reklama

Jak vypadá kondom budoucnosti. Umí hodně věcí

Vědci představili kondom budoucnosti. Podívejte, co vše umí!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Vědci z univerzity ve Wollongongu světu představili, jak budou vypadat kondomy budoucnosti. Vybavili je opravdu skvělými vlastnostmi, které by mohly pomoci v otázce bezpečného sexu. Za výzkumem částečně stojí i sám bývalý šéf Microsoftu Bill Gates.

Tým z australské univerzity pracuje na novém typu kondomů, které budou vyrobené z hydrogelu a obdarovány léčivými vlastnostmi. Celý projekt by měl snížit počet nákazy pohlavními chorobami a umožnit cenově dostupnou ochranu i méně vyspělým zemím.

Žádné alergie

Muži se často vymlouvají, že nemohou používat kondomy, protože jsou alergičtí na latex, z kterého se nyní ochrana vyrábí. Novinka mezi pánskou antikoncepcí bude zcela z hypoalergenního materiálu. Jedná se o hydrogel, který je pružný a zároveň velmi pevný.

Doporučujeme: Fakta a mýty o kondomech. Pozor na rtěnku!

Samozřejmě se nezapomíná ani na ekologii. Výrobní materiál bude plně rozložitelný, tedy šetrnější k životnímu prostředí. "Původně jsme chtěli jen nahradit latex za něco lepšího, to že se nám podařilo zlepšit různé vlastnosti ochrany, je skvělé," říká vedoucí týmu Robert Gorkin pro ScienceAlert.

"Při testování budeme sledovat i mozkovou činnost, abychom se přesvědčili, zda je prezervativ mužům skutečně příjemný," dodává Gorkin.

Kondom budoucnosti

Vědci dále přiznávají, že už na začátku testů si nebyli jistí, zda dosavadní kondomy splňují všechny vlastnosti, které by ochrana splňovat měla.

Univerzita vyhrála soutěž, kterou pořádá Nadace Billa a Meliny Gatesových a získala na projekt grand ve výši 2,5 milionu Kč. Tématem soutěže bylo: "Nové kondomy budoucnosti". 

"Není žádným překvapením, že většina mužů dává přednost sexu bez kondomu, i když jsou zde rizika spojená s infekcí a neplánovaným těhotenstvím," vysvětlila svůj záměr nadace před vyhlášením vítězů soutěže.

Podívejte se na video o celém výzkumu...

Lubrikant a viagra

Při pohlavním styku nebude potřeba žádný lubrikační gel. Při kontaktu s pokožkou totiž nový prezervativ sám zvlhne a pánové by jeho přítomnost neměli vůbec cítit. Dále bude obsahovat látky podobné viagře, aby vyléčil případnou impotenci.

Náš tip: 16 příznaků, že jste HIV pozitivní: Znáte je?

Uvažuje se i o možnosti zabudování malých elektrošoků, které by měly stimulovat mužské přirození. Požadavkem nadace, která univerzitě předala grand, je, aby byly kondomy kvalitní a zároveň natolik levné, aby se daly distribuovat po celém světě.

Lepší časy

Už devět měsíců pracuje Univerzita v Austrálii na tom, aby splnila zadání soutěže. Před pár dny zveřejnila prototyp kondomů, které by mohly být v prodeji už za tři roky.

"Chceme docílit toho, aby byl materiál natolik příjemný, že se lidé nebudou moci dočkat, aby prezervativ využívali," dodává na závěr Gorkin.

Věděli jste, že...

  • Prvním důkazem používání prezervativů v Evropě jsou jeskynní malby v Combarelles ve Francii, které pochází z období 100-200 n.l..
  • O vzniku slova kondom toho není příliš známo. První teorií je, že byl pojmenován po vynálezci Contonovi (některé zdroje uvádí jméno Quondam), který působil na dvoře Karla II.. Další možností je, že bylo slovo odvozeno z latiny. Výraz "condus" znamená nádržka či nádoba.
  • V 18. století byl vyráběn ze střev zvířat. Jeho obliba jako antikoncepčního prostředku masově rostla, napomáhaly tomu i na tu dobu troufalé reklamní letáčky.
  • Nejvíce jej proslavil v 19. století samotný Casanova, který mu říkal "anglický jezdecký plášť".
  • V Japonsku se dokonce vyráběl jeden typ z želvoviny, který se považuje za předchůdce vibrátoru. Prezervativy, jaké známe dnes, se začaly vyrábět v době objevu vulkanizace gumy.
  • Základním testem bezpečnosti kondomu je elektrotest (na krabici uvedený jako 100 % electronically tasted). Ochrana se při něm natahuje na kovový trn a zkouší se, zda jím projde elektrický náboj. Pokud projde, je na něm dírka a musí být vyřazen.
  • Podle normy by měl kondom pojmout minimálně 18 litrů vzduchu.
  • Kondom má rub a líc, pokud se jej dotknete před použitím na špatné straně, můžete snížit jeho účinnost.

Je pro vás sex bez kondomu lepší? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: kondom.cz, svetkondomu.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: Ženy mají nakreslit ideální penis: jsou upřímné!

Pár se vzal 38x na různých místech po celém světě!

Utíral prach ponožkami, aneb Když je táta trochu mimo


Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama