reklama

Co si sexuální pracovnice skutečně myslí o intimitě s klienty

Nancy v podání herečky Emmy Thompsonové spala za celý svůj život jen s jedním mužem. Když zůstane sama, zjistí, že nemá vůbec ponětí o tom, co to je dobrý sex. Objedná si proto služby zkušeného profesionála Lea. Tak zní děj nové filmové komedie Hodně štěstí, pane Veliký, kterou česká kina uvedou v červenci.

Hodně štěstí, pane Veliký
Hodně štěstí, pane Veliký | Foto: Lionsgate

"Celých 31 let na mě manžel vždycky nalezl, udělal svoje, odvalil se, oblékl si pyžamo a znovu usnul. Nikdy jsem neměla orgasmus," říká Nancy v nové komedii Hodně štěstí, pane Veliký a "na stará kolena" se rozhodne nechat se zasvětit do tajů sexu. Využije k tomu proto služeb zkušeného Lea.

Deník The Independent při této příležitosti vyzpovídal 27letou Audrey, skutečnou společnici a tiskovou mluvčí organizace na ochranu práv sexuálních pracovníků, aby porovnala realitu a filmové zpracování. "Snímek je velmi romanticky pojatý, Nancy potká sexuálního pracovníka a díky němu se znovu cítí zase naživu, to mě fakt rozesmálo," tvrdí.

"Z našeho pohledu jde jen o práci, prostě před sebou máte směnu, pro nás to není nějaký intimní a úžasný zážitek, jen sedíme a posloucháme klienta," říká o intimním sbližování, ke kterému v romantické komedii mezi herci dochází. 

Někteří klienti podle ní navíc nerespektují hranice, které jim sexuální pracovníci vytyčí, a mají pocit, že spolu navázali jakýsi vztah. "Stále se setkáváme s lidmi, kteří tvrdí, že chodit k sexuální pracovnici je jako chodit na terapii. Ale to je chyba, nejsme vyškolení terapeuti a takovou službu neposkytujeme," říká.

Klienti ji často považují za kamarádku a zvou ji na různé schůzky nebo procházky. "Mám spoustu klientů, kteří jsou opravdu milí lidé, a vůbec mi nevadí s nimi trávit čas - za předpokladu, že dostanu zaplaceno -, ale nikdy jsem si nedovolila se s klientem příliš sblížit," vysvětluje s tím, že to vede akorát k problémům. I když danou osobu dobře zná, nikdy si nemůže být jistá, zda nedojde k násilí či se ji nepokusí okrást. Domáhat se pak spravedlnosti u policie je podle ní velmi obtížné. 

Ačkoli komedie Hodně štěstí, pane Veliký nemusí podle Audrey odhalovat nebezpeční a negativa její profese, vadí jí, že zobrazuje sexuální pracovnice jako "jednorozměrné postavy, jejichž jediným smyslem je sloužit klientovi". 

Podívejte se na trailer k filmu:

Hodně štěstí, pane Veliký - trailer | Video: Forum Film CZ

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama