reklama

Na Attenboroughově lodi tvořili oba muži pár. Jako první se oddali na Antarktidě

Déle než 20 let společně pracovali na výzkumných lodích po celém světě a stejnou dobu také tvořili milostný pár. Eric Bourne a Stephen Carpenter si v pondělí jako první stejnopohlavní dvojice řekla své ano na Antarktidě.

Pár si dal manželský slib na britské výzkumné stanici Rothera na ostrově Adelaide.
Pár si dal manželský slib na britské výzkumné stanici Rothera na ostrově Adelaide. | Foto: Rich Turner/British Antarctic Survey/PA

"Antarktida je úžasná. Jsme spolu 20 let a právě tady jsme pocítili, že je to ideální místo, kde si dát manželský slib. Dokonce jsme si nechali vyrýt souřadnice polohy svatby do našich prstenů," uvedl pro The Guardian dlouholetý námořník Stephen Carpenter, který byl se svým partnerem Ericem Bournem v pondělí sezdán jako první stejnopohlavní pár na tomto kontinentu. 

Carpenter i Bourne pracují na Královské výzkumné lodi Sira Davida Attenborougha, která zkoumá tání ledovců a je jednou z nejpokročilejších lodí svého druhu na světě. Oddal je její kapitán Will Whatley na britské výzkumné stanici Rothera na ostrově Adelaide (na kterém mimo jiné žije velké množství Tučňáků kroužkových a tuleňů Weddeleových).

"Jsem velmi pyšný, že jsme prvním párem, který si dal na tomto místě manželský slib," uvedl Bourne, který je společně s Carpenterem zkušeným námořníkem. Společně procestovali svět na různých výzkumných lodích. "Jsme velmi šťastní, že můžeme žít a pracovat v tak neuvěřitelné komunitě a na takovém místě," doplnil.

Organizace British Antarctic Survey, pro niž Bourne a Carpenter pracují, na svém Twitteru uvedla, že je tento den "historickým krokem v rozmanitosti a začlenění v polární vědě". Jejich manželství je registrováno u vlády Britského antarktického území a bude platné ve Velké Británii.

Mohlo by vás zajímat: Vzali se na půlmaratonu: Nedovedeme si představit život bez běhání, říkají (14. 1. 2022)

„Klasická svatba nás nelákala, běhání je nás životní styl,“ říkají manželé Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec, autoři blogu Running2. | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama