reklama
 

Manželovu nevěru oplácím dvakrát. Vyhovuje mu to

"Můj muž mě miluje. To mu ale nebrání otočit se za každou sukní. A nejen otočit..." napsala nám paní Iveta z Prahy. "Myslela jsem si, že ho chuť na zálety časem přejde. Nebo že si zvyknu. Ale nestalo se. Tak jsem začala zahýbat taky."

Foto: Isifa/Thinkstock

"Můj muž mě vždycky miloval a myslím, že i milovat bude. To mu ale nebrání otočit se za každou sukní, která se mihne v dosahu. A nejen otočit..." napsala nám paní Iveta z Prahy.

"Myslela jsem si, že ho chuť na zálety časem přejde. Nebo že si zvyknu. Ale nestalo se. Tak jsem začala zahýbat taky. Napřed z trucu. Potom se mi to zalíbilo - dokonce jsem si řekla, že na jednu jeho milenku budu mít dva milence. Ale nakonec mě to přestalo bavit a už se jen trápím. Zato můj muž je úplně spokojený: má mě, svou životní lásku, a k tomu celý ženský svět."

Prstýnek za číslo...

Petr své budoucí ženě nikdy nelhal: "Řekl mi to ještě před svatbou: Lásko, budu tě milovat až do smrti. Ale jiné baby budu mít vždycky, s tím nedokážu nic dělat. Nevěřila jsem mu. Teď už věřím," vzpomíná Iveta.

Když jí manžel zahnul po svatbě poprvé a ona na to přišla, dostala na usmířenou nádherný zlatý prsten. A dohodli se - on ji nebude trápit informacemi navíc, ona nebude pátrat. A pokud přesto něco vyplave na povrch, dostane Iveta na usmířenou zlatý šperk. Dnes jich má v klenotnici devět. Na zlato se už nemůže ani podívat.

Čtěte také: Nevěra - recept na šťastné manželství?

"Přesto by někdo možná řekl, že žiju úžasný život. Máme s manželem rodinnou firmu, která nás bez problémů uživí. Máme se i po patnácti letech moc rádi. Můžu si dělat, co chci - pokud se smířím s tím, že Petr to bude dělat také. O nevěrách spolu doma nemluvíme. Necpeme je jeden druhému před oči a myslím, že náš dvanáctiletý Petřík nic netuší."

"Přesto se cítím čím dál tím hůř. Stačí, aby muž řekl, že dorazí večer později nebo že bude o víkendu na služební cestě. Buď je to pravda nebo lže a je s nějakou milenkou - a ta nejistota mě deptá ze všeho nejvíc," přiznává Iveta. A sbírá síly, aby ze začarovaného kruhu lásky, vášní, žárlivosti, lží a podvodů vystoupila.

Proč jsou muži rozsévači

Francouzská psycholožka Maryse Vaillant označuje ve své knize Muž, láska, nevěra mimomanželské vztahy za normální. Nevěra je podle ní přirozená a pro psychické zdraví některých mužů nutná. Tvrdí dokonce, že přispívá k funkčnosti vztahu. Pokud ženy dokážou přijmou fakt, že úmluva o věrnosti je kulturní a nikoliv vrozená, budou podle francouzské psycholožky vztahy mezi pohlavími daleko lepší. Stačí dát mužům možnost se ve vztahu jen tak trochu nadechnout...

Více o názorech Maryse Vaillant se dozvíte ZDE >>

A mnozí manželé volnost zřejmě opravdu potřebují. Podle statistických údajů 39 % mužů svou ženu v průběhu života podvádí. Jejich potřeba krátkodobých, nic neznamenajících vztahů je tak vysoká, že ji nedokážou překonat, přestože svou partnerku stále milují.

Když selže důvěra

Jenže... Cílená promiskuita může být pro druh homo sapiens přirozenou cestou, jak získat kvalitnější potomstvo, do vztahu však začne časem zanášet konflikty. "Nevěře je bezpečnější se vyhýbat. Z krátkodobého hlediska sice vztahu pomůže, ale z dlouhodobého ho zničí," konstatuje psychiatr Tomáš Rektor.

Pro většinu lidí je totiž základem vztahu důvěra. Proto nevěra jako recept na šťastné manželství nemůže fungovat - možná ji máme vrozenou, tisíciletí společenského života nás však nasměrovala jinam. Fyzický kontakt partnera s jinou osobou bychom totiž snad ještě tolerovat dokázali, ale selhání důvěry nikoli.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nesnáším ranní sex. Ale má své výhody

Patří facky do vztahu?

10 jídel pro sexuální zdraví mužů

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama