reklama

Jak přesvědčit muže, aby chtěl slavit Valentýna?

Chcete slavit Valentýna, ale partner odmítá? Víme, jakou oslavu uspořádat, aby si to rychle rozmyslel.

Foto: Isifa/Thinkstock

Přestože se každý rok na přelomu ledna a února začínají výlohy obchodů červenat a plnit srdíčky a růžičkami, nemá u nás Valentýn, svátek zamilovaných, příliš silnou tradici a stále se objevuje dost hlasů, které jeho oslava spíš obtěžuje. Často jsou to hlavně muži.

Je to samozřejmě každého věc a my rozhodně nechceme někoho do diktovaných oslav lásky nutit. A ani vy byste neměla. Pokud ale patříte mezi ženy, které by rády zažily příjemný valentýnský večer se svým milým, máme pro vás pár tipů, jak svého drahého přesvědčit, že to vlastně není až takové zlo, jak si dosud myslel.

A abychom si rady necucaly z našeho ženského prstu, zeptali jsme se těch nejpovolanějších - tedy mužů. Prozradili nám, jak by měla vypadat oslava Valentýna, aby byli ochotni ji absolvovat.

Náznaky? Nefungují

Pokud se budete snažit přimět svého partnera k oslavě skrz různé narážky, moc si od toho neslibujte. Že se nenápadně zmíníte o tom, že nějaký z kamarádů připravuje velké valentýnské překvapení pro svou milou, pravděpodobně vůbec nezabere, a vy strávíte snový valentýnský večer s depkou a kopcem zmrzliny doma u televize. 

"Impulsy a náznaky? Rozhodně ne, nikdy to nefunguje a ani na Valentýna to fungovat nebude. Nám chlapům je potřeba vždy vše říct na rovinu a po lopatě," prozrazuje pětadvacetiletý a čtyři roky zadaný Honza. Jestli tedy chcete slavit Valentýna, jděte a sdělte to svému vyvolenému pěkně zpříma. A rovnou také vymyslete (zábavný!) program. Nic ho totiž neotráví víc, než prosba o valentýnskou oslavu, pod kterou si však nepředstaví nic konkrétního. Řekněte mu, co přesně chcete dělat.

Zapomeňte na srdíčka

Ujistěte ho, že ani vy nestojíte o večer strávený s dalšími super zamilovanými páry na růžovo červené párty plné srdíček, pusinek a sladkých slovíček. (Pokud jste si to takhle představovala a váš partner nesnáší Valentýna, je nám líto, ale bohužel neexistuje způsob, jak ho přesvědčit, že tohle je vlastně fajn.) 

Třiatřicetiletý čerstvě zamilovaný Tomáš má o průběhu večera celkem jasnou představu: "Maximálně bych zašel na nějakou večeři do mé oblíbené restaurace, žádnou vykonstruovanou romantiku kolem sebe nechci mít, tu raději zažívám se svojí partnerkou v trochu intimnějším prostředí." 

Čtěte také: Že muži neslaví Valentýna? Tyhle dárky je změní!

Jsou ale i tací, kteří zůstanou raději doma a těší se, že je jejich drahá překvapí něčím nevšedním, co nedělají každý den. Příjemná hudba (co takhle CD jeho oblíbené kapely jako dárek?), sklenka dobrého vína či sektu, něco dobrého k jídlu a pěkné sexy spodní prádlo, které na něj ovšem nevybalíte v plné parádě hned - jen ať si na něj pěkně počká.

Dárek? Nejlepší je praktický

Pokud se vašemu partnerovi do oslav moc nechce, můžete mu decentně sdělit, že pro něj máte skvělý dárek, díky němuž vás bude milovat ještě víc než kdy dřív. Ideální je v tomto případě něco, o čem víte, že to určitě chce nebo využije. Může to být lístek na fotbal, permanentka do posilovny (pokud do ní tedy již teď pravidelně a rád chodí) nebo třeba nový objektiv, o kterém dlouho mluví. 

Jestli vás nic takhle osobního nenapadá, kupte mu něco na sebe. Tím ale rozhodně nemyslíme, že zajdete do prvního obchodu a koupíte nějaký obyčejný svetr. To pro něj bude asi stejné překvapení, jako byste mu dala pyžamo. Kupte mu něco, co by si sám od sebe nekoupil, a přesto to potřebuje. 

Zkuste zajít do výhradně pánského obchodu Le Premier, kde mají opravdu kvalitní a originální oblečení i doplňky. Stačí se jen rozhodnout, jestli vašemu milému udělají větší radost manžetové knoflíčky, luxusní kravata, či polo tričko nebo chinos kalhoty. A když už budete v Pánské pasáži, kde obchod sídlí, co takhle udělat rezervaci v tamní restauraci Kobe - pořádný steak přece potěší každého muže.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Růžová v padesáti? A proč ne, když máte odvahu a vkus

Účesy, které vešly do historie: Dají se nosit i dnes?

Malý domek bez hypotéky? Je v něm vše, co potřebujete

Snížit penze komunistům je důležité gesto, o peníze by přišel i Ondráček, říká Blažek | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama