátko Peppa křičí na celý obývák, dcera se nad iPadem chichotá a hltá ranní pribináček. Moje rána už jsou dávno jiná. Stres střídá stres a místo zenové meditace nad rychlovarnou konvicí se denně snažím vypravit sebe a dítě z bytu ven (a ten ideálně předtím uklidit). Závody do školky vystřídaly ranní procházky se psem i cigáro na balkóně. 

V den, kdy jsem potkala jeho, se mi totiž změnil život.

Moje starosti o to, jestli si mám koupit radši červenou nebo modrou kabelku vystřídal trapně normální, obyčejný život. Takový, po kterém jsem tak strašně toužila.

Přestože náš vztah byl od počátku jak z románu, nikdo nám nedával šanci. 

Ostatně mně bylo přes třicet a jemu o osm let míň. Ideální kombinace na prázdninový flirt nebo bokovku. Ale opravdový vztah? Díky, nechci. To přece nejde.

Každý kolem nás to neustále řešil. "Ty budeš chtít dítě, a on ještě ne." "Ty budeš stará a on bude prožívat nejlepší léta," radili mi v dobré víře. Mně to však bylo šumák. Když se zamilujete, nevidíte, neslyšíte. Mozek vysílá signál a tělo jak vzteklé vylučuje fenylethylamin, díky kterému se vám samou láskou točí hlava a srdce buší tak, že jste často v pokušení vyhledat nejbližšího kardiologa.

Dobré rady blízkých jsem nechávala proplout okolo sebe. Znovu se ze mě stal zenový mistr. Tentokrát však v tom, jak si jít za svým a zařídit si život podle sebe. Podle nás. Našla jsem totiž někoho, komu nejenom že nevadí, že je mi o osm let víc, mám velký zadek a nejsem žádný sportovec. Jemu se to dokonce líbí, chápete to?! 

Pokračování příště…

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama