reklama

Mýty a stereotypy o ženách. Jsou pravdivé?

Mají ženy intuici, touží po vdavkách a dětech, neuvažují logicky, moc mluví a jsou romantičky?

O ženách muži říkájí spousta věcí  - o jejich chvátání s dětmi a jinými příznačnými projevy chování, ale je to pravda?

Co se týká touhy po zázemí, manželovi a dětech, ve velké míře po tom ženy opravdu touží.  Problém občas nastává s opačným pohlavím, protože muži nejsou mnohdy touhou po dětech a závazcích postiženi ve stejné míře a při pocitu, že jsou partnerkou do něčeho tlačeni, někdy i prchají. Proto je dobré mít ve vztahu jasno, zda a kdy bychom měli rádi děti a potřebujeme-li na sebe papír, jak je nyní v módě označovat svatbu.

Každá logika má něco do sebe

Čistě logické myšlení je spojováno spíše s mužskou populací, ale ženská logika v sobě obsahuje i stránku emocionální a kus intuice, tudíž ji rozhodně není radno podceňovat. Intuice je opravdu záležitost spíše ženská, dochází  k ní díky vnímání širokého spektra signálů a žena lépe odhadne jak určité situace, tak ostatní osoby kolem sebe.

Co se týká frekvence ženské mluvy, je pravda, že mluví většina ze zástupkyň tohoto pohlaví opravdu hodně. Různé průzkumy dokázaly, že ženy použijí denně třikrát více slov než muži a zároveň tvoří složitější věty. Je to dáno hlavně tím, že si mluvením uleví a rozmyslí řešení různých problémů a ne vše, co říkají, myslí zcela vážně.

Při polibku se zapnou tajné pochody mozku 


A co ženy romantičky? Výzkumy ukázaly, že nejromantičtější je pro ženy líbání - jejich mozek při něm dokáže vyhodnotit rozdíly v genech a výkonnost imunitního systému otce případných dětí! Takže vlastně příroda, chemie, hormony… ale je to hezké.

Závěrem oblíbené a často používané mýty o tom, že ženy neumí řídit a číst v mapách.

V prvním případě je statisticky doloženo, že ženy jsou za volantem daleko méně arogantní, agresivní a neopatrné než muži a způsobují úměrně tomuto zjištění méně nehod.

Většina se však orientuje na mapě s daleko většími obtížemi, než jejich protějšek, protože mužům je, narozdíl od žen, dána lepší schopnost trojrozměrného vnímání a tím i lépe navigují.

Některé charakteristické vlastnosti a schopnosti má mužská část populace, některé ta ženská.

Možná si někdy připadáme, že jsme dva „druhy"- jeden z Marsu a druhý z Venuše, ale určitě je to tak dobře…


Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama