reklama

Co vaše sexuální sny skutečně znamenají?

Sexuální sny neberte doslova. Co skutečně znamenají? Víme to.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Sen, někdy se budíme hrůzou z noční můry, jindy vstáváme s úsměvem po krásné fantazii, ale občas se nám v noci do spánku vkradou erotické představy. Jak je možné, že se nám zdají tak skutečné a co doopravdy znamenají?

"Jenom proto, že spíme, neznamená, že naše libido nemůže fungovat," říká Susan Block, Ph.D., sexuoložka z Ústavu erotického umění a vědy v Los Angeles. "Snění je odrazem toho, jak je naše podvědomí ovlivněné reálným životem. Sny o sexu často symbolizují problémy či naše touhy," dodává Susan Block pro web prevention.com. Pojďme se podívat na některé z výkladů.

Milování s cizí osobou

Rozhodně se neděste, nejde o žádné touhy po nevěře. Pokud se ve spánku milujete se sousedem, kolegou, kamarádem a ráno máte špatný pocit, že svého muže podvádíte, pak na výčitky zapomeňte. Ve skutečnosti jen obdivujete nějakou část charakteru představované osoby. A to, že se s ním "vyspíte" je proto, že po takové vlastnosti toužíte také.

Když toužíte po šéfovi

Pokud jste se ráno vzbudila s tím, že jste se ve snu pomilovala se svým šéfem, má to docela vtipný výklad. Protože ve skutečnosti se s ním chcete opravdu sblížit, ale pouze v myšlenkové rovině. Toužíte mu ukázat, že pracujete dobře. Rozhodně nestojíte o nějaké intimity.

Doporučujeme: Test: Jak dobře znáte 50 odstínů šedi?

Je pravda, že se s nadřízeným těžko komunikuje, když si vzpomenete na noc, kde vás opřel o kopírku a...Ale zkuste se přes to přenést a najít si k němu cestu přes práci, určitě se podobných "nočních můr" brzy zbavíte.

Hledání soukromí

Usnete a okamžitě se ocitnete s partnerem v zoufalé situaci, kdy se snažíte najít soukromí na vaše společné hrátky? Vysvětlení je jednoduché. V reálném životě na sebe nemáte moc času. Práce, děti a jiné věci. Najděte si společnou chvilku, smějte se, mazlete se a dotýkejte.

Jako na houpačce

Milujete se ve snu s někým na houpačce, na koni nebo na vlnách? Znamená to, že toužíte po změně ve vašem intimním vztahu. Nejspíš vás nudí. Nestyďte se a pusťte se do experimentování.

Důvěrnosti na veřejnosti

Sex na veřejnosti, tomu se říká zlý sen. Pravděpodobně jste nedávno byla vy nebo přítel terčem nepříjemné poznámky kamarádů. Jistě si rýpli do společného vztahu či bydlení.

Létání

Pokud celé noci prolétáte v oblacích a ráno se vzbudíte šťastná, jde nejspíš o úzké spojení s vašim sexuálním životem. Jak uvádí Block, bojujete s frustrací z nedostatku sexu či se vám nedaří dosáhnout při milování orgasmu.

Vášeň s celebritou

Budíte se ze snů, protože se vášnivě milujete s nějakou celebritou? Bohužel nejde o touhu potkat ji doopravdy. Pouze se chcete seberealizovat. Zkuste pracovat jako dobrovolník, přihlaste se do divadelního kroužku nebo jen častěji promluvte s partnerem, rodinou či kamarády o tom, co doopravdy chcete.

V ložnici s ex

Nejste nadšená, že se vám zdá o bývalém partnerovi? Nic to neznamená. Možná jste si jen přes den vzpomněla, že bude brzy slavit narozeniny nebo něco napsal na sociální síť. Vaše podvědomí netouží po návratu k němu, buďte klidná.

V případě, že se vám o něm zdá až nezdravě často, máte mezi sebou nějakou nedořešenou věc. Může jít jen o krabici s věcmi, kterou jste si u něj nechala nebo na polici leží stále jeho kniha.

Nepodceňujte své sny, prožíváte v nich to, na co si v reálném životě nejspíš nikdy netroufnete.

Jak často se vám zdají erotické sny? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co dělat, když váš partner odmítá sex?

Tohle je opravdu Uma Thurman: Co se stalo s její tváří?

Jak využít dětský pudr? Na skvrny, sklenice i vlasy

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama