reklama

Kolik utratí váš manžel za milenku? Desetitisíce ročně!

Napadlo vás někdy, že nevěra, může ohrožovat nejen váš vztah, ale také rodinný rozpočet? Obzvlášť pokud je dlouhodobá. Zjistili jsme, kolik váš manžel za milenku průměrně utratí.

Foto: Thinkstock

Napadlo vás někdy, že nevěra, může ohrožovat nejen váš vztah, ale také rodinný rozpočet? Obzvlášť pokud je dlouhodobá. Zjistili jsme, kolik váš manžel za milenku průměrně utratí.

Je-li vám partner nevěrný, je to vždycky nepříjemné. Přestanete mu věřit, naopak ho začnete podezřívat. I když mu odpustíte, nebo to budete tolerovat, stejně to navždy zůstane ve vaší hlavě.

Samozřejmě to platí i naopak - i ženská nevěra ubližuje a kazí vztah. Přece jen má ale jednu výhodu: ženy většinou mužům nekupují dárky, nezvou je na večeře či výlety. Funguje to spíš naopak.

A tak když podvádí muž, zatěžuje tím i rodinný rozpočet. Přemýšlela jste někdy nad tím, kolik může taková bokovka vaši domácnost stát peněz?

Kdo nešidí rodinu, šidí milenku - a naopak!

Podle průzkumu Poštovní spořitelny Era je to v průměru dva a půl tisíce korun měsíčně. Tato částka přitom zahrnuje nejen dárky, ale také účty za telefon, vstupenky na kulturní akce a také peníze utracené za soukromí, tedy za hotely či penziony.

Nevěra se tak může významným způsobem podepsat na kvalitě a rovnováze rodinných financí, neboť představuje polovinu výdajů, které české domácnosti průměrně vynaloží na potraviny a bydlení.

Nejméně 20 000 Kč za rok

Znamenalo by to, že průměrně by nevěrný partner za milenku ročně "vyhodil" třicet tisíc korun. Jenže i když se snaží za svůj mimopartnerský vztah utrácet opravdu minimálně, stejně je jeho roční útrata za nevěru vyšší než dvacet tisíc korun.

A za to už se dá pořídit zahraniční zájezd pro dvě osoby. Nevěra je zkrátka pro rodinu stejně nebezpečná jako zadlužování nebo nekontrolované utrácení. A to mluvíme jen o finanční stránce…

Nevěra? Každý druhý...

Máte pocit, že se vás to netýká? Nebuďte bláhoví... Nevíte snad, že třetina lidí žijící v dlouhodobém partnerském vztahu má s nevěrou zkušenosti. Mezi lidmi staršími padesáti let je to pak dokonce polovina.


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Ideální počet sexuálních partnerů je deset. Souhlasíte?

Nevěra jako recept na šťastné manželství? Jak pro koho

Jak zabít rakovinu? Jezte meruňky a mandle!


Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama