reklama

Fakta o sexu: Budete zděšeni, nebo se týkají i vás?

Měli jste sex s kolegou - a to přímo na pracovišti? Používáte doma "netradiční" erotické pomůcky? Jste v sexu nároční - a jak moc? Podívejte se - zdali patříte mezi průměr tím, že byste odpověděli ANO, nebo vybočujete odpovědí NE.

Foto: Profimedia.cz

Měli jste sex s kolegou - a to přímo na pracovišti? Používáte doma "netradiční" erotické pomůcky? Jste v sexu nároční - a jak moc? Podívejte se - zdali patříte mezi průměr tím, že byste odpověděli ANO, nebo vybočujete odpovědí NE.

Hráli jste někdy hru zvanou "flaška"? Pak máte jistě v paměti, že když došlo na lechtivé otázečky od spoluhráčů - obvykle jste dávali raději fant, než abyste překonali stud, červenání se, blekotání o ničem - a přiznali se ke svým snům, přáním a taky již uskutečněným sexuálním fantaziím.

Libido - to je průšvih (ale krásnej)!

Jo jo, to libido. Kolik z nás už kvůli němu zhřešilo a kolik ještě zhřeší. Kolik z nás má navždy své tajemství, které nikdy nikomu neprozradí - že? Sex s kolegou? Kdepak - to se mě netýká - tvrdily by všechny ženy, i přestože anonymně se k němu přiznává celých 30 % z nich. A to, považte, není zrovna málo. A muži jsou na tom jak? Úplně stejně!

Náš tip: S kým si užijete nejvíc sex? Řek, Němec nebo Angličan?

O sexu se nám zkrátka moc mluvit nechce, a to často ani s člověkem, s nímž ho provozujeme. Manžel/ka, partner/ka často netuší nic o našich sexuálních snech, stejně jako o problémech (erekce, stud, úchylka), které nás stále více sžírají, až zničí celý vztah.

A jak jsou na tom ostatní? To napoví průzkum, který přinesl fakta mnohdy šokující, jindy spíše smutná.

Začněme zlehka - kdy přicházíme o panictví?

Ukázalo se, že muži i ženy měli první pohlavní styk nejčastěji v období mezi 15. a 19. rokem (67 % mužů, 75,7 % žen), i když první soulož do 15. roku zažilo větší procento mužů - 12,6 % oproti 9,3 % žen.

Přiostříme - jaká je vaše nejoblíbenější erotická pomůcka?

Objednáváte si erotické pomůcky přes internet, nebo se chodíte zastydět do sex-shopů? A máte vůbec nějaké pomůcky doma? Že ne? Nevěříme! Jak uvádějí celé dvě třetiny žen: Nejoblíbenější sexuální pomůckou je vibrátor! Bičík, lubrikační gel či venušiny kuličky zůstaly daleko za ním.

Pikantérie: Kolik z nás zažilo sex na pracovišti?

Držte si klobouky, jedeme z kopce! Že se vám nikdy nelíbil kolega či kolegyně z práce? Nelžete... Ani trošinku?

Kdo z vás by to přiznal? A kdo z vás už to nevydržel a s kolegou či kolegyní šel na večeři, na víno, do kina? A kdo ještě dál? Otázka na sex na pracovišti patřila v průzkumu k těm překvapivějším - stejně jako odpovědi. Vězte tedy, že 33,5 % mužů a téměř 30 % žen přiznalo sex na pracovišti. Nejčastěji provozovali muži a ženy sex na pracovišti s kolegou či kolegyní, následoval sex s nadřízeným a nakonec sex s podřízeným.

Sexuální poruchy = komplikace v partnerství

Tuto nepříjemnost potvrdilo 86,6 % respondentů. Avšak pouze necelých 16 % tento problém s partnerem probírá a řeší. Více než třetina dotazovaných se sice svěří, ale problém dál neřeší. Tato čísla jsou (bohužel) alarmující!

Problémy s erekcí - strašák mnoha "domácností"

Jedním z nejčastějších sexuálních problémů u mužů je porucha erekce. Vysokou či naprostou důvěru v dosažení a udržení erekce má 52,4 % mužů, z toho naprostou důvěru má pouze necelých 20 %. Podle výzkumu existuje i dnes velký počet mužů, kteří svůj problém neřeší, nebo jej řeší až po velmi dlouhé době.

Čtěte také: 25 důvodů, proč mít sex: Tady jsou!

Efektivním a zdánlivě snadným řešením je návštěva lékaře. Přesto lékaře navštíví v průběhu prvního roku obtíží pouze necelých 22 % mužů, do dvou let je to necelých 9 %, a dokonce po třech a více letech navštíví lékaře s problémy s erekcí téměř dvacet procent.

Mimochodem: Víte, že muži přikládají své problémy s erekcí práci přes čas? Tzn. jedno doporučení pro dnešní den je tu: zavolejte tomu svému - aby si vzal dnes či zítra volno, kupte lahev dobrého vína, udělejte lahodnou večeři při svíčkách a potom...

Anebo si rovnou zarezervujte vysněnou dovolenou u moře - aby si ON i on odpočinuli!

zdroj: Výzkum společnosti STEM/MARK (1 605 respondentů v ČR - muži/ženy - věk 35/65 let pod supervizí Sexuologického ústavu 1. LFUK a VFN.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kdy je správný čas na první sex, společný byt a dítě?

Jan Zlatohlávek: Jak hloupá ženská o muže přišla

Většina žen při sexu kontroluje mobil. Vy také?

Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama