reklama

Jak poznám, že to se mnou myslí vážně? Položte si těchto 10 otázek

V životě se často stává, že si něco namlouváme. Může se to týkat čehokoliv, lásky nevyjímaje. Jak poznat, že to s námi muži myslí vážně? Máme pro vás patřičné identifikační signály od odborníka.

Foto: iStock

Vlastně je to opravdu zázrak: Potkat opravdovou lásku. Takovou, aby to v tom základu bylo na obou stranách stejně myšleno a cítěno, aby se jeden nezamiloval a druhý to nebral jen jako krátkodobou srandu, abychom dokázali dešifrovat, že to vůbec ta druhá osoba s námi myslí vážně, i když se třeba chová úplně opačně.

Abychom nebyli předčasně důvěřiví a pak se necítili poníženě. A naopak, abychom si pořád nedrželi odstup právě z důvodu toho, že se už dopředu obáváme ponížení. Mít v životě odstup je totiž to nejjednodušší řešení. Opřít se do něčeho a jít tomu naproti chce odhodlání, víru a odvahu. A je to těžké, protože lidé toho skrývají čím dál tím víc.

Oddělit zrno od plev

Mám kamarádku z dětství, známe se opravdu léta a důvěrně. Je abnormálně skvělá a krásná, ale má jednu podstatnou neschopnost: zamilovává se do podivných, neperspektivních týpků, u kterých prý úplně jasně cítí, že ji milují. Samozřejmě to tak není už od začátku, jenom si něco namlouvá a zároveň nedokáže odhalit ty muže, kteří by to s ní opravdu vážně mysleli.

Neumí oddělit zrno od plev, nerozklíčuje elementární signály, že je tady něco špatně. A zároveň nerozklíčuje ani ty signály, které jí vysílají ti správní muži, což je právě její tragédie. Jak se neobelhávat, jak ctít intuici a jak se naučit vnímat to, co se kolem mě opravdu děje?

Vnímat kontrolky

"Poukážu zde na možné kontrolky, které nám mohou naznačit, že něco nefunguje nebo se neděje v rámci našeho štěstí: Je úžasné vnímat své pocity, koho vedle sebe mám, a nedosazovat si do muže a vztahu s ním něco, co tam vůbec není, a už vůbec se neupozaďovat a nejít za své vlastní hranice. Dokonalý a opravdový vztah se buduje, je to proces a nic nejde uspěchat. Oni to s námi muži někdy nemyslí vážně právě proto, že cítí nátlak, cítí naši touhu po dokonalosti ve všem. Pak raději vědomě či podvědomě prchají nebo dělají vše pro to, aby vztah nebyl příliš vážný," radí Lucie Mucalová, psychoterapeutka pro děti a dospělé.

Desatero otázek podle Lucie Mucalové, které byste si měly položit, pokud tápete…

1) Mohu si dovolit být vedle svého muže opravdová? Přijímá mé emoce? Přijímá mě šťastnou, vzteklou, protivnou, prostě ve všech náladách, aniž by mi něco vyčítal nebo odcházel, protože se nechovám vhodně?

2) Můžu si dovolit být vedle svého muže zranitelná a zůstává u mě? Naslouchá mi, mlčí se mnou, sdílí se mnou?

3) Dokáže být vedle vás zranitelný i on?

4) Má váš partner radost z vašeho růstu?

5) Cítíte se být vedle něho svobodná? Máte své přátele a můžete s nimi být bez pocitu viny?

6) Zajímá se o vaše a společné sny?

7) Snaží se chápat vaše potřeby, nebo vám je vyvrací?                        

8) Cítíte si vedle něho jako krásná a milovaná žena? Dává vám to svými činy najevo?

9) Udělá si na vás čas, i když má náročnou práci?

10) Máte společné hodnoty a pohled na život? Máte společné plány?

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama