reklama

Co dělat, když váš partner odmítá sex?

Toužíte se milovat téměř každý den a váš muž ne? Poradíme, co s tím!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Důvodů, proč váš partner odmítá sex, může být opravdu hodně. Únava, stres v práci, životní krize, deprese. Pokud abstinence trvá delší dobu, určitě ji začněte řešit. Nedostatek intimností často přechází v hádku a nenávist. Poradíme, co s tím.

"Když jsme mladší, toužíme po sexu, ale s přibývajícím věkem se tato radost může přeměnit v povinnost," říká Pepper Schwartz, profesorka sociologie z Univerzity ve Washingtonu. Dále pro web Huffington Post dodává, že takové odmítnutí, ať už za ním stojí cokoliv, je pro druhého velmi ponižující.

Nefunguje to? Najdu si někoho jiného

Možná si ani neuvědomujeme, jak je sex ve vztahu důležitý. Doktor Dudley Danoff, urolog z Medical Group v Los Angeles přiznává, že milování odmítají spíše ženy, ale ani muži nejsou výjimkou.

Doporučeno: Potvrzeno! Vybíráme si partnery podobné našim rodičům

Sám tvrdí, že se lépe snáší fakt, když pár po domluvě sex odsune úplně, než aby se druhý vystavoval nepříjemnému odmítnutí. Ale může se stát, že přijdete o všechny projevy náklonosti s tím spojené, což často vede k tomu, že "něžnosti" začneme hledat u někoho jiného.

Vraťte rovnováhu do vztahu

Nemusíte být hned zoufalé, když váš partner odmítne sex. Zkuste těchto pár nápadů, které mohou obnovit vášeň a jiskru vašeho vztahu.

1. Mluvte

I když se nám nejspíš nebude chtít, nejlepší přístup je upřímná komunikace. "O svých touhách a potřebách mluvte otevřeně. Možná váš partner nechápe, jak je pro vás sex důležitý," vysvětluje Danoff. Oba partneři by měli diskutovat o tom, co se jim líbí a proč se při tom cítí dobře.

2. Stačí pár doteků

Dodržujte těchto pět věcí: náklonnost, smyslnost, hravost, erotiku a kontakt. Mnoho žen se shoduje v tom, že jsou ochotné akceptovat i méně, než pohlavní styk. Toužíme po doteku, mazlení, kontaktu. Nepotřebujeme ke štěstí samotné "vyvrcholení".

Zkuste tedy partnerovi ukázat, jak moc se vám líbí i letmé doteky. A nejlepší je začít mimo ložnici, ta pro ně může být nepříjemnou vzpomínkou na nějaké selhání či pocity, kdy opravdu o sex nestojí. Objímejte je, hlaďte, masírujte.

3. Netlačte na ně

Nepředhazujte jim, jak se vaši kamarádi milují pětkrát týdně a nepouštějte zbytečně romantické filmy se slovy, že je to v běžném životě úplně normální. Zkuste se z toho obláčku představ o dokonalých manželských povinnostech snést na zem. Realita je jiná.

4. Používejte hračky

Erotických pomůcek je opravdu mnoho. Ukažte jim, že to jde i jinak. Hrajte si. Když uvidí, jak vám to dělá dobře, jistě se rádi přidají. Každý vztah potřebuje trochu koření.

5. Změňte prostředí

Nejčastěji k hádce dochází právě v ložnici. Je za tím uspěchaná doba, kdy si prostě nestihneme během dne sednout a vyříkat si, co nám vadí. Obvykle k tomu dojde, když jeden z nás odmítne sex nebo prostě utahaní lehneme do postele a začnou se nám hlavou honit myšlenky.

Náš tip: Sex po telefonu. Jak si ho užít a nestydět se

Odjeďte někam na víkend relaxovat nebo ložnici udělejte z jiného pokoje či případně tu stávající celou přestavte a domluvte se, že tam své problémy řešit nebudete a najdete si čas je probírat jinde a jinak.

6. Chci něco jiného

Společně se zamyslete nad tím, v čem by mohl být problém a co se změnilo od doby, kdy vám vše klapalo. Někdy se za problémem ukrývá nějaký kilogram navíc, neúspěch v práci, občas jsme ze sebe zklamaní, že v živote neděláme to, co bychom opravdu chtěli. Je čas na změnu!

7. Zvažte fyzickou stránku

Za problémy s erekcí se mohou ukrývat i nějaké zdravotní potíže. Určitě byste mužům měly navrhnout lékařskou prohlídku. Je nám jasné, že nejspíš nebudou souhlasit, ale vysvětlete jim, že tato dysfunkce může být příznakem srdečních problémů.

8. Nebojte se požádat o pomoc odborníka

Když oba pochopíte, že s tím sami nehnete, určitě se nebojte obrátit na specialisty. Nemusí jít ani o sexuologa, ale kolikrát stačí klasický psycholog, který vám vysvětlí, v čem by mohl být problém.

Hlavně si uvědomte, že to není žádná ostuda. Může se totiž stát, že se dostanete do začarovaného kruhu emocí, z kterého nemůžete ven. "Cizí osoba" vám ukáže, jak se na věc dívat jinak a nezaujatě.

Pokud svého partnera milujete a vše ostatní funguje tak, jak má, nevzdávejte svůj boj předčasně. Řešení je několik, ale počítejte s tím, že získat zpět intimní vztah, je obrovská dřina.

Měli jste někdy podobný problém? Jak jste ho řešili? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čísla, o kterých ženy lžou: Vždycky!

Pánové, vstup zakázán! Luxusní jachta jen pro ženy

5 raw receptů, které vám změní život

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama