reklama

Jan Zlatohlávek: Lepší facka než kytka od mamánka!

Ženská raděj vydrží občas facku od skutečnýho chlapa než obden kytku od nějakýho melancholickýho ukňučence s maminkou v zádech.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Jste nezodpovědní, nespolehliví, nedospělí, nevěrní lumpové, vy chlapi!" píše se ve stovkách e-mailů, které dostávám jak od svých magazínových, tak knižních čtenářek.

Jsem na ráně a jsem zvyklý schytávat to za mužské plémě i v oblastech, ve kterých mám sám celkem čisté svědomí. Očekává se, že budu muže hájit, dělat jim advokáta. Někdy se mi ale vůbec nechce. Jako třeba teď…

Nechci mamánka!

"Honzo, řeknu ti to na rovinu: Ženská raděj vydrží občas facku od skutečnýho chlapa než obden kytku od nějakýho melancholickýho ukňučence s maminkou v zádech," pravila rozhodně má kamarádka Štěpánka v rámci řešení strategické otázky - kohože ty ženy vlastně chtějí. Když jsem pozdvihl obočí, plácla mi do ramene a něžně dodala: "Ty vole, ta facka je metafora, abys to fackování někam nenapsal jako návod, jak ženě imponovat"

"Nejlépe je být krásnej, inteligentní a bohatej," řekl jsem. "Bé je správně, aspoň pro mě. Řekla bych" přiměřeně inteligentní. Jako bioložku mě samozřejmě potěší, když můj chlapík nebude dlouho přemýšlet o tom, jestli byl Darwin hokejista, nebo hrdina akčního filmu. Ale nemusí mít íkvé dvěstě. Krasavce bych nechala pro ta děvčata, která nemají mozek, a tedy musí vybírat jenom očima a víščímještě. Konečně bez mozku se takové děvče i snáze smíří s tím, když jejímu krasavci hodí lano nějaká další krasavice. A bohatej? Proč mám toužit po milionáři? Jsem snad na prodej? Pracovitej, řekla bych, to určitě. Já taky makám. A která ženská by chtěla živit nějakýho lempla? Hlavně ale musí bejt hotovej. HOTOVEJ!

Čtěte také: Žiju se dvěma muži a jsem spokojená. Vadí vám to?

"HOTOVEJ je CO?!" zeptal jsem se. "Dospělej! Žádnej želatinovej polotovar, žádnej mamánek. Musí bejt vyblázněnej, aby si se mnou nepořídil dvě děti a před padesátkou nezjistil, že v mládí jaksi nestihl přefiknout půl zeměkoule a nepustil se to toho. Chlap nemusí bejt dokonalej, rozumíš, ale musí mít prostě hotovej tvar, musí bejt předvídatelnej, pevnej, spolehlivej. S takovým chci mít děti!" "Je dost takových?" pronesl jsem asi trochu naivně. "A proč si myslíš, že jsem v pětatřiceti svobodná a bezdětná?" "Jsi vybíravá!"

"Že chci normálního, hotovýho chlapa? A potkávám spratky, kteří se na mně právě chtějí jen vybláznit, nebo jsou otroky svých pracovních kariér a vyšetří si pro mě hodinu squashe a hodinu sexu týdně, nebo jsou to hodní chlapci, kteří z pohodlnosti, aby si sami nemuseli uvařit čaj a vyžehlit košili, bydlí a papají u maminky.

Všechny příběhy Honzy Zlatohlávka najdete ZDE >>

Jsem holt vybíravá bioložka. Tak ti jako bioložka říkám, že základní reprodukční strategií živočichů je snaha předat dobré geny budoucím generacím. Proč se tomu sakra divíš?! Chci se milovat a reprodukovat geny s chlapem, kterej nebude lenit se mnou jít do lesa na houby, a když začne lejt, dá mi svoji bundu a promokne na kost. Ne s nekňubou, kterej bude čekat, až pro něj ze svýho báglu vytáhnu pláštěnku, protože s maminkou to má právě takhle zavedený!"

I déle dospělí muži mění manželky za mladé blondýnky...

Řeklo by se, že je tedy třeba jen trpělivě počkat. Až jako to třicetileté pánské žactvo laskavě přestoupí do dorostenecké kategorie čtyřicátníků, aby kolem padesátky dospěl muž k dospělosti, hotovosti a použitelnosti. Doporučte ale trpělivé čekání pětatřicetileté kámošce, která chce rodit děti...


Úplně nejhorší na tom je, že ani zralý mužský věk není zárukou dospělosti, hotovosti, jistoty. Přiznám se, že se už hodně bojím někoho uvést za příklad. Dlouho jsem totiž uváděl v podobných diskuzích jako příklad hotového chlapa mého oblíbeného textaře a milionáře Michala Horáčka. Ten se dlouhá léta poměrně hlasně vysmíval svým kolegům z umělecké branže, kteří měnili své manželky za děvčata ve věku svých dcer, a pěl ódy na své třicet let trvající manželství, které nepokazily ani jeho peníze, ani jeho popularita. A bumbác: S cizí ženou (mladší o 26 let) v cizím pokoji pak náhle dospěl k úplně jinému závěru, než nabízí jeho písňový text, jeho žena v jejich pokoji zůstala sama a slavný textař se v dědečkovském věku ujal role novomanžele a čerstvého tatínka.

Doporučujeme: Vztah na dva dny v týdnu? Může fungovat

Koneckonců ani na ty naše politické elity není spolehnutí jako na hotové chlapy. Kdo by měl být pro ženu hotovější chlap, než takový ministerský předseda? Hned tři ze čtyř posledních premiérů se nám v přímém přenosu dokázali v rámci svého premiérování zamilovat, sběhnout od svých trpělivě podporujících manželek ku svým mladším blondýnkám a znovu se oženit. To všechno zvládli vykonat Topolánek, Paroubek a Nečas, přestože ani jedno z jejich premiérování netrvalo celé čtyřleté volební období.

Tak se přistihuju, že té mé kamarádce Štěpánce ani trochu nezávidím, i když je to hezká a chytrá holka. Máte nějaký návod, jak a kde hledat hotové chlapy? Tak šup s ním do diskuze!

Zajímají vás další Honzovy příběhy, názory, postřehy?

Líbí se vám Honzovy příspěvky, které jste už četly na našich stránkách? Jste nadšené jeho zápletkami a komentáři žen a jejich (ne)pochopitelného světa? Pak by vás mohl zajímat úspěšný humoristický román Jana Zlatohlávka s názvem "Hledám štíhlou ženu" s jeho volným pokračováním "Jak jsem (ne)našel ženu" nebo podobně vtipná nová kniha "Můj pes je erotoman". Všechny knihy si můžete objednat přímo u autora na adrese [email protected], který vám je rád zašle i s věnováním.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč ještě nejste vdaná? Asi jste moc velká mrcha

Jan Zlatohlávek: Jak hloupá ženská o muže přišla

Manžel je mimozemšťan aneb Proč ženy muže nechápou

--------------------------------------------------------------------------------

Náš tip: Online partnerská poradna.

Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama