reklama

Je mi 30+, čeká mě nejlepší sex?!

Blíží se vám třicáté narozeniny? A nepociťujete na sobě něco? Nebo už vám 30 je a bylo a právě prožíváte "něco", co je k nevydrření? A zvládá to vás, manžel, přítel, milenec?

Foto: Profimedia.cz

Říká se, že muži mají vrchol sexuálního apetitu za sebou dávnou před tím, než dosáhnou třicítky. A stejně tak se říká, a potvrzují to samy ženy, stejně jako vědci, že ženy jsou pořádně při chuti kolem třicítky a pár let po ní. A co teď s tím, že?

Vztahů, partnetství i manželství, kde čelí tomuto "problému" je mnoho. Záleží na míře zamilovanosti = čertvosti vztahu, obecně samozřejmě na libidu jednoho resp. obou ve vztahu, pravděpodobně taky na vzhledu a přitažlivosti, což jde ruku v ruce se životosprávou atd. atd.

Co po mě furt chceš?

Jsou vztahy, v nichž slaví žena třicáté narozeniny a zároveň desáté výročí seznámení s manželem či přítelem, tam se zvýšená sexuální touha ženy asi bude zvládat hůře, než u partnerů, kteří se znají sotva pár týdnů či měsíců, že? Leckdy může letité manželství silně poznamenat, když se žena takzvaně přehoupne do věku vyšší sexuální touhy a manžel (přítel) na to není patřičně připraven, naopak si na něm letitý (nejen) sexuální stereotyp vybírá svou daň. Odmítá svou ženu uspokojovat, nezvládá takový "nápor", je unavený, nepříjemný, zkrátka "knedlík". A teď babo raď! Co má dělat žena toužící, jejíž libido dosahuje životního vrcholu a ráda by se o svou touhu (logicky) podělila se svým milým?

Najít si milence?

Může to znít úsměvně a nejedna z vás se při těchto řádcích usmívá a možná si v duchu přehrává vlastní situaci, kterou prožívala či prožívá, že? Problém to ovšem může být nezvladatelný, jakmile se neukojená sexuální touha manželčina stane předmětem sporů, hádek a konfliktů. Ale abysme nemalovali čerta na zeď, jsou samozřejmě jedinci i vztahy a manželství, v nichž si oba užívají zvesela i v důchodovém věku.

Hovoří vědci:

Pokud se bojíte, že ten milovaný sex vás začne za pár let pekelně nudit, zadupejte strach do země. Přibývající věk prý není překážkou. Co odhalili britští odborníci? Plné dvě třetiny z nás prožívají sexuální radovánky po třicítce (a po čtyřicítce) daleko intenzivněji než když nám bylo dvacet. Co víc, náš pohlavní život je prý i bohatší a pestřejší.

Důvod je prostý. Když děti opustí dům, mají matky a otcové konečně zase čas pro sebe a nemusejí se při sexu skrývat. Začínají znovu objevovat pozapomenuté praktiky.

Které to jsou?

Nechejme chvíli mluvit čísla…

  • 60 procent žen 30+ se nejraději věnuje sexu v obývacím pokoji
  • Téměř 30 procent žen s oblibou svádí partnera v koupelně
  • 12 procent dam pokládá za ideální místo k lásce vlastní zahradu
  • Více než 60 procent čtyřicetiletých žen má pohlavní styk jednou týdně, ale touží ho mít i častěji.
  • Starší ženy jsou lepší a vynalézavější milenky a prožívají daleko bouřlivější orgasmus, protože přesně vědí, co je uspokojuje, a to mají muži rádi. Tak to alespoň  tvrdí sexuologové.

Pusťte uzdu fantazii

A jak je to u vás? Říkáte si, že byste se milovala nehledě na věk docela ráda a často? Jenže copak to jde s někým, kdo u toho jen funí a svým pupkem drtí vaše křehké kosti. Co říct? Inu, milé dámy, sex je záležitostí dvou lidí. Tedy pokud nepatříte k fanynkám švédské trojky. Nebojte se proto o svých neřestných představách mluvit s partnerem, nečekejte netradiční nápady jen od něj a nebraňte se, pokud s něčím neobvyklým přijde. Samozřejmě pokud vám to bude taky příjemné. Uvidíte, že najdete společnou řeč a v další fázi se pak dořeší i ten nevzhledný pupek…

Je vám třicet? Jak vypadá vás sexuální život?

Projděte si naší anketu, jistě si jednu z možností vyberete... A napiště nám do diskuze pod článkem, zda-li jste podobný "problém" řešili vy? A jak jste to s manželem či partnerem zvládli? Nebo se vás zvýšení sexuální touhy kolem třicítky netýká?

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama