reklama

Každá z nás má svého kata! Máte ho i vy!?

Každá žena může být královnou. Stačí cítit se tak, nést s úsměvem hlavu vzhůru, věřit si. A svět mužů jí leží u nohou. Stačí ovšem málo, a všechno je úplně jinak.

Foto: Profimedia.cz

Každá žena může být královnou. Stačí cítit se tak, nést s úsměvem hlavu vzhůru, věřit si. A svět mužů jí leží u nohou. Stačí ovšem málo, a všechno je úplně jinak.

Jen se ON objeví ve dveřích a ohrne rty v tom svém pomalém, nečitelném a nevypočitatelném úsměvu. A je zle. Protože jak známo, každá královna má svého kata. Osudového chlapa, se kterým sice nelze vydržet, ale kdykoli ho potká, ví, že jemu stačí jen ukázat - a ona s ním poslušně a navzdory všem nejlepším předsevzetím zase skončí v posteli...

Když feromony šílí

Možná za to ani nemůže. Dalo by se říci, že je tak trochu zfetovaná. Poslední výzkumy totiž ukázaly, že zpocené mužské podpaží (pánové pozor, rozhodně to neplatí o nacpaném metru v době odpolední letní špičky!) dokáže ženám zlepšit náladu a navodit vyšší hormonální sekreci. Hrátky mužského potu s ženským tělem má zřejmě na svědomí feromon androstadienon - látka, která v mužském těle vzniká rozkladem pohlavního hormonu testosteronu a je ve vysoké koncentraci přítomna právě v potu. Feromon lze vnímat různě: s odporem jako nepříjemný zápach, ale také toužebně jako neodolatelný parfém.

Někteří muži prostě ženám voní, jiní ne. Pravděpodobnost, že právě vy, pane, okouzlíte ženu svého života zpoceným podpažím v nacpané hromadné městské dopravě natolik, že vás obluzena bude vás následovat, kamkoli vykročíte, je ovšem mizivá. Tady rozhodně doporučujeme vsadit na kvalitní deodorant. Pokud si však muž už jednou ženu získal a „zavoněl" jí - má vyhráno. Právě specifická chemie jeho těla působí na ubohou oběť jako světlo lampy na noční můru.

Co vlastně feromony jsou?

Feromony jsou přírodní chemické látky, které vysílají podvědomé signály opačnému pohlaví. Spouštějí velmi silné odezvy, nejenom sexuální. Apokrinní potní žlázy, které je vylučují, se v kůži vyskytují zejména v podpaží, pod ušima, v okolí prsních bradavek a pohlavních orgánů. Jejich vylučováním tělo reaguje  na svůj emocionální stav. A co je fakt zákeřné - lidé hormonálně reagují na vůně, aniž by si to uvědomovali.

Pot jako afrodiziakum

„Dnes mi to přijde k smíchu a kdybych neprožila, neuvěřím," vzpomíná učitelka Šárka. „Ten muž mě prostě učaroval. Dlouho jsem se mu bránila, ale nakonec jsem v jeho posteli přece jen skončila. Následovala bouřlivá romance. Když měla zrovna nejvyšší obrátky, přivezla jsem si jednou omylem z víkendu domů i jeho propocené tenisové triko. Po vybalení jsem k němu úplně omámená několik minut voněla a lámala si hlavu, jaký že to používá úžasný parfém. Gucci? Armani? Hugo Boss? Až po hodně dlouhé době mi došlo, že je to jen jeho pot, co tak vášnivě fetuji."

Všechno jednou skončí

Vztah může skončit z jeho či vaší vůle, ale vůně zůstává. A pokud se vám dotyčný dokonale nezprotivil velkým podrazem či jinou mužskou nechutností, bude ta specifická mužská vůně i nadále zákeřně fungovat, vyvolávat vzpomínky a nenaplněná očekávání.

Můžete být tisíckrát vyrovnaná s rozchodem, může vám být nad slunce jasné, že se k vám tenhle člověk nehodí, můžete skálopevně věřit, že už mu nikdy, ale doopravdy nikdy nepodlehnete - ale pak se usměje, jak to umí jen on, a vy jste znovu ztracená... Teď už ale aspoň víte proč! Je to jen obyčejná chemie. Tedy biochemie. Takže hlavu vzhůru, protože i ta nejsilnější a nejlákavější vůně časem vyvětrá.

 

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama