reklama

Můj muž prosedí na záchodě celé hodiny. Ten váš taky?

Já už toho mám vážně dost. Můj muž snad tráví na záchodě čím dál více času. Nedávno zlomil rekord a seděl tam hodinu. Jsem jediná, kdo má takovéhle starosti?

Foto: Isifa/Thinkstock

Já už toho mám vážně dost. Můj muž snad tráví na záchodě čím dál více času. Nedávno zlomil rekord a seděl tam hodinu. Jsem jediná, kdo má takovéhle starosti a přehled o pohybu svého milého na toaletě?

Kdybyste mi před pár lety řekli, že budu jednou sledovat, jak dlouho sedí můj muž na záchodě, a že budu vědět, kolik času to dělá denně, vysmála bych se vám. Jenže teď je to realita

Pokaždé, když máme někam jít, jdeme pozdě, protože on musí ještě "trůnit" na toaletě. Nebo když v neděli uvařím oběd, přichází k jídlu, až když je studené, protože když už si šel umýt ruce, stavil se rovnou i na záchodě. 

Co tam dělá?

Dřív si jen četl noviny, časopis, ve výjimečných případech knihu, jenže to ještě neexistovaly tablety a chytré telefony, a číst nebo jen tak přemýšlet ho tak dlouho nebavilo, čili vylezl maximálně po půl hodině. Jenže na internetu, jak známo, čas uvíhá rychleji a pořád je tam co číst, na co se koukat, nebo co hrát.

Takže si tam vesele čte články, projíždí Facebook, vyřizuje maily, pouští videa na YouTube, hádám, že i porno, případně hraje Angry Birds. Všude jinde by to možná považoval za ztrátu času a chvilku na hraní prostých her by si jen těžko našel, jenže na záchodě končí běžná realita.

Bude mít hemoroidy!

Záchod je jiný svět, kde se muž stává člověkem. Nebo spíš člověk mužem. Neznám totiž jedinou ženu, která by praktikovala něco podobného. Kamarádky na moje vyprávění a stížnosti většinou reagují slovy: "Fuj, a co tam dělá? Vždyť bude mít hemoroidy! A to mu nepřijde nechutné brát si tablet zrovna na tohle místo plné bakterií?"

Ne, nepřijde. Jelikož s těmi bakteriemi tráví skoro stejně času jako se mnou, hádám, že se už skamarádili. Vlastně bych na ně možná měla začít žárlit.

Ale mě mnohem víc štve, že se můj život točí kolem jeho vyměšovacích potřeb. Teď o víkendu jsme si třeba řekli, že si pojedeme po zimě zušlechtit zahradu na chatě. Šla jsem se převléknout, on zalezl na záchod. Připravila jsem všechny věci, včetně svačiny, a on pořád nikde

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Vylezl za hodinu. Než jsme na chatu dojeli a stačili vůbec něco udělat, začalo se stmívat. Tak mi řekněte, jestli jsem měla jet bez něj? A dělat to všechno sama, jen proto, že on potřebuje na záchod?

Už skoro začínám přemýšlet, jestli to není nějaká nemoc. Když se ho na to zeptám, začne se vztekat, co mi na tom připadá divného, že jim, chlapům, to přece vždycky déle trvá. My, ženy, jsme prý zase moc dlouho před zrcadlem. Jenže zrovna tímhle já nikoho neomezuju, nikdy na mě kvůli tomu nečeká, nechodí pozdě, nekazí plány.

Takže se ptám

Je hodina na záchodě skutečně tak normální, jak mi manžel tvrdí? Opravdu to tak mají všichni muži, s nimiž žijete déle než třeba tři roky? A vám, jejich ženám, je to jedno? Nebo vám už stejně jako mě s každým otevřením záchodových dveří automaticky padne zrak na hodiny a hlavou proběhne myšlenka: "Tak jak dlouho to bude tentokrát?"

Podobné téma bude mimo jiné námětem zítřejšího pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1, ovšem diskutovat můžete i v komentářích pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nesnáší změny, miluje pořádek: Není to šikana?

Pálím mosty: Po rozchodu mě žádná bývalá už nezajímá

10 jídel pro sexuální zdraví mužůChystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama