reklama

Zátopkovi: Silný příběh a gesta lásky. Podívejte se na reálné a filmové fotografie

Vyšla nová kniha o legendární oštěpařce Daně Zátopkové postavená na vzpomínkách lidí, kteří se s ní stýkali. Olympijská vítězka z Helsinek 1952 byla i po skončení aktivní kariéry významnou postavu českého sportu. Lidé na ní oceňovali lidskost, vlídnost a mimořádnou energii.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Publikace vznikla u příležitosti nedožitých stých narozenin, které by Zátopková stejně jako její manžel Emil oslavila v pondělí 19. září.

Manželé Zátopkovi se narodili ve stejný rok i den a stali se nejvýznamnějším českým - respektive československým - sportovním párem. Dana Zátopková byla silná žena, která ne vždy vítala Emilův excentrismus, což zachycuje i loňský film režiséra Davida Ondříčka. Premiéru měl snímek Zátopek loni na konci srpna, legendární atlety v něm ztvárnili Martha Issová a Václav Neužil. Životopisné se bude nově promítat i v zahraničí. Film bude mezinárodně prodávat společnost Myriad Pictures, společnost zaměřená na filmovou a televizní produkci a distribuci. 

"Když jsme v roce 2021 uvedli premiéru filmu Zátopek na festivalu v Karlových Varech, ohlasy diváků i zahraničních kritiků byly tak silné, že jsme tušili, že máme film, který může oslovit lidi po celém světě. Jsme nadšeni, že film nyní bude mezinárodně prodávat společnost Myriad Pictures; film je ve skvělých rukou," uvedl k zahraniční distribuci režisér a producent David Ondříček.

Podívejte se do galerie na reálné i filmové momenty této atletické dvojice.  

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama