reklama

Randění offline aneb Odložte telefon a rozhlédněte se okolo sebe

Strávit nějaký čas mimo sociální sítě a internet může přinést nečekané benefity do vašeho osobního života. Pokud si myslíte, že lidé se dnes potkávají výhradně virtuálně, je čas na změnu návyků.

Foto: iStock

Někteří psychologové označují naše chování za technosexuální: lidé ve věku od 18 do 35 let se nyní nejčastěji seznamují prostřednictvím počítače nebo mobilu. Nedokážete si představit potkat možný objekt randění "postaru"? Zkuste vyměnit klikání, slova na displeji a 2D fotky za opravdový kontakt.

Když máte obličej pořád zavrtaný do telefonu, je náročné vnímat své okolí. Samozřejmě, pro většinu z nás je snazší přejíždět doleva či doprava na aplikacích určených k seznamování, ale i sebedokonalejší virtuální svět pořád postrádá autentičnost prvního pohledu z očí do očí či gest, na základě kterých cítíte, že se vám dotyčný líbí.

Lamentujete, že se v dnešní době jen tak s někým seznámit už vlastně nedá? Pak zkuste následující společenské aktivity, u kterých se můžete nejen poznat s někým novým, ale i skvěle pobavit.

Hádej, kdo přijde na večeři?

Zorganizujte setkání pro přátele, kde bude dobré jídlo, víno a hudba. Podmínkou účasti je, že každý přivede jednoho člověka, kterého vy ještě neznáte. Možná hned nenarazíte na lásku na první pohled, ale rozšíříte si okruh známých, což je při hledání protějšku velmi důležitá věc.

Dva v jednom

Přihlaste se jako dobrovolník, který pomůže na charitativní akci. Nejenže tím někomu prospějete, budete mít ze sebe dobrý pocit, ale třeba potkáte někoho sympatického, kdo má navíc zdravý žebříček hodnot.

Pravidlo pěti

Dámská jízda s kamarádkami nemusí být jen o drincích, tanci a focení selfíček. Vsaďte se, že každá z vás se dá během večera do řeči s pěti neznámými lidmi. Uvidíte, že se budete bavit víc než kdy dřív.

Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama