reklama

Co muži nesnášejí na svých manželkách?

Lze nějak zabránit tomu, aby vás manžel začal spíš nesnášet než milovat? A co mužům na jejich ženách vlastně vadí ze všeho nejvíc?

Foto: Thinkstock

Na začátku to byla velká láska. Nemohli jste bez sebe být ani chvíli a psali jste si desítky zpráv denně. Pak přišla svatba, děti, povinnosti a placení hypotéky. Vášeň a touha jsou najednou pryč. A vy máte pocit, že vás spíš nesnáší, než aby vás miloval.

Co tedy muži doopravdy nesnáší na svých manželkách? A dá se určité manželské averzi vůbec vyhnout? Určitě ano, jen to chce vědět, jak na to. Pojďme se podívat na hlavní důvody, proč vás může drahý začít nesnášet.

Jste více matkou než milenkou

Když jste spolu chodili, byla jste veselá, měla krajkové prádlo a nebála jste se sexu kdekoliv a kdykoliv. S příchodem dětí na sexuální orgie nemáte ani pomyšlení a jste ráda, že se vyspíte. Na jakém místě je však váš partner? Je skvělé, že jste dobrou mámou. Ale nezapomínejte i na to, že jste stále partnerkou a milenkou

Ano, věřím, není to lehké. Na druhou stranu, není lepší se začít o vztah starat už nyní, než za pár let objevit nevěru a podstoupit rozvod? Domluvte si jednou týdně hlídání a věnujte se i vašemu vztahu. Vytvářejte magické momenty a buďte s partnerem i o samotě bez dětí. Váš vztah i manžel to jednoduše potřebují.

Přibrala jste a nestaráte se o sebe

Těhotenství a porod jsou pro nás období, kdy se naše tělo fyziologicky mění a je pod určitou zátěží. Některé ženy po porodu a během mateřské zcela opomenou svůj fyzický vzhled a plně se soustředí na výchovu dětí, péči o rodinu. Jak také ukazují celosvětové průzkumy, největší procento alkoholiček se vyskytuje právě ve skupině žen na mateřské

A co si budeme povídat, alkohol naší váze ani vzhledu nesvědčí. Muži mají rádi hezké a štíhlé ženy. To je prostá pravda, se kterou se budete muset smířit. Proč o sebe tedy nepečovat a nepracovat na sobě? A to nejen kvůli vašemu muži, ale i kvůli sobě.

Jste k němu kritická a sekýrujete ho

Málokterý muž je zamilovaný do ženy, která jej od rána do večera komanduje. A ruku na srdce, komu z nás je příjemné, když po příchodu domů poslouchá výčitky? Ano, máme hodně povinností a trpíme pocitem, že jsme na všechno samotné. Neexistuje však způsob, jak to muži sdělit bez emocí a negativní kritiky? Lidé se mění jen v momentě, kdy se u změny cítí dobře. 

Čtěte také: Oblečení a make-up: Co nejvíce vadí mužům na ženách?

Zkuste toto životní moudro aplikovat. Neznamená to, že s manželem budete jednat v rukavičkách. Jen se zdržte zbytečných hysterií a emocí, které muži doopravdy nesnáší. Jednejte s ním prakticky a přátelsky. Buďte znovu jeho kamarádkou a místo kritiky použijte konstruktivní debatu.

Nedáváte mu pocit důležitosti

Muži potřebují mít pocit, že jsou hlava rodiny. To, že jste krk, který hlavou hýbe, už vědět nemusí. Co ale určitě nesnášejí, je pocit, že nejsou pro vás a rodinu důležití a vlastně je nepotřebujete. Když budete svému muži neustále dávat najevo, že je pro rodinu nepotřebný a obejdete se i bez něj, bude si zákonitě hledat pocit důležitosti někde jinde

A hádejte, kde onen pocit důležitosti většinou muži nacházejí? Ano, u mladší milenky. Není tedy lepší jej někdy pochválit a dát mu pocit, že pro vás i pro vaše děti je skutečně důležitý?

Jste na něm emočně i materiálně závislá

Partnerský vztah by měl mít určitou rovnováhu, balanci. Můžete být na vašem muži přechodně finančně závislá, protože se staráte o děti a zázemí. Nemělo by se to pro vás však stát celoživotním posláním. Každý z nás má touhu se realizovat a není na tom nic špatného. 

Navíc, muži nemají rádi závislost vlastních žen. A to nejen finanční, primárně emoční. Pokud mu tedy každý večer visíte na krku a děláte žárlivé scény, váš drahý se dříve či později začne v manželství dusit. Nechte ho tedy dýchat a realizujte sama sebe. Buďte nezávislá jak materiálně, tak emočně. Prospěje to nejen vašemu vztahu, ale i vám samotným.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Největší mýty o mužích, které vám ničí vztah

Co vám ničí požitek ze sexu? Vlastní sebevědomí

5 důvodů, proč nemůžete najít toho pravého

--------------------------------------------------------------------------------

Náš tip: Partnerská poradna online.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama