reklama

Je vám čtyřicet a neumíte najít přátele? Poradíme vám

Přátele si člověk nehledá jen v době školní docházky, ale klidně i ve třiceti nebo čtyřiceti. Jenomže čím je starší, tím je to obtížnější, a tím divněji se na něj cizí lidé koukají, když si s nimi chce jít jen tak popovídat do kavárny. Jak si tedy najít kamarády a nevypadat u toho jako blázen?

Foto: Profimedia.cz

Přátele si člověk nehledá jen v době školní docházky, ale klidně i ve třiceti nebo čtyřiceti. Jenomže čím je starší, tím je to obtížnější, a tím divněji se na něj cizí lidé koukají, když si s nimi chce jít jen tak popovídat do kavárny. Jak si tedy najít kamarády a nevypadat u toho jako blázen?

"Představ si, včera jsem se sešla s jednou paní, abych jí předala malé dětské oblečení, které si ode mě koupila přes internet. Chvíli jsme si povídaly, a ona se mě pak zeptala, jestli by mi nemohla někdy zavolat, že bychom šly na kafe," vyprávěla mi nedávno moje sestra. "Řekla jsem jí, že jo, ale určitě jsem na ni při tom koukala stejně jako na svědky Jehovovy, když mi nutí Strážnou věž," dodala a zpětně jí bylo té paní trochu líto.

Možná byla ve městě nová, třeba tu její manžel dostal skvělou pracovní nabídku, tak se sem přestěhovala s ním a nikoho tu nezná. Sestře se zmínila, že má dvě malé děti, tak už je možná pěkných pár let na mateřské, a ráda by taky někdy mluvila s někým starším šesti let.

Proč se chceme seznámit?

Anebo se třeba zrovna rozvedla, opustil ji manžel, a protože ona byla zvyklá věnovat všechen svůj čas jen jemu, teď najednou zjistila, že nikoho kromě něj vlastně nemá. Anebo ještě hůř - co když manžel zemřel a ona teď zoufale hledá nějakou spřízněnou duši? A sestra ji přitom víceméně odkopla...

Důvodů, proč člověk, kterému táhne na čtyřicet, hledá nové přátele, může být bezpočet. Není to nic divného. Třeba si i vy jednou uvědomíte, že všechny své dosavadní kamarády už znáte jako své boty a že by to chtělo nějaký nový, svěží vítr. 

Čtěte také: Nemám nejlepší kamarádku. No a co?

Pokud nás tedy někdy někdo požádá o telefon či "pokec", nemusíme se na něj nutně hned dívat jako na zástupce té nejhorší sekty. Samozřejmě je ale zcela na nás, zda je nám dotyčný sympatický a chceme ho ještě někdy vidět.

Co ale dělat, když jste tím dotyčným právě vy? Jak poznat zajímavé lidi, aniž byste je hned v úvodu vyplašili a znechutili?

1) Nesnažte se příliš

Pokud budete v hledání příliš urputná, budete oslovovat každou ženu, kterou potkáte na ulici či v samoobsluze, budete vás okolí mít spíš za blázna než za příjemnou společnici. Snažte se správně odhadnout situaci a teprve, až si budete jistá, že i vy jste svůj komunikační protějšek něčím zaujala, nabídněte další kontakt nebo setkání.

2) Využijte své kontakty

A to hned dvakrát. Jednak využijte přátele, které už máte, a porozhlédněte se po nějakých dalších v jejich okruhu. Pokud vás s cizím člověkem seznámí někdo, koho oba znáte, dotyčný tím získá jistotu, že nejste žádný podivín, klidně se s vámi dá do řeči, a bez obav s vámi i někam vyrazí.

Doporučujeme: Co si muži OPRAVDU myslí o vašem těle?

Svých známostí však můžete využít i při navazování kontaktu s někým úplně neznámým. Nabídněte kontakt na dobré malíře, tip na vyzkoušený hotel, šikovného učitele angličtiny, nebo třeba skvělé pekařství za městem. A rovnou se nabídněte, že až tam pojedete, můžete nakoupit i pro vaši novou kamarádku.

3) Nedejte na první dojem

Pokud jste doteď byli zvyklí kamarádit se jen s lidmi, kteří vypadají podobně jako vy a věnují se těm samým věcem, a nad ostatními jste ohrnovali nos, budete teď možná muset být víc otevření. Pokud si tedy chcete najít nové přátele. První dojem v tomhle směru nic neznamená. Přece člověk, který je naprosto odlišný od vás, vám toho může tolik nového nabídnout. A věřte, že i s ním budete mít na spoustu věcí stejný názor.

4) Všechna pozvání přijímejte

Jestli se chcete seznámit s novými fajn lidmi, neodmítejte pozvání na žádné společenské události a večírky - ani přesto, že máte pocit, že "sem" by přece nikdo "normální" nešel, nebo že tam budou jen staré známé obličeje. Nikdy nevíte, kdo tam koho přivede, nebo kdo tam zabloudí ze stejného důvodu jako vy. Čím častěji si někam vyrazíte, tím zvyšujete pravděpodobnost seznámení.

5) Naučte se být sama

Pokud se budete zoufale honit za novými přáteli, protože nedokážete ani chvíli vydržet sama, dosáhnete jen toho, že budete uhoněná, smutná a vystresovaná. Najděte si nějakou činnost, kterou se zabavíte i sama. Nebo si prostě vyražte sama do kina, tam se stejně nemá mluvit. A kdo ví, koho potkáte ve frontě na lístky...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Taťána Kuchařová: Ve vztahu potřebuji svobodu

14 tipů, jak sbalit atraktivního muže svých snů

3 druhy ženského orgasmu: Který z nich jste už poznaly?

 

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama