reklama

Na délce penisu záleží, říká nová studie. Dva roky zkoumala páry a jejich potěšení

Heterosexuální páry měly v rámci studie testovat při pohlavním aktu, do jaké míry ovlivní potěšení ženy délka mužské chlouby. Výsledky ukazují, že čím hlubší penetrace, tím větší potěšení.

Foto: iStock

Nová britská studie zkoumala, nakolik délka penisu ovlivňuje sexuální potěšení partnerky. "Stavěli jsme na předpokladu, že pro většinu žen nebude hloubka průniku důležitá. Zjistili jsme ale, že jeho snížení o 2,54 centimetru vedlo ke statisticky významnému poklesu v množství zažívaného potěšení," řekl pro The Independent autor studie David Veale. 

Výsledky studie ukázaly, že redukce hloubky penetrace o 2,54 centimetru vedla v průměru k 18procentnímu snížení celkového sexuálního prožitku žen. Jen menšina žen uvedla, že zmenšení hloubky průniku bylo v některých momentech příjemnější. 

Změna hloubky s velkými výsledky

Výzkumníci londýnské King's College oslovili celkem 35 sexuálně aktivních heterosexuálních párů, z nichž kompletní data odevzdalo 12 z nich. Respondenty byly dvojice v minimálně půlročním vztahu s pravidelným sexuálním stykem bez zdravotních problémů. Data byla sbírána od března 2017 do dubna 2019. 

Za účelem provedení experimentu muž z testovaného páru obdržel sérii silikonových kroužků různých velikostí, které si umístil kolem ztopořeného penisu, aby tím redukoval hloubku penetrace. Kroužky byly navrženy tak, aby snížily průnik o půl centimetru, dále o 2,54 centimetru, 3,81 centimetru nebo o 5,03 centimetru.

Páry měly za úkol mít pohlavní styk s každým kroužkem třikrát až pětkrát. Přitom žena nevěděla, jaký kroužek muž při aktu použil, a měla zhodnotit na škále od nuly do 100 své celkové sexuální potěšení, sexuální prožitek ze samotného sexuálního styku a intenzitu prožívání emočního spojení s partnerem. 

Podle autorů je průměrná délka ztopořeného penisu 13,1 centimetru. V této studii byla průměrná délka ztopořené mužské chlouby 17 centimetrů. Účastníci si pohlavní orgány měřili sami na základě standardizovaných instrukcí a návodného videa. 

"Neptali jsme se mužů na to, jak hloubka penetrace ovlivňovala jejich vzrušení a zda měla vliv na jejich sebevědomí a chování. To může být důležité pro další vysvětlení výsledků výzkumu," uzavřel Veale. 

Mohlo by vás zajímat: Penis je uctívaný symbol štěstí, v Bhútánu zahání zlé duchy, říká Boučková

Penis je v Bhútánu na každém domě, je uctíván, je to normální, není to nic sprostého, říká spisovatelka Tereza Boučková, která projela Bhútán na kole. | Video: DVTV, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama