reklama

Googlujete svůj nový objev? Raději s tím přestaňte

Své potencionální partnery si před prvním rande na internetu vyhledává každá druhá žena. Jenže si tím spíš škodíte.

Foto: Žena

Moc internetu svádí k tomu, abychom si lidi kolem sebe mohli kdykoli pěkně prolustrovat. Přátele, kolegy, nového zaměstnavatele, ale i svůj nový objev. Své potencionální partnery si však před prvním rande na internetu vyhledává každá druhá žena. Jenže si tím spíš škodíte. Hned vám řekneme proč.

Spousta z nás si myslí, že když před schůzkou o dotyčném zjistí co nejvíce informací na internetu, pomůže jim to v tom, že budou vědět, jak se mají chovat, a také jim to ušetří čas. Na spoustu věcí už se prostě nebudou muset ptát.

Což je pravda. Podle některých výzkumů stačí čtyři minuty googlování, abyste se o svém vyvoleném dověděli tolik, kolik by vám toho při osobních setkáních řekl za dvacet hodin. Na první pohled se to jistě zdá jako velká výhoda.

Nevěřte všemu

Googlování před schůzkou se jistě vyplatí v případech, kdy dotyčného vůbec neznáte a narazili jste na něj třeba na on-line seznamce. Pokud vám tvrdí, že vypadá jako Ryan Gosling s postavou Rockyho, jistě není od věci dát jeho jméno (pokud je skutečné) do Googlu či Facebooku.

Ale i tak se může stát, že na schůzku (v lepším případě) nakonec dorazí Ryan Gosling s postavou Ryana Goslinga, protože v posledním roce prostě zhubnul a na Facebookujen staré fotky. Zkrátka je třeba mít na paměti, že na sociálních sítích se všichni, ať už úmyslně či neúmyslně, snažíme vypadat ve všech směrech lepší.

Facebooková stránka ve vás často může vyvolat dojem, že její majitel neustále něco podniká, cestuje, pořád se směje, má bohatý kulturní život, a přesto pak na rande zjistíte, že v divadle byl naposledy se základní školou a že nejradši sedí doma na gauči s Playstationem.

Čtěte také: 8 rad, jak nezkazit první rande

Existuje ale i přesný opak. Co když někdo na internetu a sociálních sítích není vůbec aktivní, díky čemuž ho začnete považovat za nudného a odmítnete s ním někam jít. Přitom může mít tolik zájmů a vlastností, o nichž se na internetu nepíše, a vy tak kvůli hloupému googlování třeba přijdete o životní lásku. Rande kvůli informacím z internetu klidně zruší 49 procent žen, takže si dejte opravdový pozor.

A ještě tu máme jednu variantu, která vás od googlování možná odradí: Možná že je váš objev skutečně takový, jaký je jeho Facebook či Twitter. Jste s ním na schůzce, jste nadšená, že všechno odpovídá, ale on se najednou zarazí, protože se už počtvrté stalo, že vám chtěl začít něco vyprávět a vy jste řekla: "Já vím, viděla jsem to u tebe na Facebooku." 

Jistě, doba je sice taková, že díky sociálním sítím všichni všechno vědí dřív, než jim o tom řeknete, ale někdo se s tím možná ještě tak úplně nesmířil a třeba ani smiřovat nechce. Možná pak takovému člověku budete připadat jako vlezlý šmírák, který ho přes internet stalkuje. Zbytečně tak sama sebe ztrapníte a ponížíte.

Šmírujte chytře

Samozřejmě si můžete dávat pozor na pusu a při vyprávění, které už znáte, hrát překvapenou, ale zvažte, zda vás vůbec takový večer bude bavit a zda se opravdu neprořeknete. Případně můžete být ještě chytřejší a sama se ho na zajímavosti zeptat - tedy pokud vás má v přátelích a jasně z toho nevyplyne, že jste si ho tajně vyhledávala. 

Pokud jste u něj na Facebooku viděla fotku z létajícího balonu, řekněte mu, že vás zaujala, protože vy sama byste se bála, ptejte se, jaké to bylo, co všechno odtamtud viděl... Bude rád, že se o něj zajímáte, a na nějaké stalkování si ani nevzpomene.

Z toho všeho tedy vyplývá, že když už googlujete, musíte u toho používat rozum. Nesmíte brát všechno, co na internetu najdete, úplně vážně, nesmíte z toho dělat předčasné závěry a hned dotyčného neodsoudit a raději byste ho měla lustrovat jen zlehka. Jednou se podívat na jeho Facebook, jednou na LinkedIn, ne všechno sjíždět několikrát denně a strávit tím hodiny času. To si s ním raději domluvte rande na dřívější termín.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co muži nesnášejí na svých manželkách?

5 rad, jak okouzlit tchyni i šéfa

Znáte svaly hýždí? A víte, jak je posilovat?

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama