reklama

Dovolená bez hádek? Tohle partnerovi (ne)dělejte

Dovolená a společně trávený čas. Jak partnera (ne)naštvat?

Foto: Thinkstock

Dovolená může být pro vztah zatěžkávací zkouškou, obzvlášť jedete-li na více než týden. Během roku chodíte do práce, máte své zájmy, vidíte se minimálně a teď vás čeká společně strávený čas. Jak partnera (ne)naštvat?

Nervozita z cesty, stres z toho, zda vše vyjde, jak bude vypadat hotel a nezapomněli jste něco doma? To vše jsou spouštěče hádek. Co zbytečně nedělat?

Hustá atmosféra před odjezdem

Už doma začíná mnoho párů pociťovat napětí. Většina z nás bývá před cestováním nervózní. Pokud jedete autem, rozhodně se nepokoušejte partnera rozhodit zbytečnostmi. Uvědomte si, že se potřebuje soustředit na řízení.

Doporučujeme: Ministerstvo varuje: Kam nejezdit na dovolenou

Nejhorší je, když muže začnete obviňovat z toho, že si nepřipravil oblečení, vy jste musela všechno zabalit a nachystat sama. Upřímně? Většinou balíme my už týden dopředu, protože jim nedůvěřujeme, že by vše zvládli. Nechaly jste je někdy, aby zabalili? Určitě ne! Navíc si uvědomte, kdo nachystal auto před cestou, vyměnil peníze, pojištění nebo se postaral o bezpečnost domu. Možná zjistíte, že partner toho před dovolenou udělal víc než dost.

TIP: Rozdělte si přípravu, pak se nebudete moci obviňovat z toho, kdo co měl udělat.

Zakufrovali jste?

Zabloudit může každý, nové prostředí, jiné dopravní situace. Rozhodně na partnera nekřičte a nedělejte z něj viníka. Místo toho zastavte na kávu, dejte si něco dobrého a v klidu se podívejte do mapy nebo navigace. Zapomeňte na otázku: "Proč si nejel tudy?" Partner nadšený nebude, on si je chybného odbočení zcela jistě vědom sám.

Já jsem ti to říkala...

Věta, za kterou by muži nejraději vraždili. A úplně nevhodně použitá na dovolené, když váš hotel či apartmán není takový, jak jste si představovali. Určitě jste vše vybírali společně, nemůžete tedy všechnu vinu házet na něj.

Na co myslíš?

Hloupá otázka, pokud se tedy nespokojíte s odpovědí: Na nic. Už byste dávno měla vědět, že muži nemají neustálou potřebu řešit a přemýšlet nad hloupostmi. Prostě vypínají, což je hlavně na dovolené zcela normální. Naopak se od nich naučte relaxovat a zahodit všechny starosti za hlavu.

Sexy holka na pláži

Nemá cenu mu vyčítat, že se otáčí za dívkou v bikinách. Vás také baví sledovat vyrýsované mladíky, kteří kousek od vás hrají volejbal. Žárlivost není na místě. Dívat se je lidské, a pokud vzrušení využije při odpolední siestě k mazlení s vámi, pak dotyčné "Miss LÉTO" v duchu ještě ráda poděkujete.

Nevozte s sebou všední problémy

Je skvělé, když si na dovolené najdete hezká témata ke konverzaci, rozhodně se ale neděste, když první dva dny budete méně komunikovat. Nemá cenu začínat výslechy o práci. Využijte klidné chvilky a držte se třeba jen za ruku, skočte pro snídani do postele nebo se navzájem namasírujte. Slova nejsou důležitá, navíc byste mohla narazit na něco, na co se partnerovi vzpomínat ve volnu rozhodně nechce.

Výčitky nejsou na místě

Proč se mi víc nevěnuješ, proč nejdeme na večeři, proč spíme tak dlouho, proč nejedeme na výlet... Nechte ho žít! Potřebuje si odpočinout. A je-li pro něj relax dlouho vyspávat a válet se na pláži, nic s tím nenaděláte. Pokud se nudíte, najděte si nějakou aktivitu. Ideální je se domluvit, že dva dny budete lenošit a následně můžete podniknout něco zajímavého.

Neřešte se

Už doma musí partner často odpovídat na vaše všetečné otázky: Nejsem v tom tlustá? Netrapte je na dovolené. Je jasné, že když si vezmete plavky, bude všechno vidět. V ten okamžik už s faldíkem nic neuděláte. Nenuťte přítele poslouchat vaše nářky a sliby, že s tím břichem po návratu skoncujete.

Zbytečné utrácení

Jak manžela spolehlivě naštvat? Kupte si tři zbytečné kabelky. Neříkáme, že si nemůžete nic pořídit, ale je fajn se předem domluvit, zda si jedete užívat a je jedno, kolik utratíte, nebo potřebujete nové auto, tedy zbytečnosti půjdou stranou. Vše je o komunikaci před cestou, na místě už nic (tedy rozumného) nevymyslíte, jen se pohádáte.

Ne, nic mi není

Muži prý nejsou dost empatičtí. Ale pravda je, že když se na ně budete mračit od rána do večera, poznají, že se něco děje. Nesnažte se je přesvědčit, že vám nic není. Rádi si vás vyslechnou, ale zapomeňte na vyčítavý tón. Normálně si s nimi promluvte. Určitě najdete nějaké řešení.

Nepronásledujte ho

Není nutné být s partnerem každou minutu. Zkuste si zajít zacvičit do bazénu a nechat mu chvilku pro sebe nebo si jen čtěte knížku a neřešte ho.

Náš tip: 20 důvodů, proč v létě nejezdit na dovolenou

Až dorazíte domů, nenaříkejte, co by bylo, kdybyste jeli támhle nebo udělali tohle. Zpětně nic nevyřešíte, proč se tedy stresovat?

Dovolenou bychom si měli užívat, ne se popichovat. Hádky, naštvání, kritizování do kufru nepřibalujte, zbytečně byste si ubírali energii, kterou můžete zaměřit na příjemnější aktivity.

Hádáte se na dovolené? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 letních zrad. Kvůli nim nezhubneme ani letos

Počet potratů roste. Mohou za to muži?

Tipy pro chytré děti. Jak je zabavit při cestě na dovolenéZahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama