reklama

Heterosexuálním mužům chybí příležitosti k randění. Nároky žen totiž rostou

Dnešní muži mají čím dál méně příležitostí k navazování romantických vztahů, protože ženy na ně zvyšují své nároky. Tvrdí to párový a rodinný psycholog Greg Matos, který napsal text o randění v době seznamovacích aplikací.

Foto: iStock

Heterosexuální muži mladého a středního věku jsou podle Grega Matose nejosamělejší v historii a tvoří značnou část ze skupiny lidí, kteří žijí dlouhodobě bez partnera či partnerky, vysvětlil v textu pro server Psychology Today. Jedním z důvodů jsou podle něj zvyšující se nároky žen. Z jeho zkušenosti párového terapeuta u nich muži často narážejí na to, že pro ně nejsou dostatečně emočně vyspělí. 

"Od žen mezi 25 a 45 lety slýchám stále stejný příběh: Chtějí muže, který je dostupný, schopný v komunikaci a sdílí jejich hodnoty," vysvětluje Matos, s čím se jako psycholog setkává. Problém podle něj spočívá v tom, že rodiče malých chlapců často zanedbávají jejich výchovu směrem k emoční inteligenci. Pokud jim ale v dospělosti tyto schopnosti chybí, zvyšuje se riziko, že budou dlouhodobě singl. 

K tomu se přidává fakt, že muži tvoří 62 procent uživatelů seznamovacích aplikací, ženy si proto mohou více vybírat a mají šanci na větší množství propojení. "Ženy jsou přehlcené tím, kolik je pro ně v aplikacích potenciálních partnerů. Souboj v online prostředí je tvrdý a seznámení naživo je čím dál vzácnější," vysvětluje Matos. 

Řešením je podle něj, aby muži zapracovali na své emoční inteligenci a komunikačních schopnostech, například na terapii. "To znamená, že poznáte svůj vnitřní a myšlenkový svět a budete schopni o svém nitru komunikovat. Že vám budou intimita a citové napojení ve vztahu stát za snahu," říká psycholog.

Studie z roku 2021 uvádí, že samota trápí častěji muže než ženy, píše magazín LadBible. Muži se navíc k pocitu osamění neradi přiznávají, protože je to pro ně stigmatizující. Zároveň se ukazuje, že zatímco nároky žen na romantické partnery obecně rostou, muži jsou vybíravější hlavně po čtyřicítce. 

Omilostněný polský šaman o rituálech s ayahuascou a měsících ve vazbě. Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama