reklama

Co musí muž umět, aby dokázal zachránit ženu?

Jaký by vlastně měl být pravý muž? Drsný a schopný se o svou ženu poprat? Laskavý a chápající, ale potřebující spíš její ochranu? Na to se názory různí.

Foto: Isifa/Thinstock

Jaký by vlastně měl být pravý muž? Drsný a schopný se o svou ženu poprat? Laskavý a chápající, ale potřebující spíš její ochranu?

Na to se názory různí. Jisté je, že bezprostřední fyzické nebezpečí v moderní době obvykle nehrozí, a tak nároky na fyzickou zdatnost ustupují do pozadí.

Čtěte také: Je nahý muž sexy? Ani náhodou!

Přesto se i dnes můžete dostat do situace, kdy bude potřeba hrubá síla. Co vlastně musí muž umět, aby dokázal ochránit život a svou ženu? Možná vás překvapí, že na to existuje návod.

Co zachrání život

V roce 1926 ho v knize s názvem Endurance shrnul velký zastánce tělesného cvičení, Američan švédského původu Earle E. Liederman. Podle něj by měl být každý muž natolik fyzicky zdatný, aby si v případě nouze uměl zachránit vlastní život.

"Každý muž by měl být schopen uplavat a uběhnout dost na to, aby se dostal do bezpečí. Také by měl zvládat několikrát se přitáhnout na hrazdě a udělat několik kliků na bradlech. A v neposlední řadě je důležité umět skočit dostatečně vysoko a daleko," radil sportovec.

Shyby, kliky, plavání

Podle Earla Liedermana by měl být pravý muž schopen:

  • uplavat alespoň 800 metrů 
  • běžet naplno minimálně 100 metrů 
  • přeskakovat v běhu přes překážky ve výšce pasu 
  • udělat alespoň dvacet shybů na hrazdě - až k bradě
  • zvládnout 25 kliků u podporu na bradlech 

Síla nestačí?

To se mu to říkalo! Silák Earle Liederman, jeden ze zakladatelů kulturistiky, byl znám tím, že lámal v restauracích na kousky popelníky a rozdával je lidem jako suvenýry, držátka čajových lžiček roloval do kuličky a s oblibou odtrhával příčky z opěradel židlí... Nicméně ani jemu to moc spokojené manželství nepřineslo.

Doba pokročila a samotná hrubá síla ke šťastnému životu nestačí. A už vůbec ne k záchraně manželství. Začínají převažovat úplně jiné aspekty: Dokáže muž ženu zabezpečit finančně? Projevuje jí dost pochopení a podpory? Lze se na něj spolehnout?

Co myslíte vy? Odpustila byste manželovi fyzickou slabost, kdyby vám projevoval dostatek něhy a pochopení? Nebo kdyby vás zahrnoval penězi? Jakou roli hraje síla u dnešních mužů? O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rok jsem neměla sex - a je mi lépe než kdykoli předtím

3 jednoduché triky, kterými sbalíte každou ženu

15 důvodů, proč je lepší bydlet na vesnici

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama