reklama

Muž 21. století nechce lásku, ale jen sex

Zdá se, že je pro dnešní muže vztah spíš přítěží a klidně by se spokojili jen s pravidelným nebo možná občasným sexem. Je to pravda a máme tedy my ženy šanci na vztah plný lásky rovnou zahodit?

Foto: iStock

Byla jsem překvapená, kolik reakcí od mužů přišlo na můj mail po uveřejnění článku Hodinový manžel. Reakce to byly milé, jen všichni ti muži chtěli kontakt na agenturu, která tuhle práci zprostředkovává…

Tedy práci, kdy přijdete k single ženě domů, opravíte, co je třeba, a často jí poskytnete i sex. Neříkám, že tohle je vzorek všech mužů na planetě. Také nikoho nesoudím, takový hodinový manžel s bonusem je třeba i bohulibá práce, jen si tak říkám, jestli mužům 21. století jde hlavně o sex, nebo jestli ještě vůbec věří na lásku?

Muži jsou opotřebovaní

"Co po nás vy ženské pořád chcete? Stav dnešních mužů bych označil jako únava materiálu. V práci nás dusí, abychom podávali výkony, ženy chtějí, abychom vypadali jako Brad Pitt, a tak se po práci dobelháme někam si zacvičit, a když přijdeme domů, jsme vyřízení. A druhý den nanovo. A víkend? Většinou se po nás chce, abychom byli pořád na mobilu nebo mailu…," káral mě kamarád Jarda, když jsem se ptala, jestli muži ještě vůbec věří na lásku.

Bohužel, jeho vidění světa je reálné. Podle posledních výzkumů se totiž ukázalo, že muži mají mnohem méně energie než před deseti lety. Jsou totiž přetěžováni velkým množstvím úkolů a v práci tráví čím dál víc času. Jejich mužská síla klesá, na nějaké představy o sexu, které k nim prostě patří, není moc pomyšlení. A když muž nemyslí na sex, jak by pak mohl myslet na nějakou romantiku?

Ženy zvládnou všechno

Vtipné je, že ten samý výzkum vědci prováděli i na ženách a ukázalo se, že i když jsou v práci podobně vytížené, jsou schopné zvládnout i domácnost, děti a ještě přitom myslet na sex, lásku i romantiku.

"Ženy jsou odolné, ale podstatou určitě je, že jsou více zaměřené na emoce. Pragmatický muž se vysílí tím, že chce zvládnout práci na jedničku a veškerou pozornost upne k jednomu úkolu. Žena je schopná myšlenky rozdělit do několika proudů bez toho, aby to poznamenalo její pracovní výkon. Při práci tedy klidně naplánuje víkend s dětmi a do toho přemýšlí, jestli zláká muže k romantické večeři a sexu," říká vztahová koučka Kateřina Lebedová.

Sex ve městě i na vesnici

Co z toho tedy vyplývá? Muži nemají čas myslet na nic kromě práce, ve které se tak vysílí, že jim na lásku a budování vztahu nezbývá čas. Raději tedy sáhnou po občasném sexu nebo si hledají ženy, u kterých mají pocit, že se nechtějí moc vázat. Smutné, ale samozřejmě to neplatí pro všechny. Stále je ještě dost spokojených vztahů a manželství, jen se zdá, že oproti minulosti je jich méně a méně.

Podle vašich dopisů také víc přibývá vztahů, kdy se partneři mají rádi, ale v sexu to neklape, a tak si ten náruživější hledá potěšení jinde. I tady je často na vině velké pracovní vytížení. Je tedy možné, že obrovské pracovní tempo dnešní doby "sežere" potenci našich mužů? "Bez toho, aby se lidé - a to nejen muži - naučili relaxovat, odpojit se ve volném čase od pracovních povinností, se kterými jako by byli svázáni pupeční šňůrou, to nejde. O víkendu prostě na mobilu nebudete, je to čas jen pro vás… Vidím ve své praxi, že když s lidmi pracuji na tom, aby se více uvolnili, naučili odpočívat, jako první se to odráží na jejich vztazích. Muži mají najednou na partnerky zase více času, sex se zlepšuje. Je těžké nepodlehnout tlaku společnosti, ale je nutné na tom pracovat, abychom mohli život prožívat a ne přežívat," říká koučka.

Holaňová: Z ketaminu jsem byla nervózní, ale teď jsem půl roku bez příznaků deprese | Video: Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama