reklama

Najděte lásku přes Facebook. Nebo alespoň dobrý sex

Najít dnes vhodný protějšek, ať už na vážný vztah, nebo na flirt, není zrovna lehké. Jaké vůbec máme možnosti?

Foto: Thinkstock

Objevit lásku nebo "jen" dobrý sex vážně není jednoduché. V práci většinou trávíme spoustu času, pak se doplazíme domů, jednou za čas jsme schopni vyrazit někam do společnosti, ale spíš se omezíme na srazy s kamarády. Jak při takovém časovém vytížení najít protějšek? Těžce, ale jde to.

Když seznamka, tak raději placená

Kamarádky, které využily služby seznamky, se shodují, že je lepší zkusit ty placené a mít aspoň minimální jistotu, že případný partner bude trochu prověřený. "Začala jsem, jako asi všichni, zkoušet hledat v jedné velké seznamce. Během první hodiny mi přišlo asi 30 zpráv a z toho nejmíň půlka byly nevhodné návrhy nebo ještě nevhodnější fotografie. Po týdnu už jsem byla tak otrávená, že jsem účet zrušila," vypráví Alena a Martina naopak chválí seznamku placenou: "Seznámit se snažím už přes rok a paradoxně mi pomohla až placená seznamka. Poplatek nebyl nijak veliký, ale měla jsem pokoj od 'opruzů'. Do měsíce jsem měla tři rande a to třetí je můj současný přítel…"

Nestyďte se poptat kamarádů

Přiznám se, že by mě ani nenapadlo úkolovat kamarádky, aby pátraly v řadách svých známých a hledaly pro mě vhodného partnera. Kupodivu je to ale docela spolehlivý způsob, jak najít slušného chlapa. Holky vás totiž docela dobře znají, a tak vybírají ze svého okruhu ty, o kterých vědí, že by se vám mohli líbit. Krom toho kamarádky jsou docela systematické a při hledání mužů nic nepodcení.

Příběh Terezy to jen potvrzuje. "Seděla jsem v kavárně s kamarádkou, ona mi vyprávěla o návštěvě u bratra a švagrové a jen tak mezi řečí se několikrát zmínila o velmi zajímavém sousedovi. Nějak mi to celé nedocházelo, ale Eva měla zjevně všechno připravené a po chvíli vytáhla mobil a souseda mi 'čirou náhodou' ukázala i na fotce. Kdyby to nebyl takový sympaťák, asi by mě to nechalo chladnou, ale opravdu stál za to. Řekla jsem, že ok, ale musí se ozvat on, ozval a máme za sebou druhé rande," napsala mi čtenářka.

Využijte sociální sítě

Sociální sítě jsou pro jednoho peklem, pro druhého závislostí, ale můžou být i prostředkem k seznámení. Nedávno mi kamarádka vyprávěla hned o několika případech žen, kterým se "to povedlo", a mně to přijde přinejmenším dobrý nápad. Samozřejmě pokud patříte mezi ty, kdo mají na Facebooku přes tisíc přátel, je vhodné vybrat jen ty, u kterých vám nevadí, že podobný "inzerát" uvidí. Rozhodně je dobré vynechat expartnery a bývalé milence, ti by tohle asi dobře nebrali.

Když tedy zvolíte okruh těch, kteří váš příspěvek uvidí, vyberte krásnou fotku, ovšem stůjte nohama na zemi a sáhněte po té, která vás skutečně vystihuje. Nevím, jestli byste pak unesla, když vás možný nápadník ve skutečnosti nepozná… A už zbývá jen "hodit" fotku na sociální síť a nezapomenout přidat krátký, ale jasný text, který musí - bez urážky - pochopit i muži. Oni totiž nejsou rafinovaní, a tak je dobré nemluvit v jinotajích, ale prostě se přiznat, že vám jde o rande, možná i o něco vážnějšího, s mužem, který má… (doplňte sama).

Na ex nebo na sex

Pokud jste trochu odvázanější a více než vztah vás zajímá občasný sex, netajte se tím. Neříkám, že byste měla surfovat po erotických seznamkách, ale můžete využít možností zmíněných nahoře, jen cílit jasně. Mnoho mužů, třeba i z řad vašich známých, by o sexuální vztah mělo zájem, ale potřebují vědět dopředu, o co vám jde. Muži se často bojí, že ženám jde o vztah a hned se zamilují, takže raději dělají "mrtvé brouky". Samozřejmě pořád zůstává stará dobrá možnost vyrazit do baru a někoho sbalit, ale to většina žen dělá nerada a také je to, dle mého názoru, trochu nebezpečné.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama