reklama

Jak si nezapomenout vzít antikoncepci?

Jak nezapomenout na antikoncepční pilulku? Přinášíme vám několik tipů

Téměř každá žena si občas zapomene vzít antikoncepční pilulku. Ráno se s hrůzou budí, zda ji večer nezapomněla spolknout a zoufale hledá balení, aby vše rychle napravila. Vynecháním jedné pilulky se antikoncepční účinky snižují, proto je důležité je brát pravidelně. Přinášíme vám několik tipů, které vám zaručí, že na hormonální antikoncepci nebudete zapomínat, a vyhnete se tak nechtěnému těhotenství.

Alarm

Nařiďte si každý den budík na stejnou hodinu. Čas však vyberte tak, abyste o víkendu nemusela vstávat. Každý den například v poledne vás alarm upozorní, což je zárukou, že na pilulku nezapomenete.

Cedulka pro zapomnětlivé

Pokud víte, že na tom jste s pamětí špatně, vyrobte si jednoduchou, ale výraznou cedulku. Pověste si ji do kuchyně nebo k posteli. Vždy když si budete ráno vařit kávu nebo si stlát postel, cedule vás na pilulku upozorní. Pokud nechcete, aby každý viděl nápis „Antikoncepce", zvolte například „Vitamin" nebo jakoukoli jinou „šifru", pod kterou si vybavíte hormonální antikoncepci.

Dávkovač

Kupte si v lékárně za pár desítek korun dávkovač na léky. Praktickou krabičku můžete nosit v kapse a do jednotlivých přihrádek podle dní v týdnu umístit i další léky či vitaminy, které užíváte.

Vytvořte si zvyk

Spojte polykání pilulky s některým vaším denním rituálem. Řekněte si, že vždy před čištěním zubů nebo sprchou, si vezmete pilulku. Za několik týdnů se z toho stane automatický zvyk a vy už jen tak nezapomenete, že si máte vzít antikoncepci.

 

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama