reklama

Muž mě opustil kvůli nadváze. Zhubla jsem a chce zpět!

"Vůbec jsem netušila, že by mě kvůli mé postavě opustil. Ten výraz, když jsem zhubla! Teď chce zpět, ale já si nejsem jistá," píše Renata.

Foto: ISIFA/Thinkstock

V dobrém i ve zlém, to si slibují partneři během svatebního obřadu. Jenže realita je jiná. Jak se s životní zkouškou vyrovnala Renata a proč ji manžel vlastně opustil?

S Tomášem jsme se opravdu milovali a on mě po třech letech vztahu požádal o ruku. Na ten den nikdy nezapomenu. Pozval mě a celou mou rodinu do restaurace. Myslela jsem, že chce oslavit své kulaté narozeniny.

Po večeři vstal a řekl: "Rád bych tě požádal o ruku, ale udělám to jen v případě, že si všichni na hlavu nasadí černé klobouky." Byla jsem v šoku. Bylo jasné, že je to nesplnitelný úkol. Ale mýlila jsem se. Když jsem se rozhlédla po salonku, už je totiž všichni měli na hlavě. Samozřejmě, že jsem mu řekla ano!

Chceme dítě!

Asi za deset měsíců jsme se vzali. Nic se pro nás nezměnilo, protože jsme spolu už celou tu dobu bydleli. Jediné, co nás trápilo bylo, že se nám nedařilo mít miminko. Proto jsme se vydali k doktorce.

Absolvovali jsme všechna potřebná vyšetření - a verdikt? Žádný problém, nejspíš to bude jen v hlavě. Lékařská rada byla celkem jasná, relaxovat, trávit spolu více času a snažit se vyhnout stresu. Jenže se nedařilo. Proto jsme se rozhodli, že vyzkoušíme umělé oplodnění. Netušila jsem, jaký hormonální kolotoč mě čeká!

Kynu a kynu

I když jsem nikdy neměla problém s váhou, při pokusech otěhotnět jsem začala nabírat. Už po prvním pokusu nebyl manžel ani tak zklamaný z toho, že nejsem těhotná, jako z toho, že mám oteklý obličej a potřebuji větší kalhoty. Snažila jsem se mu vysvětlit, že je to normální, ale byl jak šílený.

Mě to psychicky ničilo. Věděla jsem, že při každém pokusu si musím brát další a další hormony, aby mi mohli odebrat vajíčka. Bohužel jsem za dva roky přibrala 20 kilo. Otěhotnět se nám nepodařilo.

Doma jsem měla peklo

Manžel byl nesnesitelný. Myslela jsem, že je smutný z toho, že se nám nedaří, ale vážně šlo jen o moji postavu. Skoro jsme se přestali milovat. Téměř nic jsem nejedla, protože jsem se bála, že přiberu, a tím jsem to jen zhoršovala. Moje psychika klesla až na úplné dno.

Kolik posměšných nadávek jsem si musela vyslechnout, když jsme vyráželi ven s přáteli. Ať jsem si oblékla cokoliv, měl s tím problém. Nakonec jsem zůstávala doma, protože jsem ty jeho pohledy nemohla unést.

Nemám na to

Jednou jsem se ho zeptala, proč se mě štítí dotknout. Jeho odpověď byla jako bodnutí nožem. Prostě mi řekl, že nesnáší, když se musí dotýkat těch špeků. Přesvědčovala jsem ho, že zkusím zhubnout, ale on si jen v klidu sbalil tašky a odešel se slovy, že takovou si mě nebral.

Byla jsem úplně hotová. Takový rozchod jsem opravdu nečekala a už vůbec ne kvůli tomu, jakou mám postavu. Vím, že jsem se měla víc snažit, ale nešlo to! Opustil mě v té nejhorší chvíli, kdy jsem myslela, že jsem selhala jako žena. Nedařilo se nám mít dítě a ještě jsem přestala přitahovat svého muže.

Kamarádka mě z toho dostala

Trvalo to asi měsíc, kdy jsem doma jen brečela. Až jednou zazvonila kamarádka a řekla, sbal si věci na cvičení a pojď! Dovedla mě mezi úžasnou partu žen, které se společně podporovaly v hubnutí a správné životosprávě. Vztek na Tomáše mě popoháněl.

Asi za čtyři měsíce už byla vidět veliká změna. Postava se formovala, cítila jsem se skvěle a moje psychika? Bylo mi hrozně fajn.

Cestou do práce jsem se zastavila v obchodě pro snídani a potkala Tomáše, který se mi do té doby vůbec neozýval. Měla jsem pocit, že mu vypadnou oči z důlku. Vychvaloval mě a při loučení mi do ucha špitl, že jsem sexy.

Vzít či nevzít zpět?

Od té doby mě zahlcuje smskami, telefony, zve mě na večeře, nosí kytky. Jsem z toho úplně mimo. Líbí se mi jeho pozornost. Nedávno mi řekl, že byl hloupý a chce se vrátit, protože mě miluje. Jenže, jak mám vědět, že to chce kvůli mně a ne kvůlůi mojí postavě? Co když mě opustí pokaždé, když naberu pět kilo? Sama nevím, zda ho ještě vůbec chci. Kamarádky radí, ať se na něj vykašlu, že si najdu mnohem lepšího. Nevím, co dělat. Co byste udělali na mém místě vy?

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama