reklama

Nejoblíbenější pozice při sexu? Starší Češi preferují takovou, která mladé už nudí

Za svůj dosavadní sexuální život vyzkoušela většina Čechů a Češek podle průzkumu šest až deset sexuálních poloh. Která pozice při pohlavním aktu u obyvatel Česka vede?

Poloha na koníčka je v českých ložnicích druhou nejoblíbenější pozicí.
Poloha na koníčka je v českých ložnicích druhou nejoblíbenější pozicí. | Foto: Shutterstock

I když nejrůznějších sexuálních pozic existují podle dostupných informací až stovky, jak zjistil průzkum z ledna tohoto roku, většina Čechů a Češek jich za svůj milostný život vyzkouší maximálně jen deset. Agentura Ipsos se na to zeptala 529 mužů a 505 žen a zpracovala pro e-shop Růžový slon.

V celém věkovém průřezu dospělé populace od 18 do 65 let bylo nejčastější odpovědí respondentů a respondentek, že při pohlavním aktu dojde na šest až deset sexuálních poloh. Lidé v Česku podle průzkumu během milování upřednostňují tradiční misionářskou polohu, která slouží i jako nejčastější "zahajovací" pozice sexu. Preferuje ji 35 procent dotázaných. 

Za ní se umístila poloha zvaná na koníčka, kdy muž leží na zádech a žena sedí obkročmo na něm. Třetí místo si získala poloha, při níž klečí žena na všech čtyřech a muž do ní proniká zezadu (zhruba 20 procent).

Misionáře má ráda především starší generace

Zatímco u mužů je na prvním místě misionářská poloha a pozice na koníčka, u žen vede misionář a druhá příčka patří pozici zezadu. Do první pětice se dostala i poloha lžičky (šest procent) a pozice, kdy žena leží na břiše a muž do ní proniká zezadu (pět procent).

Misionářskou polohu nejvíce preferuje nejstarší věková kategorie 54 až 65 let. Naopak nejméně oblíbená je u lidí mezi 27 a 35 lety. Jsou to ale právě ti nejmladší, kteří milování v této pozici nejčastěji zahajují.

Český výzkum z roku 2020 pak ukazuje, že k dosažení orgasmu u žen může napomáhat poloha na koníčka nebo sex v pozici, kdy oba partneři sedí čelem k sobě. 

Mohlo by vás také zajímat: Žena se oddávala sexu na balkoně. A uklouzly jí nohy (30.9.2021)

Pár musel také zaplatit sousedovi za poškozené auto. | Video: Asociated Press

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama