reklama

Jezte spolu, zůstanete spolu: 10 důvodů, proč to tak je

Láska prochází žaludkem. Následujících 10 důvodů, vás o tom přesvědčí.

Foto: Isifa/Thinkstock

Jídlo o lidech vypovídá mnohé. Ať už způsobem, jakým stolujeme, nebo pokrmy, které preferujeme. Jistě už jste slyšeli také to, že jídlo může sbližovat.

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Studie amerických ani jiných vědců vás o tom možná nepřesvědčí, ale následujících deset důvodů by mohlo.

1) U jídla mluvíte

Určitě neslyšíte poprvé, že vás čas strávený u jednoho stolu sbližuje. Donutí vás povídat si. Můžete probrat, co se komu událo zajímavého, co koho trápí, případně si naplánovat jiné společně strávené chvíle. Anebo si prostě jen vyměňovat názory na chutě večeře, kterou právě jíte.

2) Sladíte životní styl

Když společně bydlíte a zároveň doma vaříte, museli jste se naučit vybírat pokrmy a recepty tak, aby vám chutnaly oběma. Pokud jeden z vás žil zdravě a druhý nikoli, asi jste to museli nějak sladit, abyste nemuseli pro každého vařit i nakupovat něco jiného. Když ale zároveň i jíte ve stejnou dobu, vidíte, kolik toho sní partner, jaké má u jídla návyky... A to všechno vás oba naučí se přizpůsobovat.

3) Poznáte se do detailů

Zjistíe, že partner nejí rajčata, okurku jedině oloupanou, na všechno si dává parmazán, a u některých jídel bohužel nedá dopustit na kečup. Jak už vám asi došlo u předchozího bodu, poznatky ze společného stolování se dají přenést i do života. Když se důkladně poznáte u jídla, budete se dobře znát i mimo něj.

4) Naučíte se domluvit

Spousta hádek vzniká kvůli tomu, že pár není schopný domluvit se na tom, co by si dali k jídlu, anebo do jaké restaurace by šli. Jakmile se to jednou naučíte a zvyknete si mít podobné nároky, domluvíte se stejně hladce i na všem ostatním.

5) Pravidelný rytmus

Váš denní rytmus a harmonogram velmi často určuje především spánek a jídlo. Pokud se tedy pravidelně stává, že váš partner má hlad o hodinu dříve než vy a jí sám, může to mít za následek spoustu hádek, nedorozumění, ale i odcizení. Když dokážete synchronizovat váš organismus tak, abyste chtěli snídat, obědvat a večeřet ve stejnou dobu, výrazně si tím ulehčíte život.

6) Rozdělení rolí

I tohle se dá na jídle velmi dobře naučit. Jakmile pro vás bude automatické, že když například jeden vaří, druhý potom uklízí kuchyň, budete pak umět spolupracovat při mnohem závažnějších problémech než je příprava večeře.

7) Slušné chování

Díky jídlu se můžete klidně hned na prvním rande dovědět, co je váš protějšek vlastně zač. Jděte do restaurace a pozorujte, jak se chová k číšníkům? Jen hulvát se k nim totiž chová arogantně, drze nebo se povyšuje.

8) Dělení bez problémů

Je rozdíl, jestli některý z vás odmítá se o svoji porci v restauraci podělit a dát druhému alespoň ochutnat, anebo když je naopak rád, když si v půlce talíře vyměníte a alespoň tak ochutnáte dva různé pokrmy. V tom druhém případě se pak budete mnohem snadněji dělit o ostatní věci, a snadněji se z "já" stane "my".

9) Záminka k pití

Všichni víme, že jídlo může být dobrá záminka k tomu, aby se otevřela láhev vína, nebo abyste si po večeři v restauraci dali pár drinků. Nechceme nabádat k alkoholismu, ale když se jen spolu občas trochu přiopijete, může to být zajímavé a zábavné zpestření.

10) Rozmazlujte se

Jídlo je také velmi dobrým prostředkem k tomu, jak druhého potěšit a trochu rozmazlit. Nebo proč myslíte, že se chodí na romantické večeře? Stejně tak ale můžete druhému připravit jeho oblíbené jídlo, donést mu snídani do postele a podobně. Velmi snadné, a o to hezčí gesto...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

8 věcí, které jste nevěděli o svatební noci

Nejdůležitější data v životě ženy: Máte to stejně?

Potvrzeno: Nemáme sex kvůli mobilním telefonům

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama